» »

Tezave z explorer.exe in memorijo

Tezave z explorer.exe in memorijo

zup ::

Tezava je v tem, da mi explorer. Exe pozre ogromno spomina - krepko cez 300 mb in tudi okoli 50% cpu-ja, kar posledicno pomeni, da racunalnik dela zelo pocasi in ga prehiteva celo internet.

Mogoce kdo ve kaj bi lahko bil vzrok oz kako bi zadevo popravil brez formatiranja.?

Screen shot windows task manager-ja:
http://foto.volja.net/zoom_image.php?la...

... Hmm verjetno nekaj vpliva tudi premalo prostora na diskih?


Pentium iv 2. 4ghz
2x 512 mb ram ddr 400
.
.
.

|KoRn| ::

Lahko si vesel, meni večkrat požira od 85% do 99% ... pa ne vem zakaj! Morda prostor na disku, čeprav dvomim. Imam pa tudi 2x 512MB RAMa sparjenih z AMD-jem.

Če bi vedel kaj je vzrok temu bi ga koj odpravil. Vem pa, če ugasneš (End Process) explorer.exe in ga znova zaženeš (New Task...) pol deluje vse OK, vsaj za kak dan ali dva pol pa zopet znova... ;((

zup ::

KoRn

No vsekakor se ti zahvaljujem za newtask trik....ne vem zakaj se sam tega nisem spomnil....no to bo pomagalo za toliko casa, da se najde nekdo, ki bi vedel kako to dokoncno odpraviti.
No uporabniki linux-a verjetno ze civkajo na strehi.......:(

C_maniak ::

torej mam podoben problem. explorer.exe že od samega zagona sistema porabi 100% CPU-ja (za memory ne vem točno - ni problem z mojim kompom). preskeniran je bil s pest patrolom (final score: 17008-O ), a težava ostaja. delo je seveda nemogoče.
obstaja kaka rešitev? če ne pač formatiram... :>

Ted ::

Tu je rešitev:
Problem z brisanjem pokvarjene AVI datoteke!!!

Pobriši tisto vrstico v registru...

C_maniak ::

ne pomaga. pa sploh ni probelm z .avi fajli, ampak se to pojavi takoj.

ddeben ::

To me pa na en podobn problem spomne k sm ga mel pr win98. Skratka, na zacetku mi je en fajl v win mapi zasedel 80%-90% rama in porabljal tud nad 90% CPU-ja . Racunalnika potem ene 10 dni nism vzigu(ne me sprasvat zako) in komp mi sploh u winse ni prsu.
Resitev ki smo jo skupi na forumih skompajlal- low lewel format.
Vzrok pa je lahk virus oz. OS.

Tilen ::

meni pa ob zagonu traja ene 2 min da se sploh racunalnik spravi v normalno stanje. Miska enostavno " lebdi" ce jo pomaknem na start ikono takoj ob zagonu :) Se dobro da rebootam 1x na teden max 2x ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

McHusch ::

Tilen, nastavi fiksno IP adreso.

Tilen ::

Saj imam fiksno. Sam ne vem ce zdaj v tem trenutku misliva enako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU usage zelo visok

Oddelek: Pomoč in nasveti
382954 (2344) Mihec1990
»

100% obremnjen procesor ?

Oddelek: Strojna oprema
81271 (1176) mat3
»

Windows XP Pro 100% cpu load

Oddelek: Pomoč in nasveti
71215 (1122) mare_
»

explorer.exe 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
261646 (1162) bbobst
»

XPji se ne zaženejo

Oddelek: Operacijski sistemi
312923 (2364) Paramedic

Več podobnih tem