» »

MAXTOR 120G 8Mb ZE drugic skurjen

MAXTOR 120G 8Mb ZE drugic skurjen

«
1
2

M@T ::

Imel sem ze en enak problem z cist istim diskom razlika je da je bil ta v Cist novem racunalniku :

P4 2.8c, Abit Ic7-Max3, Corsair PC3200ll, ANTEC 430w itd.

Bil je 100% isti disk MAXTOR 120G 8Mb ATA. in sistem je deloval okrog 3h potem pa je ko sem resetiral vzgal kabel do flopija kabel je zarel jaz pa hitro izklopom napajalnik in celi trdi spet vzgem racunalnik se zacne zaganjat pa ni naslo nobenega diska potem vgasnem racunalnik vzamem disk ven in vidim da je bil isti cip skurjen kot pri prejsnem. Zdaj pa nevem kaj naj nardim skuril sem 2 diska kr je bil eden se notri priklopljen. Flopij je sel pa se kabel od anteca je cist zazgan nevem ce bodo hoteli reklamirat racunalnik imajo zdaj tam pa nekaj probavajo itd. Rekli so da ni garancije za tak disk to okoli 86k skode jaz nevem kaj naj nardim. Prejsnic je bil oni pameten ko je prevzel da je NAPAJALNK KRIV zdaj sem kupil dober napajalec in se je zgodilo isto.


HVALA

BlazP ::

Ka si slucajn ti kake modifikacije v ohisju delu? Okrogle kable sam delu? Ventilatorje na molexe priklaplu? Molexe za karkol druga uporablu? Si napajalnik modificiru?

Tilen ::

Kaj je pa narobe ce mas vente na molexih ? Jaz imam vse vente na molexih in dela vse BP, v cem bi lahko tukaj prislo do problema? gleed na to da je napajalnik antec in da ni bil ravno poceni ter P4 2.8 ne vem ce je ravno modificiral ga ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

M@T ::

Modifikacije ni bilo nobene. Saj je se vse Novo.

Mel sem tudi en 15giga disk ki je lafal kake 3tedne na tem napajalcu in vse je delalo OK. ko sem priklopo zraven maxtora je blo konec vsega.

MAM Exaser 3 in venti so bili priklopjeni na napajalnik niso pa bili vsi. to nima veze pomoje.

V glavnem vsi prvo recejo da je napajalnik KRIV. A obstaja se kaksna bolsa firma za napajalnike al morajo zame nardit poseben napajalnik samo za disk da nebo crknil vsakih par ur. Na napajalnku je eden kabel skurjen tak ko je bil disk gor priklopljen je plastika dol stekla. IDE kabli so bilo okrogli ze zraven Maticne. Nevem kaj naj nardim ce nedobim oveljavlene garancije. RES NIMAM POJMA

HVALA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

Tilen ::

ktero plato pa mas ? btw je pa Xaser III >:D pa antec je cool zadeva tko da ti ne morjo rect da je napajalnik kriv!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Caligula ::

In zakaj kao ni garancije?
A je disk v garanciji? Ce ja, pol garancija je.
Kaj ti ma on za piskat, da ni.

Zahtevaj drug disk, nesi tja svojo kisto in naj ti nanjo tam priklopijo drug disk,..

M@T ::

@ReXi : ABIT IC7-MAX3 je maticna btw pise ze zgoraj.



Reko je da na zazgane diske ni garancije TO JE REKO TAM v POWER + jaz nevem kak je s tem. DISK pa se ni star 1 mesec nisem mel prikloplejnega ker mi je 15giga cist dobro sluzo. maxtora sem sparal za novi racunalnik.

Rcunalnik pa imajo tam v Power + na ogledu Nevem kaj naj nardi ze tretjic sem zgubil vse podatke. NEVEM NO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

BlazP ::

Js sm enkrat na molex povrsno priklopu vent, pa je ena mala zicka iz +12V se mase dotikala. Ko sm vklopu racunalnik je disk Matilda povohala.
To da pa na zazgane diske ni garancije...WTF?!
Ce ti nisi nic spreminju v kisti, bi moral garancijo priznat.

