» »

[Windows][XP] uporabniški račun z omejenimi pravicami

[Windows][XP] uporabniški račun z omejenimi pravicami

hysteria ::

Nekdo mi je nekoč omenil, da pri srfanju po netu uporablja račun z omejenimi pravicami, ker se tako nobena datoteka ali program ki bi se eventuelno lahko prenesel na računalnik, ne more zapisat ne v register, ne v sistemske direktorije, ne nikamor.

Ali to drži?

Oziroma kako nastavit tak račun da se ne more nanj zapisovat ničesar z interneta? Ali je dovolj samo ustvarit nov limited račun, ali so potrebne potem še kake druge nastavitve?
  • spremenilo: CCfly ()

Matek ::

To drzi samo delno. Direktno se res ne da z limited accountom spreminjati pomembnih sistemskih nastavitev, ampak pogosto virusi in podobne zlobne zadeve uporabljajo varnostne luknje, preko katerih pridobijo administratorske pravice in potem vseeno delajo pizdarije.

Ne me narobe razumeti - limited account je v vsakem primeru pametno uporabljati, ne pa misliti, da je to stoodstotna zascita.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

gruntfürmich ::

lahko samo vključiš račun za goste pa je to to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Glicerin ::

Da ne odpiram nove teme bom kar tuki vprašal.

Imam tako situacijo da bi rabu zagnat program pod limited user kot administrator.

Torej jst sm admin na računalniku in zraven sta še dva uporabnika z omejenim računom. Rabil bi za mamo da bi lahko delala v enem pragramu ki zahteva administratorske pravice. Zadeva normalno deluje če dam Run As... moj username pa geslo. Neako bi rad naredil bližnjico ki bi ti skrila ta zagon kot administrator in da nebi bilo treba vedno vpisavat geslo.

Ali pa če je možno določit uporabniku administratorske pravice nad določenim programom. nastavil sm že dovoljenje za spreminjanje datotek v mapi programa, vendar ne pomaga.

Na kratko bi rad naredil da bi bližnica vsebovala parametre administratorja in njegovega gesla in bi se ob zagonu zagnali njegovi privilegiji.
primer: c:\program.exe -user:admin pass:1234 (nekaj v takem smislu)

Ziga Dolhar ::

Nimam XPjev pri roki, ampak če se pravilno spominjam, če desno klikneš in daš Run As, imaš tam možnost, da program VEDNO zaženeš pod nastavljenim usernameom?
https://dolhar.si/

Glicerin ::

Mislim da se tudi sam spomnim tega, vendar tiste opcije ni več :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213404 (3128) gorenjc
»

Poganjanje Windows brez administratorskih pravic varneje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5815363 (13227) noraguta
»

[WinXP] Kako postaviti učinkovit & odporen sistem za 'navadne' uporabnike?

Oddelek: Operacijski sistemi
101598 (1320) dronyx
»

0-day varnostna napaka v MS Word (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12312465 (8999) MrStein
»

Kako varen je Microsoftov požarni zid? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
535451 (5451) gumby

Več podobnih tem