» »

vodni blok iz Al + Cu?

vodni blok iz Al + Cu?

krucymucy ::

bi prislo v primeru da je pokrov iz aluminija, spodnji del pa iz bakra do kakih komplikacij? npr. galvanski clen?

Tic ::

Ce ste kovini v direktnem stiku - ne.
persona civitas ;>

QuickShot ::

Ne nič ne bo narobe, če jih povežeš med sabo.

morphling1 ::

Kar lepo grdo lahko rata s časom, če Alu ni nič zaščiten. Zakaj pa mislite, da so Alu pokrovi barkenih blokov priznanih firm hard coat-ani, ker je pač galvanska korozija lahko kar zoprna zadeva.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

krucymucy ::

tnx za info!

DILUF ::

Mene pa nekaj zanima.

Kolega mi je ponudil neko zadevo, ki bi se naj dala med procesor in hladilnik ter bi naj temperaturo procesorja spustila krepko pod ničlo ( nekakšna ploščica, ki se priključi na 12V). Tudi če je procesor navit do maximuma naj nebi dosegla niti 0 stopinj!!

Kaj pravite vi o tem, ali ima kdo to zadevo??

Deluje?

Na koliko stopinj, pod ničlo deluje procesor stabilno??

LP

Vesoljc ::

potem pa svizec zavije...

heh preber si kej o peltier-ih
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

smilyxx ::

To je peltier element. Njih se že dolgo časa na uporablja, ker rabiš hudo močen pelt(200w), da ti ohladi novejši procesor. Princip je v bistvu to da na eni strani odvzema toploto in jo na drugi sprosti. Tako da moraš potem odvesti velike količine toplote. Poleg tega pa morša poskrbeti še za izolacijo(kondenz) in za napajanje.
Save water.
drink beer.

Tic ::

Tak tec je precej drag. Poleg tega te stane napajanje ned 10k in sploh za CPUje ni več primerno. Jaz bom imel 156w za GPU
persona civitas ;>

DILUF ::

A ga kdo kupi? :d

12v/3a 169w! >:D

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tic ()

Tic ::

Tele 3A si pa ti malo narobe zracunal :))
persona civitas ;>

Boki_ ::

Tok je okrog 14 A, če je pelt 196 W prklučen na 12V. A ve kdo mogoče kok W zmora odvest Vulcano 12? Al pa kako se da zračunat? Ne mislim uporabljat pelta, če mal postrani gledate.
I'm back

Tic ::

TEC ima nazivno napetost 15.2V
persona civitas ;>

Boki_ ::

Jst sm računal pa pride 14,0833.. Po tvojih specifikacijah pa bi prišlo okrog 182,4W.
I'm back

T0RN4D0 ::

DILUF, ti ne priporočam, glede na to, da zadevo poznaš kot ''ploščico ki jo priključiš na 12V'' ;)


:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Boki_ ::

Hah da bi jo narobe obrnu, pa da bi mu namesto hladilo, grelo proc. Joj to bi blo smeha.
I'm back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce FX 5600U@Extreme OC (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
856563 (4167) BlueFire
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352276 (1892) Eru
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272207 (1898) TESKAn
»

Baker vs srebro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192003 (1653) tec
»

Pelt 75W

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181566 (1395) morphling1

Več podobnih tem