M@T ::

Kisto sem naredil skupaj vse sem 5 krat prevero nobenega kabla nisem mel prerezanga vse je stimalo. Racunalnik je delal cirka 3h ko sem pa prvic restartal pa je se kabl do flopija vzgal nanjem se je stalila plastika jaz sem hitro ugasno. potem sem pogledal da se linije ne stikajo in ponovno zazenam brez flopija zagnalo se je ampak diska ni najdlo nobenega. POtem vzamam disk ven in vidim da je bil isti cip kot pri starem osmojen.

pajek ::

flopi si narobe prklopu .... tipično ....

verjetno si konector falil za eno luknjo, kaj čmo..pa si v riti....no kakorkoli, če ti je od flopija začelo kurit navzdol je pač tam krivda!!

ps // če bi še malo počakal bi potovalo še iz disku na cd-rome ...itd..

pa lp

Realman ::

Jaz poznam podoben primer, nisem ga imel jaz.
So tudi menjaval napajalc, na koncu se je pa ugotovilo, da je bil krivec za zasmojen disk, verjel ali ne maticna plosca.Tako da poskusi se z menjavo maticne, ce je mozno.Sam da res ne bos vse zakuril, preden bos nasel napako.

M@T ::

HEHE Floppij je bil skoz priklopljen odkar sem prvic vzgal racunalnik.:))

M@T ::

@Raan : mozno da je plata kriva ampak pocakal bom do srede da vidim kaj mi serviser reko. Kero plato naj dam noter


Prejsnega maxtora sem skuril na QDI Advance 10T nekak tak.

Realman ::

potem si pa ti pravi HDBurner, ne bi bil za serviserja;-)

M@T ::

lol

saj nesmem kupit diska kr se bo spet zazgal brezveze da mam comp pa denar vstran mecem. NIMA SMISLA :'(

PrimozR ::

Jest mam tu Maxtorja 120 giga (sam ne vem a je 8 mega al ne-se ne spomnem :D ) pa dela bp

rkb2 ::

Verjetno je plata, sem enkrat na 486 narobe priključke od napajalnika na plato pripel (se je dalo še zamenjat) pa je vse diske&floppy in CD skurlo, vse kar je bilo na plati pa je ostalo živo.

M@T ::

Hvala za ODGOVORE.

V SREDO ZVEM KAJ JE Z RACUNALNIKOM.

M@T ::

Sreda je bila in gospoda ni bilo v sluzbi tudi vceraj ga ni bilo danes pa ga koncno dobim in zvem nekaj neverjetnega KRIVA JE BOJDA OMREZNA NAPETOST . NEMORAM VERJET stari racunalnik je delal 5 let brez problemov a zdaj pa kr omrezna napetost (Pomoje iscejo en razlog da me zafrknejo). Zdaj bodo prisli merit ali je vse vredu.

A je lahko to vzrok.

MISLIM DA SE DELAJO NORCA IZ MENE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

planetparty ::

Daj ne seri! Sem si mislil, da ja nisi kupil v Power +! Pa si! Jaz sem tudi mel točno to pred letom in pol. Čisto isto, pa ne vem od česa in so mi isto rekli, da ni garancije za 40GB Maxtor, drugje bi sigurno dali, zatorej vas vse svarim, ne kupijte tam.

Ta trgovina sux, zdaj ko ima šef tistega motorja si misli, da je ne vem kaj?!
Mene je takrat oškodoval za 40k. Potem sem kupil 80GB WD in še danes dela kak mora.

M@T ::

Vse mozno so bodo izmisli AMPAK meritve mam ze opravljene tak da se naj obrise za vse samo z dvema diksoma naj pride in zrihtanin napajalnikom.


