» »

Comp se kr naenkrat ne prižge več?!

Comp se kr naenkrat ne prižge več?!

kajzer ::

Sedaj se odklopu en vent, ki sem ga imel priklopljenega na prati in vzel ven grafično, jo vstavil nazaj in začuda se komp ni več prižgal. imam gigabytovo plato, zato lahk množilnik in FSB (100MHz, Avto) nastavljam kar na plati in sem nastavu množilnik na 9, FSB pa na 100MHz (900MHz) in komp se je prižgal. Mam pa 2600+ tbreda. Na ventu se imel en mali potenciometer, za štelanje vrtljajev.

Ali je mogoče kriv potenciometer, da je npr. pregorel zaradi prevlke moči venta in koko poškodoval plato?

Nč mi ni več jasno. Proc dela še sam na 900MHz, bios sem resitiral, proc tut dvomim da je okrušen, če je skoz lepo delav, kar naenkrat pa se ne prižge več.

Mate kake ideje?

kajzer ::

Sem že zrihtu. Pravzaprav se je samo!? Ne vem!:))

Zaklente.

Lith ::

ene novejše osn. pl. imajo na konektor za ventilator CPU zaščito, ker če OP ne zazna na priključku venta, potem se noče prižgat - je pa menda tut opcija v BIOS-u da se to izklopi, pa pol dela skoz

kajzer ::

Ja mam to, sam je vse disejblano - reset CMOS! Pa itak mam CPU fan skoz uštekan, sam eng dodatn fan sm ga izklopu. Pa sj je vseen, sam da dela. Sam morem ga še nazaj navit, pa probat stabilnost. Če ne bo delalo uredu, gre v petek na servis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel C2D e7300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
21516663 (12013) barossa45
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703589 (2918) Pyr0Beast
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141021 (807) franci
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211195 (977) misko
»

CII OC

Oddelek: Navijanje
171468 (1228) GaS

Več podobnih tem