» »

vgradnja pumpe

vgradnja pumpe

Boeing ::

mene pa zanima, kako ste tisti, ki ste zgradil vodno hlajenje z potopno akvarijsko pumpo, izvedli vgraditev le te...
tnx!
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

R@C@ ::

...pa zakaj bi mel potopno, sami problemi...poglej v Conrad katalog 2001 in presenečen boš nad zmogljivostjo malih črpalkic, plus niso drage + tudi te so tihe + ultra male so!

Bungee- ::

Pumpica je res boljsa ce je NEpotopna, lazje jo fiksiras ...8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Pretorijanec ::

Jst sm jo dau u eno tako posodo za shranjevanje živil.

OZZY ::

Trenutno delam rezervoar iz pleksija. Nekaj podobnega kot ma teskan. Samo še ne vem kako nardit, če bo treba stvar odpret. Verjetno bom vrhnjo ploskev samo z silikonom zalimal. Če ne pa lahko uporabiš kake plastične posode, ki se uporabljajo z ashranjevanje hrane itd.
Go with the flow.

zizi ::

Jst uporabljam Tupperware pa dela čist dober pa še odpret se da kadar češ jst ne vem zakaj bi si naredu svojo iz pleksija! :|
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

element ::

Zaplen u kuhni eno tupperware posodico, ne si delat iz pleksi stekla (škoda časa in denarja, pa še slabši izdelk vn pride). ;( Poleg tega, v pokrov posode zvrtaš dve lukne, in zakitaš cevi not, pa še zmeri lohk kr pokrov gor pa dor daješ, fajn tesni, vodo lohk komot menjaš, se ne poliva... :D

Boeing ::

rulez...
ampak jst nočem met rezervarja alla tupperware, ker hočm to met profesionalno narjen, da bo tud nekak zgledal. In sicer pride zadeva narjena iz pleksija, v ohišje spredi narjena lukna in v to lukno vdelan sprednji del rezervarja... tako da se bo vidlo kaj je not... pa noter jasno modre ledice za efekt...
torej še enkrat, kako nej to zadevo nardim ????
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

element ::

Hja, kje je kle kej težkega? Če maš potopno pumpu jo dej u tist plastic-fantastik-namest-tupperwarja posodo in zgoraj (če boš meu pokrito zvrti 2 lukne za žičke od pumpe in zakiti s silikonom, da ne bo puščal. :D Pol bi mogl to bit. Or am I missing something? :\

OZZY ::

Boeing: Najbolje je, da kontaktiraš Teskan-a pa naj ti on vse pove. Ker zgleda, da hoč met kot ma on. Drugače ja pa bauhaus pravi kraj za take nakupe. Plexi ti razrežejo po želji, lim za plexi drži kot hudič, samo neonko moreš it kupit v btc pa je.
Go with the flow.

KuhaR ::

Jst sem uporabu kar une škatle katere uporabljajo elektičarji. Not sem dal malo stiroporja da ublaži vibracije pumpe. Zvrtal 4 luknje: eno malo za kabel, eno večjo za vlivanje vode ter dve za priključke cevi. Škatle pa so več dimenzij in oblik. Vzemi raje tistekatere so namenjene za v zemljo. Imajo več vijakov pa še tesnilo. Jst pa sem dodal še malo silikona da ziher tesni.:D

Boeing ::

hja očitno hočem met kot on... ampak da neb kdo mislu da ga hočm kopirat... očitno se je on vso zadevo spomnu in naredu prej kot jst. ql !
torej bo treba poštudirat neki druzga...:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

burekar ::

Jest si tud delam hlajenje, pa se mi mal čudn zdi, da ne bi mel potopne. A ni potopna tišja in ima daljšo življensko dobo? Še neki, zakaj bi blo treba dober tesnit, sej se polije sam, če prevrneš rezervoar v kateri je pumpa. Pa kar se tiče materiala, ni dober da je kovina, zarad elektro korozije.

Pretorijanec ::

burekar: zato more dobr tesnit, ker grejo male kaplice (rosa) v in na komponente. Tam se naberejo in dobiš kratek stik!

element ::

Uporabiš destilirano vodo in zatesniš, pa se nimaš česa bat. :D

OZZY ::

Pa ne pozabi dat notri malo antifriza, da se ti kaj nezaželenega notri ne zredi.>:D
Go with the flow.

Pretorijanec ::

Sej sm mu že reku, da nej da not modro galico.

TESKAn ::

Torej, za priključke najboli, da si dobiš take z navojem, prevrtaš plexi, nardiš navoj, pol pa sam še mal lepila (2 komponentno rulz:)), pa je. In na vrhu je dobr met le nekako pritrjeno + zatesnjeno ploščo. Izolacija za okna deluje dobro. In ker boš verjetno imel zadevo pritrjeno, ti svetujem še, da narediš eno pipico na dnu rezervoarja, da boš lahko brez muke spravu vodo vn. Jaz vem, da mi ni bilo žal, da sem vgradil odtok:).
In ja, dobi si eno DOBRO sredstvo proti algam, magari kako HCL. Ne zaupaj tistim zadevcam, ki so za v akvarije. Naj bo voda orenk ne - sposobna - preživljati - alge, sej ne boš ribic meu notr:).
Lp.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

kayot ::

Jest sem nabavu tako pumpo da ima zravn pritrdilni sistem. >:D

Boeing ::

teskan: ja sm jst tud že razmišljal o nekakšnem odtočnem ventilu... očitno razmišljama precej podobno :D
sicer me pritrditev pumpe kot take niti ne skrbi preveč, bolj me skrbi, kako do pumpe spravit štrom... kr eno lukno nardit, skoznjo napeljat kabel in mal zadihtat z silikonom se mi zdi mal...kok nej se izrazm... neziher :D
aja glede alg: ni blema, mam jest doma svinčev klorid (PbCl)...in ko ga daš v vodo nastane pb + cl rajt ? in pb je strupeeen...>:D
aja še to: ki bi se dal dobit 12V potopno... premetal in preiskal cel celje pa pol lublane pa nč...;((
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tesnenje vodnega bloka?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131739 (1495) Čmrlj
»

Posoda za vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433224 (2441) burkiburke
»

Dober radiator in pumpa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331557 (1273) Fury

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875158 (3852) morphling1
»

Velikost rezervoarja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181256 (1076) das_frik

Več podobnih tem