Drgace meritve stanejo 170k je reko a oni jih bodo zastojn opravli lool

Z napajalnikom me zanima kaj bo naredo z njim kajti je dobil nekaj vstran me zanima kaj bo naredo z njim kajti napetosti PREVEC SKACEJO in gospod je reko da se da vse zrihtat) me pa zanima kaksen poklic ima da zna POPRAVLJAT.

Drugi disk sem kupil tam samo zaradi Podatkov ki so bili na prvem disku
in so rabili enako elektroniko da bi jih (kao) prenesli spet trzna fora

MENE NE VIDIJO VEC NIKOLI TAM KER SE DELAJO VELIKEGA NORCA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

planetparty ::

Saj mene tudi več v Power + ne bodo videli...na tak malomaren način izgubijo kupce...njihov problem, bodo pač propadli počasi....>:D

Fury ::

A si nor... ta powerplus je cela komedija.

Tm sem kupu Hansol 900P 19" CRT monitor ze dolg nazaj. Dal sem 80k SIT (takrat ful pocen). Pridem domov in vidm, da je v vseh resolucijah razn 800x600 po enkranu nek cuden vzorec. Zelo motec. K eni krogi po sliki.

Nesem nazaj prvic:
Da je to moire in da se to da z meniji popravt.
In neki nastima in res mal zgine.
Pridem domov, zamenjam res na 1024 in isti drek. Torej bi za vsako resolucijo mogu stimat vsakic ko zasalta. Nism nor - more bit monitor kriv.

Nesem nazaj drugic:
Drug serviser prav da je napaka na monitorju (TO RECE TAKOJ!!! Un prej me je pa nategoval.) in da bojo popravl. Pridem nazaj cez 2 (!!!!) tedna ko so popravl in res vse ql dela. Nesem domov in po ene 10 urah delovanja nardi neki klik v monitorju in spet ista zjebana slika.

Nesem nazaj tretjic:
Isti serviser. Prav da bojo se enkrat popravl. Da bo par tednov. Jest si mislm WTF?!?!? Mat me je pelala ke. In njej se sname - sej nismo nori da bomo 2 mesca ze brez monitorja in da bom pol mel monitor k je NOV in iz rezervnih delov. In mat rece da hoce nov monitor takoj, ker v 40 dneh niso odpravl napake. Pa jo un model serviser kr napizdi in se dere nanjo!!!! In se matki sname, odrine serviserja, stop skos vrata in gre po sefa (tja zadi k vse sestavlajo pa to LOL) in pride cez 5 minut nazaj in prav da bom dubu nov monitor! :D

Kako ogabna, posrana trgovina. Fuj. Accord92 je servis kao.. v isti bajti. Da jih ne vidim nikol vec!

PrimozR ::

Hudo mat maš:D

planetparty ::

Mene že leto in pol niso vidli tam, pa me niti ne bojo. Usrani eni, da tak nategujejo ljudi, ki kupujejo s težko prisluženim denarjem! Samo res, kupiš nekaj novega potem te pa nategujejo pa treba čakati tedne? Saj je to prava komedija že kaj delajo tam.

M@T ::

tukaj nategujejo ljudi, ki kupujejo s težko prisluženim denarjem
To je res.

Me zanima kak bi oni serviser hodil okoli ce bi mel taksen primer In bi natelel na taksen ljudi Ko so sami. Ga moram vprasati.


V Glavnem te je res ena komedija moral bi jih na TV dasti da vidi folk kaj je dobesedno zafrkavanja iz KUPCEV.Samo smejim se ko berem TO temo.

POWER + sami si zgubo delajo ti jim tak placas robo je pa od njih odvisno ce so taksni muteci in nocejo rect uvozniki za garancijo.
Maile sem ze pisal na razlicne firme. IN dobil vedno enak odgovor.
Disk bi DOBIL NOVI.

tu pa je VSe drugo krivo. Napajalnik, omrezna napetost, vijak,zvijac itd.

