» »

Noče namestiti WIN98

Noče namestiti WIN98

PIAS ::

Pri namestitvi WIN98, ko zaženem setup.exe, se pojavi črn ekran in ne nadaljuje. Stoji na črnem ekranu in ni druge kot resetirat računalnik.

To se mi je najprej pojavilo na ploščah ASUS P4PE/X. Nabavil sem tri plate ASUS P4PE/X in ena mi dela skoraj normalno, dve pa niti pod razno. Kak je proble: Ko štartaš iz zagonske diskete in prideš v dos, se tam postaviš na cd-rom in vtipkaš setup. Moralo bi začet z namestitvijo windowsov oziroma najprej z scandisk-om, vendar se pojavi samo črn ekran in računalnik obstane.
To se mi je zgodilo na dveh platah.
Sedaj se mi je pa ta ista stvar pojavila še pri plati P4333-M.
V vseh treh primerih sem probal zamenjati vse komponente (ram, procesor, graf.k., celo disk, disketno, cd-rom, itd) ampak v vsakem primeru je naredilo isto...

Edino z Image-om sm lahko naložil winse, ampak niso delali normalno...

Je mel že kdo podobne probleme?

Ali mogoče kdo ve v čem je problem?

Hvala za odgovore!

LP

PIAS

jest10 ::

procesor je pa?

PIAS ::

Intel Celeron 2 GHz,
Intel Celeron 2.8 GHz...


Zakaj, je to pomembno...

pitarda ::

ko se ti računalnik postavi z diskete,... skopiraj iz CD roma instalacijo Win98 na C disk,... potem pa iz C diska zaženi setupcor.exe namesto setup.exe Men je to delal, ker sem imel isti problem!

Jakka ::

Na tako hitrem računalniku ne laufaj windows 98. Ker nekako niso narejeni za tako hitre računalnike. Obstaja nek patch, sam se mi zdi boljš, da inštaliraš kakšne novejše windows, kot so windows 2000 ali pa windows xp.

Pa mislm da windows 98 delujejo nekako dobr samo če so SE (second edition).

delfinus ::

INstaliras SLO ali ANG razlicico? Ce SLO poskusi z ANG. Spomnim se situacije, da nisem mogel na nekatere notebooke naloziti SLO razilicice, docim je ANG sla bp, lp, D.

PIAS ::

Kot sm že reku, na eni od treh plat mi je šla inštalacija WIN98 SE brez problema.
Na ostalih dveh sem pa probal namestit tudi XP in zadeva ni delovala, mi je javilo napako...

Na plati P4S333 sm pa ravnokar pogruntal da mi z tretjo graf.kar. dela, z preostalimi dvemi pa ne... tak da nevem, ker nisem siguren če sem na platah P4PE/X probal vse tri grafične, al sm probal samo tiste dve z katerimi mi ni delalo...

Vse plate pa so ASUS-ove...

Sicer sm plate že tak al tak poslal na servis, ampak vseeno bi rad vedel če je že kdo imel tak problem?

Jakka ::

Problem je v tem, da windows 98 nekako ne znajo dobr delat z strojno opremo, ki jo maš ti, ker niso narejeni, da delujejo na tako močnih računalnikih. Problemi se začnejo pojavljat tm pri procesorjih s taktom okol 2 GHz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velikiiiii problemi z računalniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161605 (1234) Atos
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141551 (1346) Sp|di
»

setup win98 na XP1700 ne gre?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7823 (730) AyrtonS
»

inštalacija WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
81312 (1184) AngelOfDeath
»

Kako inštaliram Win 2000 iz dosa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161565 (1384) segi

Več podobnih tem