» »

Najvišji fsb za Athlona 2200+

Najvišji fsb za Athlona 2200+

B_Star ::

Ali mi lahko povste kater je najvišji fsb na keterem lahko deluje athlon 2200+ in če je možno da deluje na 166 fsb. Njegova oiginal je pa 133 kar pa najbrž že veste :D in do katere frekvence je možno naviti ta procesor, da deluje še stabilno. Voltaža procesorja je tenutno 1.825volta in je na plati k7s5a pro.

Hvala za odgovore

boštjan ::

pri teh platah boš stežkoma prišel do 166FSB,edino če boš v winsih navijal do 166FSB

kuglvinkl ::

CPU ni FSB omejen. Strogo vzeto seve.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Tic ::

kuglvinkl: Ena teorija pravi drugace. Vendar si ni dokazano.

[ Velja za ekstremne primerke ]
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

JIM22 ::

Kako bi lahko izvedel kakšni FSB je zgorna meja pri procesorju?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kuglvinkl ::

:\ :\ Ne govorimo o zgornji meji CPUja pač pa plate, Front Side Bus.
Your focus determines your reallity

JIM22 ::

Kuglvinkl kaj ni tudi včasih problem v procu? Da noče it višje? Nekje sem prebral da nekaterim noče it FSB več zaradi proca. Ne vem.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

glinik ::

Bom ti pa jaz poskušal povedat.

Zgornja meja je odvisna od tega, koliko truda boš vložil v navijanje procesorja. To pomeni, kako ga boš hladil in na kolikšno napetost boš ga dal, da opravlja svoje delo. Čist enostavno. Teoretično je možno, da ti neki AMD špila na 280 FSB, če so za to izpolnjeni določeni pogoji. Saj veš keri ... (napetost, hlajenje CPU,RAMA in plate)

Razumljivo?

Lp

JIM22 ::

Ja, mi je jasno glede hlajenja. Samo zanima me če imaš recimo zdaj nap. na proc. 1,775V za 2200-2300MHz in nekje 230FSB. Laufa dobro. Zdaj pa če jaz hočem povečat samo FSB recimo na 250 al več in procesor pustim nekje med 2200 in 2300(množilnik odklenjen). Moram povečat nap. procesorju ali lahko pustim takšno? Rabi proc. sploh večjo nap. za večji FSB ampak enako frekfenco. Procesor imam Barton 2500.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kajzer ::

Za 250FSB rabiš pa že zelo dobre rame. Napetost CPU-ja pust enako, povišaj pa napetost NB-ja in rama, pa timinge mal zrelaksirej, če hočes tako visok FSB (če ti bo sploh uspelo|O ).

B_Star ::

Ali so pri men mogoče krivi sdr rami, čeprav težko vejrjamem, saj jst v biosu izberem opcijo 166/133, kjer je 133 frekvenca rama, pa ne dela. Lahko pa tudi vzamem 133/166, in mi stvar lepo dela kjer je frekvenca rama 166, CPU-ja pa 133. V glavnem zakaj mi ne gre Cpu na 166 fsb. Tempeatura po moje ni problem, saj pri 150 fsb recimo imaisto temperaturo procesor kot pri 133 na voltaži 1.600volta. voltaža procesorja je pa 1.825 volta ko hočem it na 166 fsb

JIM22 ::

Bom zrihtal. Več nap. na NB in ram. Najprej moram dobit novo plato in vodno. Drugi teden bom mel vse.:))
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

steiner ::

Elitka se ti ne bo zbudila pri 166mhz! Uporabi Speedfan in v windowsih dvigni fsb. Pa vedno imej sinhrono cpu/mem, ker je 133/133 hitrejše kot 166/133.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

B_Star ::

ne boš verjel mam speed fan ravno tako ne dela ko kliknem za 166 se mi obesi, zakaj se pa elitka nebi zbudila na temu fsb-ju.

steiner ::

Ne zbudi se, ker imajo te plate t.i. pll bug. Zakaj tebi ne dela, lahko pač sama plata ne gre na 166, lahko pa te ovira procesor.
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Barton 2500+ Mobile (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
524315 (3263) _Anarhist_
»

L12 mod

Oddelek: Navijanje
211876 (1177) DimmniBurek
»

AMD 2500+ & Abit NF7

Oddelek: Navijanje
352278 (1524) Wad@
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327830 (5507) Tarzan
»

Navijanje Athlona 2800+

Oddelek: Navijanje
9948 (766) Nacek

Več podobnih tem