» »

Padajoči meni!

Padajoči meni!

Jackass ::

Morm narest page z padajočimi meniji, ampak ne znam.

Delam s FrontPageom in Dreamweawer-jem. A bi mi lahko prosm kdo povedu, kako se to nardi v enem izmed teh dveh programov, k res nujno rabm?
jAcKaSS
  • spremenil: Jackass ()

webfreak ::

Za to lahko uporabiš CSS ali pa se lotiš to s pomočjo Xara menu maker. Pol pa samo ustavis not in je. ;)

Jackass ::

Dodatek:

Nisem vešč CSS-ja. Pa še v eni temi je nekdo dal link, kako IE ne prkaže sploh teh menijev v css-ju. In zdej sm se ustrašu.

Dragč pa, a ni v nobenem od teh dveh programov not kšne forme, da samo klikneš vpišeš nekaj linkov in maš narejen padajoči meni!

V FrontPage-u sm enkrat vidu, da je zlo simpl, sam zdej sploh ne najdm.

Xara menu maker? A je user-friendly, al morm kodo pisat?
jAcKaSS

Brilko ::

Xara Menu Maker je zelo user friendly, sam kaj ko maš neregistrirano samo enih par možnosti.

cryptozaver ::

Desni klik na slo-techov pejdz, view source in poglej kako so to naredili slo-tech programatorji. No in tako se obicajno to tudi dela. Na roke sicer bl pocas pa vseen vsaj ves kaj delas!

Jackass ::

Sej na slo-techu ni nobenga padajočga menija, al sm sam js lev, da ga nism vidu?!

Mogoče sm se narobe izrazu, pa se temu sploh ne reče tko. Zato prilagam slikco:



Tole je pa 2. primer, ki me tudi zanima, sam pojma nimam kako se temu reče:



No, to me zanima, kako se nardi v html-ju oz. če obstaja v FrontPage-u al pa Dreamweaverju že kšna predloga, ki jo pol sam mal oblikujš in to je to.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

webfreak ::

Mislim da DW ali FP nima funkcije za izdelavo tega (vsaj kakor ti mislis). Padajoči meniji so stvar javascripta ali CSS dizajna. mislim da ti bo nekoliko težko ratal to naredit brez kakega programa. Predlagam ti da razmisliš o navigaciji ker padajoči meniji niso ravo dobra izbira. Če imaš onemogočen java sript pozem nenadoma izgubiš vso možnost navigacije. No upam da bos resu tezavo ;)

PS Frontpage ja najbolj butas program kar ga lahko uporablas pri izdelavi spletnih strani. Naeredi RES obupno kodo!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

Lith ::

seveda nimajo vgrajenih funkcij, je pa možno najt lepe primere narejenih zgledov in pomoč tukaj na Sample JavaScript Menus ali pa na Googlu

Groovy ::

imam rešitev zate!!!!! >:D

Tok easy, da ni res, free, pa kar dost vredu...

reče se ji: AllWebMenus PRO ver 3.1 8-)

ENJOY!
I am the captain of my soul

cryptozaver ::

Ali pa Sothink DHTMLMenu.

tec ::

Dreamweaver ima to ze vkljuceno. Pod behaviors imas Show Pop-Up menu, kjer samo napises imena linkov, barve in velikosti on pa ti zgenerira celotno kodo. Prav pride, ce nisi zahteven in bi rad z cim manj truda to naredil.

Jackass ::

tec: A lohk mal bl natančn poveš kako nardim ta menu, ker DreamWeaverja ne poznam tolk?
jAcKaSS

tec ::

HardFu ::

Jackass na tzaman@gmx.de mi pošli mail pa ti pošljem svoj source kako se zadevo uporabu pr svojmu pageu -> http://freeweb.siol.net/zamant
http://codeable.io

tec ::

HardPhuck: Skoda ker ne dela pravilno v Mozilli

Jackass ::

tec: Hvala!

HardPhuck: Sem ti poslal mail, na ta naslov, vendar mi j evrnu, kao da ne obstaja ta email. Tko, da če lohk poveš še ker drug e-mail, al pa če mi lahko pošleš na moj e-mail: miha_jack@siol.net.

Ta pop-up menu v dreamweaverju sm zdej naredu. Zaenkrat bo dobr, drgač je pa res bl bogo, ampak kul.

Linke imam ob strani. Zdej me pa zanima, kako nej nardim, da k se pokaže ta pop-up meni, da se spodnji linki spustijo nižje? A bi mogu to narest v flashu? Al se da tut kako drgač?
jAcKaSS

civava23 ::

A lahko malo bolj točno napišeš kje bi bil ta behaviors in Pop-up menu v DreamWaverju, ker ga nikakor ne najdem

Hvala in lp!

Jackass ::

Pod "Window > Behaviors (Shift+F3)", drgač je pa tuki link do Tutorial-a, ki ga je dal tec.
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PSD v HTML

Oddelek: Izdelava spletišč
182231 (1684) _Beast
»

Fireworks

Oddelek: Izdelava spletišč
231318 (1027) IceLove
»

Kako narediti drop-up menu?

Oddelek: Izdelava spletišč
71245 (1121) Marjan_be
»

spustni meni-kako ga izdelati

Oddelek: Izdelava spletišč
51560 (1464) urosz
»

Eno ali pa več vprašanj v html-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
221692 (1298) pivmik

Več podobnih tem