» »

nov računalnik mi zmrzuje

nov računalnik mi zmrzuje

tomo2 ::

ravnokar sem kupil nov thuderbird 850 z matrox millenium g450 pa mam že probleme
računalnik je bil cel dan prižgan (čeprav ne vem ali ima to kaj veze) potem pa je med delom (tokrat slučajno z AUTOCADom enostavno zmrznil - niti po disku ni ružil, kazalec za miško je zginil + tudi CTRL+ ALT + DEL ni reagiral niti po več poizkusih - sem ga resetiral in potem, ko se je spet postavil je bila slika od monitorja zamaknjena???
imam WIN2000
prosim za pomoč;(

iBojan ::

A se ti mogoče kaj pregreva pa ti zaradi tega frizne računalnik ?

lp, _GeS_

tomo2 ::

ja kako pa človek to ugotovi, da se pregreva - po moje ne, ker mi je že ene dvakrat friznu kar sredi igranja ene demo igrice , pa ni bil ravno dolgo prižgan
drugače pa se mi na splošno zdi, da je računalnik kar precej glasen (ventilator po moje - ne disk)
??
:\

blank3_ ::

Skoci v BIOS (pri zagonu kompa tolci tipko DEL) in tam poglej temperaturo procesorja. Lahko pa se seveda pregreva tudi graficna.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

matic ::

Kaj mas pa za eno mp? Slucajno VIA cipovje -nabor?
Ce se graf. pregreje nevem kako je ravno z resetiranjem racunala..
mas garancijsko nalepko na racunalu, ga lahko / upas razsraufat al ne? Pa preglej kaj ropota in ce se na graf in cpe lepo vrtita vent. Si sam instaleral winse (os)? Problemov zato je lahko miljon!!

tip: ko delas igras renderas v autocadu itd se graficna dosti bolj segreva!!

tomo2 ::

hmmm... danes je po pol ure spet zmrznu . delo v autocadu - pa ne kak rendering - normalno risanje - smo gledal po resetiranju cpu temperaturo in je pred mano naraščala lepo 34 - 35 -36-37 stopšinj + system temperatura je bila 27 stopinj - pol je pa še zraven pisali CPU FAN SPeed1 in 2 pa je bilo oboje vrednost 0 rpm (al ena taka enota ne vem) - računalnika seveda ne morem odpirat ker je v garanciji - plata je pa se mi zdi en lucky star - kaj pa vem pri mlacomu kupljeno uglavnem
lp tomo

iBojan ::

Potem pa ga kar lepo pelji nazaj v trgovino pa povej naj ti ga menjajo ali pa popravijo in to čimprej ;)

lp, _GeS_

ABX ::

Upam zate da imaš orig Autocad (čeprav močno dvomim). Ker če imaš črno verzijo te bojo na lahek način odjebali.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

blue96 ::

tudi meni se je to naredilo!
sam sem bil kriv. neki je blo narobe na osnovni plošči, sem peljal na servis in dva kabla sta bila skurjena, oziroma jih ni blo.

zdey pa dela.
.

tomo2 ::

ABX... HVALA ZA OPOZORILO... uapma da nisi tudi ti kak inšpektor, ki jebe uboge študente ... sicer pa ali imajo na servisu pravico gledat kaj imam jst nba računalniku ... kaj pa varstvo podatkov... to torej pomeni, če imam jst naprimer na računalniku ene zaupne zadeve- kaj pa vem kake pomembne poslovne informacije - imajo serviserji pravico to gledat - vem da majo možnost ampak ali imajo tudi pravico? :'(

ABX ::

Osebno nisem kupil še enega originalnega programa/igrico/mp3/film/. In popolnoma podpiram warez dokler distributerji imajo takšne cene. Vendar dej se v kožo serviserja, dobiš na servis Pc kateri zmruzje vsake toliko vsake 30/60 minut. Samo bog ve kaj je krivo, nato zagledaš da kupec ima črno verzjio nekega programa ( sploh ni važno kaj in če je krivo) brez si delat kakšen koli problem pokažeš z prstom na ta program in izjaviš da je to kriv kak virus, če slučajno stranka sere ji zatežiš da jo boš prijavu. easy ne?

