» »

Navijanje Athlona 2800+

Navijanje Athlona 2800+

Nacek ::

Ja, sem dobil, sem ves srečen...
Sem navil, sem ves nesrečen...
Povečal sem zunanji takt za 4Mhz- multiplier je na 12.5, pa so mi igre javljale neke čudnočudne napake. RAMa nisem spreminjal oz. se je spremenil sam. Mam TwinMOS DDR333, plošča: Abit NF7-s. A je težava v RAMu, a je proc. zaklenjen? Naj povem še, da so igre delovale normalno nekaj časa, pol je pa kr vn vrglo z napako ala "Critical error!".

Nacek ::

Zdej sem povečal multiplier na 13 pa dela normalno. Če pa hočem dat na 13.5, pa se sistem resetira takoj ko pridem v winse. Temperatura procesorja je 40stopinj, v škatli pa je 30 stoppinj. V čem je problem?

c3R4R ::

Navijaš sinhrono?

Ko sm jst naviju sinhrono so mi rami zdržal max. 169 FSB... Na 170 FSB se comp ni zbudu...

A je težava v RAMu, a je proc. zaklenjen?
Kero plato maš? Če maš kakšno z nForce2, pol proc ni zakljenjen...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Nacek ::

Ne deluje, sem moral odviti na 2.08Ghz.
Sicer je delovalo, samo so igre po pol ure delovanja spet začele javljati isto napako.
Plošča je Abit NF7-S ram pa DDR333
Kako pa navijam asinhrono?
Tam mam samo za nastavljat razmerje med hitrostjo FSBja in RAMa

OwcA ::

Prvo pravilo tweakanja AMD sistemov, RAM naj neglede na vse deluje sinhrono s FSBjem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

Prvo pravilo tweakanja AMD sistemov, RAM naj neglede na vse deluje sinhrono s FSBjem

Zakaj pa to? Saj vem da je bolše sinhrono vendar nekaterim zaradi ramov ne gre in morajo OC asinhrono.

@Nacek: Sinhrono FSB/RAM 166/166(133/133) Asinhrono 200/166(133/166)

morphling1 ::

DjTonic, z asinhronim načinom ne pridobiš popolnoma nič, temveč lahko celo izgubiš. Na nforce2 platah je definitivno bolje 133/133 kot pa 133/166 (FSB/MEM), torej če ram ne gre, greš z nižjim fsb-jem in višjim množilnikom
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

morphling trenutno mam na 166/166 Amd Barton 2500+ in 512 MB DDR 333Mhz PC2700 samo zdaj sem začasno zamenjal z enim kolegom za 2×256DDR 333Mhz in deluje sistem bolje to je pomoje zasluga Dual Channel DDR.
Enkrat sem pa navil na moji Abitki NF7-S rev2.0 na 200/166 in CPU score je bil večji vendar se mi zdi najbolje vse furat sinhrono na 166 (Ram še dela vredu tam na 175 več pa nisem poskušal ) dokler ne dobim bolšega RAM-a Twinmos 400Mhz.
morphling kolko naviješ bartona?

morphling1 ::

Zdajle poleti mi dela 2600 MHz @2.15V
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Nacek ::

Jest pa še kar ne morem navit...
Kaj pa če povečam voltažo procesorja? Čemu bi to pripomoglo in kaj s tem reskiram? Se samo procesor bolj greje al je lahko še kakšen drug stranski učinek? Kaj pa voltaža na ramu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Rama pripomore k večji prepusntosti ?

Oddelek: Navijanje
121311 (1012) Zheegec
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327830 (5507) Tarzan
»

DDR400 počasnejši od DDR333?

Oddelek: Strojna oprema
212013 (1717) TribesMan
»

Procesor se rahlo preveč greje in kup drugih problemov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6770 (694) dr.J
»

266mhz vs 333mhz ddr rami

Oddelek: Strojna oprema
51228 (1106) OZZY

Več podobnih tem