» »

Router kot firewall; kako dobra naložba je to?

Router kot firewall; kako dobra naložba je to?

Microsoft ::

Hja, zadnje dni premišljujem, kam bi naložil nekaj denarja, da bi si s tem zagotovil višjo stopnjo varnosti na računalniku povezanem v internetu.

Bi bilo mogoče vredu to, da bi kupil nek router? Kot sem slišal, ima baje vgrajen hardware-ski firewall, ki bi naj dobro deloval. Cena te naprave je nekje 13kSIT.

Ali bi bilo bolje uporabiti kar kakšen software-ski firewall?

Računalik imam namen imeti potem prižgan (in povezan v internet) 24/7.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Avenger ::

Hm. Jaz sem dal pred letom za router 30K pa ima menda samo NAT firewall, če se ne motim. Gospodje hardveraši se nad tem rahlo zmrdujejo, tako da da boš z routerjem za 13K dobil kaj kar zagotavlja še švohnejšo varnost in ni vredno tvojega denarja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Jakka ::

Če maš samo en računalnik prikopljen na internet je kupovanje routerja metanje denarja skozi okno. Popolnoma zadostuje dober softverski firewall.

Če pa hočš povečat varnost, pa kot prvo najprej nehaš uporabljat microsoftovo programsko opremo, kot so IE, outlook, outlook express, in ostale programe ki dostopajo na internet. Namesto njih uporabljaš naprimer mozillo, opero, firebird, thunderbird, ali pa katere druge. Potem si namestiš nek dober firewall in ob njem še dober antivirusni program, ki naj bo vedno updejtan.
Jest uporabljam Zonealarm, so gotovo še boljši firewalli, pa mi ta čist zadostuje, in Nod32, ki je pomoje eden izmed najboljših antivirusnih programov. Norton stuff ti pa odsvetujem.
Pa ob uporabi interneta uporabljat mal pameti in ne nasedat na vse, kar drugi napišejo in ti rečejo, da naredi. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413131442 (20929) Qushaak
»

Varen prenos podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
555201 (3947) overlord_tm
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142216 (2051) peter77
»

Pošta problem

Oddelek: Programska oprema
355098 (4583) Kv1DR_K1LL3R
»

Firewall (da ali ne)

Oddelek: Omrežja in internet
422269 (1461) alum

Več podobnih tem