» »

Kako narediti drop-up menu?

Kako narediti drop-up menu?

Marjan_be ::

Malo pomoči, kako naj naredim drop-up menu- se pravi takega, ki se bo odpral navzgor...
pragrami, javascript..?
idealno bi bilo, ce bi bilo ozadje "prozorno"-svetlo modro- da bi se videlo tudi kaj je spodaj (vsaj malo)
Hvala za nasvete in lep pozdrav

#000000 ::

Ja v principu isto kot drop down, samo da gre gor pop up menu :D

Marjan_be ::

a to se dela direktno v dreamweaverju (koda) ali s kaksnimi drugimi programi?
ni mi prav jasna razlika med drop down, pop up..

mte ::

http://www.htmldog.com/articles/suckerfish/dropdowns/
Tole je drop-down menu. Če te prav razumem, imaš idejo (sicer meni nerazumljivo ampak vseeno) narediti obratno - torej da se bo menu odprl zgoraj namesto spodaj? Če je tako, potem samo zamenjaš vrstni red a in drugonivojskega ul taga, katere lahko vidiš na linkani strani.

#000000 ::

Ma na netu najdeš kr neki programov imenovanih menu maker poišči mal keri ima funkcijo da skače menu tudi gor. Drugač pa menuji narjeni na ta princip *meni osebno* zgledajo ružni k 100 hudičev. Ja da se narest z DW ampak mislm da za up ne gre, mislm pa da z fireworks-om bi se dal narest tole, na čist simple način, al pa kak CSS. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Marjan_be ::

Zivjo!
nekako mi je uspelo z Firework-om narediti menu..
ker se šele učim, sem naredil zaenkrat le en "gumb", ki ima 4 povezave-drop down
in problem je naslednji- stvar zasede 28 kB...toliko zasede fajl na disku, ko sem ga shranil
kaj bo šele, če dodam ostale gumbe(7) in ma vsak drugi po 3,4 povezave..
mi bo stran loudalo olala samo zardi menuja al kaj?
kako bi se dalo to uredit?
LP

#000000 ::

Ne bo dost večji file, cca 30-35 kb vsaj men je tko velkega naredu ko sem probal. Aja pa sej teh 35 kb spoloh ni problem, ti rajš glej da ne boš slike večal in manjšal kr v DW ali FP, to se dela v fireworks ali photoshop ipd. namenskih programih, kjer točno za vsako sliko določiš format in posledično težo v kb. LP

Marjan_be ::

pa se to bi me zanimalo..sedaj sem naredil vse (je skupno 36kB)- in sem dal Export-v neko mapo,kjer je nastal fajl mm_css_menu +drugi fajli ki spadajo k njemu
kako ga dam pa v dreamweaver?
linki se niso nastavljeni-se da to nakdandno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519362 (7161) nuuush
»

Nalaganje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
71292 (1169) mte
»

Meni - kako se imenuje tak meni?

Oddelek: Izdelava spletišč
91352 (1077) CWIZO
»

Pop-up menu

Oddelek: Izdelava spletišč
121473 (1280) leinad
»

Menu kontrola za VB

Oddelek: Programiranje
6966 (872) Zzzzzzz

Več podobnih tem