Me zanima koga naj obtozim ce bo omrezna napetost KIRVA. ELEKTRO MB al kaj. To se bodo sami mogli zmenit. JAZ nemoram metat dernarja zarad njih vstran.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

M@T ::

NI GARANCIJE.


Jaz nevem kaj naj storim niti nevem kje naj dobim denar za novi disk kajs sele za napajalik.

V POWER PLUSU me nevidijo celo zivljenje.

A ima gdo email naslov od MAXTOR da jim pisem mail kaj se dogaja pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

bosstjann ::

kdo je uvoznik za maxtor?

če ti prodajalec ne prizna garancije lahko še uvozniku težiš če je kej bolj razumen


vsaj kakor se jest tegale spomnem.

lp

Boštjan

M@T ::

In gdo je uvoznik?

Zdaj bom pac brez racunalnika kaka 2Mesca da prisparam ka en ubogi disk in napajalec.

planetparty ::

Pred približno letom in pol sen pri vas kupil disk Maxtor 80GB 2MB in se je čez čas skuril gor na elektroniki en čip - brez moje ali tuje nesposobne montaže. Sem vam nesel nazaj in ste rekli, da za to ni garancije in zdaj ugotavljam, da sem bil oškodovan! Oškodovan do moje pravice do garancije!


Kot berem na enem izmed forumov je bilo tako oškodovanih vsaj 3 ljudi.
Podajam vam povezavo, da si preberete, da kaj si o Vas in o vašem odnosu razmišljajo kupci.

MAXTOR 120G 8Mb ZE drugic skurjen

Mi je pa žal, da nisem v tistih časih bolj ostro ukrepal in sem pustil, da so mi šli vsi pomembni podatki v nič (neminarske naloge za študij, na katerih sem delal več tednov)




L.P.
Robert



POPRAVEK: ne 80gb, ampak 40gb-se opravičujem za pomoto



to sem jim poslal na mail, naj si malo preberejo...če ne drugo že

planetparty ::

Aja pa še to:
Ti se kar obrni na inšpekcijo, oni bodo že opravili strokovno svoje delo.
Saj se vidi, da te nategujejo, če so res nihanja tako velika potem bi ti šel tudi cd-rom, ki je tudi na 12v liniji. Pa stari disk kak da ti deluje?
Dajte no! Pa kam gremo? Zdaj že imajo kupca za idiota za tistih škrtavih 1000 SIT dobička.

glinik ::

Zato pa jaz pravim, Peluga rula. Vse zamenjajo brez vprašanja :D .

Lp

M@T ::

Stari disk je delal brezhibno tacas. Ko sem pa priklopil MAXTORA je bilo vsega konec.

Zdaj moram iti po racunalnik.


HVALA ZA ODGOVORE.

BlackHole ::

Pa v čem je fora, da firma ne zamenja opreme, če je še ta pod garancijo? Kaj so oni na izgubi zaradi tega, saj pa jim uvoznik mora poslat nov disk. Mar niso tako vse firme dogovorjene? Ali je to bolj zakomplicirano?

M@T ::

Pozabil sem se povedat da je nazacetku reko da bo pregledal celi racunalnik. Tak je len da se stranice ni odpr on pa govoro da rabi celi dan zataksen poseg.

In ko sem vceraj klical ce pridejo merit Si je ZMISLO nahitro DA nedobi onega cloveka.

Pol pa je le odprl stranico In odvil eden izloliran kabel za sprednjo neonko in vidi eden kabel ki sem ga enkrat zaprl pa se je precvikal jaz sem ka zalotal skupaj in nadebelo ovil z izolacijo. In pol Kr to okrivi .

lool

Dead_Eye ::

Ma kaj so tipi NORMALNI? Jaz sicer nisem nek elektronik samo kaj ni napajalnik zato da kompenzira za morebitna nihanja v omrežju,... in ven da svojo napetost?