Sad but true.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

frik ::

če te kaj potolaži imam jaz enake probleme z thundelbirdom 800 že od kar sem ga kupu imam geforca in plato QDI pa mi zašteka v windowsih in skratka povsod
znorel bom
povej ko boš rešu ta problem sam sem klicu k uvozniku thundelbirdov in vse naredu pa ne dobim odgovora kaj je krivo
očitno so thundelbirdi zanič

tomo2 ::

sem govoru z enim sistemcem pa pravi da je to najbrž problem win2000 in nekakšnim dodeljevanjem IRQjev - mi je pokazal in imam na IRQ11 - gor grafičn0+ zvočno kartico+ oba usb porta - baje je treba pri instalaciji win200 v biosu eno zuadevo disejblat - ??? kaj pa vem - preden ga peljem na servis bom probu še to;((

matevzm ::

Ker imas vklopljen ACPI, se pac v w2k vidijo vse naprave na enem IRQju, ceprav v resnici niso (meni napise 7 naprav na 11, pa vse dela). S tem ni nic narobe, povrh vsega ce je, bos to tezko sam odpravil. Vcasih je potrebno zamenjati vrstni red kartic. Samo to je pri racunalnikih, ki imajo precej kartic notri, kar pri tebi ni videti.

Lunik ::

en moj sošolc je trikrat skuril (dobesedno) TB-ja 900, ker je imel gforca narobej zvezanega, mogoče je kaj na tem...

malinavc ::

amm...kaj misliš s tem da je imel narobe geforca zvezanga? hehe...kot da treba dat + pa - pa vse povezat, sej sam notr vtakneš...al sm jst kej narobe razumel..:D:D
...odvisno s katere perspektive gledamo...

frik ::

ma to je res bedno nisi edini ki ima take probleme pa nobeden ne ve kaj naredit ne serviserji in ne uvozniki za thundelbirde ma kaj naj nardiš če nobedn nima pojma ccel računalnik zamenjaš- nasledič bom kupu tist kar drugim zihr dela ej nimaš druge
;(

frik ::

ej pa še neki tomo2 kire windowse maš gor jst mam win 98 druga izdaja ki so baje še slabši od windowsow prve izaje
ma ne vem to po moje ne bi tuk smelo na to vplivati
>:D

miranpozar ::

Cisto mozno, da nimas pravilno nastavljenih nastavitev v BIOSu?

Miran Pozar, Portoroz, www.miranpozar.com

frik ::

ej jst mam nov bios z neta pa pol sm ga dal serviserju nastavt pa ne pomaga

kuzifix ::

Men je tud prejsnja masina zmrzvala, predvsem ko sm hotu kej delat v excelu al pa wordu ... Pa ko sm hotu sejvat mi je friznla (nc ni jebal 5 posto, edin reset gumb jo je ugasnu), nakar je serviser ugotovu da je bla plata sfukana, oz je ze sfukano not dau ... Tko da nes enmu naj ti pogleda ...
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

tomo2 ::

po vsem tem lahko sklepanm da računalniki ponavadi ne delajo 100% in da so sodobne tehnologije vedno v testni fazi, ko pa enkrat dosežemo da so stabilne pa so že zastarele
:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fanjte - pomagajte - racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
151289 (1097) NightHawk
»

problem!!!!!!!!!! thundelbird šteka duron ne je kriva plata

Oddelek: Pomoč in nasveti
7888 (782) frik
»

čimbolj prefinjeno odstranjevanje nalepke iz compa

Oddelek: Pomoč in nasveti
252611 (2243) gorenc
»

Prekinitev povezave-->BLUE SCREEN

Oddelek: Programska oprema
11861 (769) lordgreg
»

PROSIM ZA POMOČ - NIKAKOR NE MOREM INŠTALIRATI DRIVERJEV

Oddelek: Pomoč in nasveti
251436 (1175) MaD_Mavr0

Več podobnih tem