» »

phpdev

phpdev

Defero ::

Jaz pač napišem neko enostavno strav v php v Dreamvieverju, shranim kot php in dam v phpdev tam v mapo pod www in v public. In zdaj ko grem z explorejem gledal mi izpiše kaz celotno kodo od html ..../htm>. Iz mi je prijatelj poslal njegov kratek php fajl in ko sem tega dal not pa ga je odprlo vredu. Iskal sem napako potopek ponovil 100x samo da bi našel kaj delam narobe in mi ni uspelo. In zdaj vas sprašujem če veste kaj bi lahko bilo narobe!!

primo~1 ::

Enostavno ne zastopim, kaj si hotel s tem povedat :|

Sci-Fi ::

Kaj pa če bi slučajno kakšen delček tvoje kode pokazal, da bomo dejansko lahko pogledali kaj gre narobe.
Glede na to, da ti prijatlov fajl vredu sprocesira, ni druge možnosti, kot da si napako naredil ti.

Rekel si da si kodo tipkal v Dreamweaverju. Pa si tipkal pod Code in ne pod Design načinom ??

Prilepi kodo sem pa bomo povedali kaj točno si zagrešil.
Sci-Fi is the best way to dream

Defero ::

Ni tolko da bi moja koda bila napačna... ker sem potem njegovo idenično prekopiral in sem jo shranil in tudi ni delala.. bile so pa identične. Mislil sem da je narobe način kako sem shrail ta fajl... ampak sem probal vse načine. In zdaj se sploh naprej ne morem učiti dokler ne vidim kaj je narobe...

Sci-Fi ::

poskusi shraniti vsebino v notepadu. Datoteki pa daj končnico PHP.

Ali si sploh razumel kaj sem te vprašal glede DreamWeaverja.
Predvidevam, da si ti kodo kar lepo natipkal v okno, ki se ti odpre ob prvem zagonu dreamWeaverja. In si tako vso kodo vnesel v telo HTML dokumenta in zato ni čudno, da stvar ne funkcionira.
PHP kodo moraš vnašati kot kodo ne kot navadno besedilo v DreamWeaverju.

Ali ti barva kodo?

Poizkusi datoteko, ki ti jo generira DreamWeaver odpreti v Notepadu in poročaj.

Vseeno prilepi kodo da vidimo kako izgleda, saj ne more biti ne vem kako skrivnostna glede na to da si začetnik kakor praviš.
Sci-Fi is the best way to dream

Defero ::

Dela zej super... Hvala ti!
Očitno je bilo narobe da sem jaz noter v dreamvieverju tam noter direkt pisal in zato je potem to delalo... Če v beležki napišem dela super!
Hvala!

Ziga Dolhar ::

> Očitno je bilo narobe da sem jaz noter v dreamvieverju tam noter direkt pisal in zato je potem to delalo... Če v beležki napišem dela super!


Ja, maš prav. V Dreamweaverju ne moreš programirat.

--

p.s.: v DWju pritisni View -> Code. Hvaalaaaa.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PSD v HTML

Oddelek: Izdelava spletišč
182245 (1698) _Beast
»

Dreamweaver

Oddelek: Izdelava spletišč
121162 (957) mte
»

Različen prikaz strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
191626 (1477) pivmik
»

Padajoči meni!

Oddelek: Izdelava spletišč
171628 (1351) Jackass
»

IE malce besedila odseka na desni

Oddelek: Izdelava spletišč
14809 (601) Marjan

Več podobnih tem