Pa še to: pred diskom bi 300% šla plata ali pa napajalnik. Nihanje v omrežju? Pa kaj še. Kliči inšpekcijo.

BTW Ko smo že pri inšpektorjih bi vprašal če ima kdo tel. št ali naslov konkretne osebe/urada kamor se lahko obrnem (imam tudi probleme z IBM diski pri mlacomu)?
The one and only

planetparty ::

Tukaj maš nekaj o Tržnem inšpektoratu RS

Za območne enote pa se pozanimaj v Telekomovem imeniku.

Upam, da smo ti kaj pomagali, ker nočem, da boš ti tudi tako nategnjen kot sem bil jaz.

Tomay ::

Najprej glede diskov.
Če res ne boš dobil nobene garancije in nobenega denarja ti še vedno ostane možnost da diske pošlješ nazaj maxtorju.
Najprej pojdi na http://www.maxtor.com/en/support/servic...
Klikni na "check waranty online".

Pol pa vpiši serijsko od diska...

Izpolni RMA in jim pošlji oba diska kar za navadno pošto s povratnico na Irsko (za Nemčijo WD sem plačal 1800sit) DHL je precej dražji 10kSIT al nekaj takega.

Ne pozabi stvari dobro zapakirat. Najprej antistatična vrečka od diska, pol pa malo pene ali stiropora pa kartonasta škatla...

Pol pa moli

Meni so z wd-ja poslali nazaj v dobrem mesecu dni.

Kar pa se tiče Power+

Dva kolega sta si kupila ista računalnika v sparu. Oba sta jih morala nazaj vozit, da so jima zamenjali v enem primeru kar celo kišto v drugem pa bomo še videli.
Voodoo 4Ever

M@T ::

Najlepsa hvala da ste mi pomagali.

kje je seriska od diska? nisem dobil zraven nobene skatle ali podobno.

Zdaj mi bo oce posodo ta denar ki ga rabim za diska in nevem kerega 120giga bom vzel. V glaven Naslednji teden mislim da bo comp zrihtan.

Glede POWER + pa grem po racunalnik jutri. Onadva servisera bosta cula od mene in oceta. Mam jim dost za povedat Glede do njihovega nategovanja ljudi in laganja. To se bo burna razprava.



LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@T ()

Tomay ::

Serijska je na disku. Da pa se tudi z maxorjevimi toolsi dobit. Na maxtorjevi strani so vsa navodila (kje so serijske, kako izgledajo...)

Na power+ ne pozabita MAME s sabo vzet >:D
Voodoo 4Ever

Tilen ::

=)) haha mamo bi pa kr pustla doma, v bistvu pa ona glavna tu :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M@T ::

lol :))

M@T ::

JAz sem sel z mamo tja oce je bil doma.

In pridem tja in recem za toti comp pa mi ga da namizo prvo me je vprasal kje sem dobil taksne rame . NEVEM ZAKAJ

drugic je zacel kazat kabel od flopija kak je zazgan in kak mu nekaj ni jasno zakaj le lahko prislo do tega. NI ZAGOTOVIL da je bil vzrok Zagotovo to. PA VSEENO NI GARANCIJE

TRetjic:

Pa rece da moram placat 6k servisa JAZ ga debelo gledam IN mu recem da
se bodo prisli drugi ljudje pogovarjat z njimi. NAREDO TAK NI NIC se na
napajalniku mi je ono nalepko prerezal da ga ja narazen dobo. TAK DA NI VEC GARANCIJE (jaz mu nisem reko da naj POPRAVI) .

Pol pa se odpravim domov in klice za 5 min da racun nevelja vec in da nebo treba placat KER se je z Direktorom meno in razlozo kak je situacija pa je le popustil direktor. POL Grem nazaj in poberem kisto pa recem HVALA LEPA on pa LEP DAN SE NAPREJ.


