» »

Velikost rezervoarja

Velikost rezervoarja

blank3_ ::

Hja... Kolko nej bo velik?:)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

TESKAn ::

Tolk, da:
- bo šel tja, kamor ga boš spravu in
- tolk, da bo šla pumpa not, če boš meu potopno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

blank3_ ::

E ravno pravi...
Kje bi dobu tele "prikljucke" (glej sliko, sej jo poznas:) ).



Kolko so mere tvojga rezervoarja?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

TESKAn ::

Tista dva 'zlata' mi je fotr naredu, srebrna sm pa kupu. Rezervar je pa velk nekak 25x20x7 cm, natancn lih ne vem iz glave...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OZZY ::

Jest sem naredu takega, da je približno velik 13x14x13. Glej toliko, da bo pumpa ostala kar dos potopljena v vodo, ko se vse cevi napolnijo z njo.
Go with the flow.

kayot ::

Jest sm naredu rezervoar velikosti 250X250X250 mm. V njem mam pumpo, diodo za merjenje temperature in senzor vode. Uporabljam ga pa zato, da reguliram vešino vode v rezervoarju. Če višina vode pride do senzorja se mi vklipi piskač.

OZZY ::

Kayot: A maš notr še kake ribice al kaj :Dko rabiš tako velikega. Ker to je po moje res velik rezervoar.
Go with the flow.

blank3_ ::

Kayot: A s bil ti na onem tekmovanju na Iskri?
Teskan: Kje si pa srebrnega kupu?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

TESKAn ::

Dobis ju v vsaki trgovini z vodoinštalaterskim materijalom.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

R@C@ ::

Kaj pa nej bi bli teli štoflci na rezervoarju?
Jest sicer nimam potopne pumpe in rabim samo izravnalno posodo!

Pretorijanec ::

blank_3: dej naret mi uslugo... Na mailmi pošl ta vlko fotko tega ohišja. Hvala. Zato, da jo bom lahk objavu (ta vlko).

TESKAn ::

Teli prklučki so za cevi. Dva za pumpo, dva pa za polnit/praznit rezervar.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Huey P ::

A ni boljše, če jerezervoar iz kovine. Mislim, kovina je pri sobni temperaturi veliko bolj hladna ob plastike, plaksija,... Se pravi, če je kovina bolj hladna, da bo tudi voda malo bolj hladna...????
..::DOOM III: The Legacy::..

OZZY ::

Seveda je imeti bolje rezervoar iz pleha, ker s tem dodatno tudi vodo hladi. Samo je več dela z nejm kot pa narediti ga iz pleksija.
Go with the flow.

Boeing ::

matr ej ste mi vi eni kojni z tem plehom... to da je pleh bolj hladen sploh ni res... ima le večjo toplotno prevodnost... in sicer malo, ampak zares čisto čisto malo boljšo (govorim za alu pleh) od plexija in podobnih pogruntavščin moderne dobe... in kar se ti bo vode ohladilo je zanemarljivo... kar boš ohladil, boš ohladil čez radiator, na druge "luknje" lahko kr pozabiš... in če smo natančni, se toplota prevaja tudi skozi cevi, rajt ? Rajt! samo dvomim, da boš šel v štrcuno in reku nej ti dajo rore z najboljšo toplotno prevodnostjo...:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krucymucy ::

Mislm, da sploh ne rabte rezervoarja ( ce mata tako pumpo seveda ) ker cemas pumpo, ki crpa direktn ( na tako za v akvarij, ampak od npr. avta ) ti crpa direkt!
Iz coolerja ( hladilnika - skuterja, svohnejsega avtomobila ) crpa direkt nazaj na proc0:)

das_frik ::

Taka pumpa ne rabi rezervoarja, sam ga pa mors vseen met, ker se voda ko se segreje se razteza in če nima prostora, naprimer v rezervoarju, ti bojo cevi popokale, al pa ti bo vse fejst puščalo.

Huey P ::

ventilator;

Voda se ne razteza, ko se greje! Voda se razteza ko se hladi! Samo za tistih par stopinj hladne vode ti ne bodo cevi popokale.

Najbolje je tole (po moje):

- Narediš velik rezervoar iz kovine.
- Narediš si kovinske cevi (najbolje iz bakra).
- Bakreni blok.
- Hladilnik za vodni blok vzameš iz avta (pravijo da so od Lade najboljši).
- Pa še par ventilatorjev v ohišju, ki "izčrpavajoi" zrak

..::DOOM III: The Legacy::..

das_frik ::

Huej:
Tole pa nebo čist držalo. Vzem v roke kak osnovnošolski učbenik fizike al pa kemije in poglej pod temo anomalija voda. Vse snovi se raztezajo s segrevanjem, tudi voda. Pri vodi je posebnost le ta de se pri temperaturi pod 4 stopinje začenjo tvoriti kristalčki ledu, ki pa zaradi medkristalnih vezi zavzamejo več prostora kakor le molekula vode. Zato se led razteza ko ga ohlajamo. Pri temperaturah nad 4 stopinje pa molekule vode prejmejo več enrjije se hitreje gibljejo in spet se tekočina rasteza.
Razumeš ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaporedje sistema vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212183 (1923) BluPhenix
»

Tiborrr in nov megakuler :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322556 (1450) tiborrr
»

Pomoč glede gradnje sistema pasivnega vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162662 (2400) Saladin
»

Dvojni obtok za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71204 (993) morphling1
»

vgradnja pumpe

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191435 (1249) Boeing

Več podobnih tem