» »

Uporabik poganja določen program pod privilegiji Administratorja .. kako v WinXP ?

Uporabik poganja določen program pod privilegiji Administratorja .. kako v WinXP ?

r5r ::

No imam sledec problem:
Uporabnik naj bi bil limited, ampak nekateri poslovni programi ne tečejo pod limited, vendar tecejo pod Administratorjem. Kako bi naredil, da se bi program zagnal pod privilegiji Admin, ne de bi bilo treba vpisovati gesla. OS je WinXP SP1.
And it makes me wonder.

r5r ::

Kaj se da sploh narediti, ne da bi uporabil ukaz "Run as ..." ? :)
And it makes me wonder.

Lith ::

odpreš properties od bližnjice na program in pod Shortcut tab desno spodaj odpreš Advanced -> vključi Run with different credentials
(seveda moraš bit prijavljen kot tisti uporabnik kateremu želiš to nastavit, pa moraš vedet PW od drugega upor. da lahko nastavljaš...)

r5r ::

To opcijo najdem, samo, ko dam kljukico mi jo WinXP samodejno odstrani ... kaj je narobe ? To ne dela pod Adminom nito pod Limitedom ...
Obstaja še kakšna možnost ? :)
And it makes me wonder.

Lith ::

zanimivo, na M$ Support piše, da mora bit Run As SERVICE zagnan, če hočeš kaj počet.

(Windows XP: In the details pane, right-click the Secondary Logon service, and then click Properties.
In the Properties dialog box, set Startup type to Automatic, and then click Start.)

r5r ::

Ja, to dela, ampak hocem, da mi ni treba vtipkavat gesla od Administratorja. Samo kliknes na link in program se izvede pod Adminom.
And it makes me wonder.

Mercier ::

Obstaja enostaven in umazan trik. Poišči na netu vbrunas.vbs by Jeffery Hicks.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152806 (2196) fr!Xy
»

[Windows][XP] uporabniški račun z omejenimi pravicami

Oddelek: Operacijski sistemi
51475 (1309) Glicerin
»

pohitritev dsl ali kabelskega neta v win xp

Oddelek: Omrežja in internet
61656 (1394) BlueRunner
»

Siemens I-surf USB ISDN modem problem...

Oddelek: Strojna oprema
141479 (1265) amigo_no1
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535488 (5488) gumby

Več podobnih tem