V glavem zdaj gre comp na popravilo
POWER + mene ne vidi vec nikoli
zdaj sem videl da mi je eno plato zgornjo na disku menjal sem dobil od SATA diska zdaj se cakam nato.

Ce se splaca tam kupovat pa presodite sami. Vse je lepo dokler nekaj ne crkne.

PL

BlackHole ::

bla, bla, bla, ... daj ti nam rajš povej kaj je mama rekla!;)

Šimpanz ::

Ej mene bi bilo sram če bi moral mamo s sabo na servise vozit. A u disko gre tudi s tabo če ti slučajno kdo teži. Ti si res en moron.

M@T ::

NIC LEPEGA.

Person ::

@printer:
Zdej pa sam še reči, da gledajo mladosnike in odrasle enako ...:\
Let's make something useful!

Dead_Eye ::

Ja, power plus računalniki so nenormalno nikakvi. Vem da je bil ena cela serija z defektnimi(ali prešvoh, ne vem točno) napajalniki in jih je 90% crknilo....

Primer: po cca 2 tednih se rač. kar noče prižgat>servis CELO upoštevajo garancijo, kao da se je skuru procesor in so ga zamenjali!!!! HALO - kako se lahko skuri procesor (razen če daš narobe hladilnik gor!!??) - btw to brez bilokakega navijanja ker oseba niti ne ve kaj je to

Da ne govorim o BIOS-ih z gesli,...

Tipi so grozni. Sram jih bodi.


Jast ne bi cedu - vztrajaj, magari hodi osebno (s ftrom al mamo) do direktorja in mu zateži, ker omrežna napetost ne more bit kriva za to. Poleg tega ti mora serviser NATANČNO obrazložit zakaj ni garancije in seveda to dokazat - ne nekaj na pamet rečt da zato ker je skurjeno - meni tudi ko je šel monitor je blo vse skurjeno pa ni bla kriva napetost al overclock >:D

OK, zdej sem se malo v jezi razpisal, samo kaj ki take ljudi bi bilo treba....**?%#$/&/&

Pa ne pozabit - direktno s šefom boš dosegel več kot s serviserjem. Ne se pustit.
The one and only

Grimlord ::

LOL :D

MATT ti samo zrihtaj zaj da bo comp delal. Pol pa se na Power+ spravi!!! Pa jim pokaži kje so doma ... (tri pikice) >:D

Ja, pa opasno mamo maš :P
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

M@T ::

Zdaj cakam da se mi oni disk poslejo nazaj ko je oni zgornjo plosco zamnejal grrr....

@Dead_Eye: Saj neoras biti miren pri takih stvareh kot se tam dogajajo to je nekaj neverjetga namesto da bi dali nov disk pa priznali garancijo pa ISCEJO VZROKE kaj bi lahko bilo.No tukaj se dobro vidi da hocejo zafrknit kupca. NEVEM KJE JE TO LOGIKA. sami sebi delajo skodo cist nerazumljivi so.

Grede dokaza je mi kazal kabel ki ga je skurlo jaz sem to vedel ampak razlozit ni znal nic zaradi cesa je prislo do tega (Hodim na sers 2 letnik za elektronika in ze mam nekaj osnov kaj se elektrike tice) Oni pa se je hoto delat pametnega no pol ko je reko da bo treba nekaj placat mi je pa popizdlo pa se je mam a oglasla in mu povedal svoje. Pa sva sla.pol pa je klical za 5 min. pa sva sla nazaj.

V GALVEM Pustil jih nebom pri miru najmanj jih inspekcija caka ce ze jaz nimam nic od tega naj one nekgo jebe.

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako uničt hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
503036 (3034) Pepo
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885755 (3504) MasterMiG
»

Vprasanje glede MLACOMA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525383 (3523) Primoz78
»

MAXTOR 120GIGA BIG problems

Oddelek: Strojna oprema
8736 (643) M@T
»

Poplva računalniških sistemov. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503122 (2603) Mr.B

Več podobnih tem