» »

compaq nx9005 - zaslon - resolucija

compaq nx9005 - zaslon - resolucija

HUGO_BOSS ::

Imam prenosnik HP compaq nx9005,
čigar zaslon podpira sliko, katera pride v celoti na zaslon, v max. resoluciji 1024x768 ;(

zdi se mi da je vse skupaj samo softwersko onemogočeno,
ali je kdo že poizkusil rešiti ta problem...
ali mogoče obstajajo kaki "nelegalni" driverji kateri to podpirajo...

skratka... help :O
www.seatclub-slo.com || www.tajskiboks.com

bogy ::

Prosm?

Imagination ::

Dej no, pa menda se ja že ne bosta nehala prepirat! Jaz bi še"
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

bogy ::

Ma kaj se bos prepiral. Sam na k.... mi gre k mu napisem "prosm?" pa me napade k da mi mu nevem kaj naredu.
Dost je "prepiranja" gremo vn, lej kak sonce je! :)

HUGO_BOSS ::

aja... pa še to, bogy... ni bil sam "prosm"
si mi tud v živo dal par pribomb ;)
www.seatclub-slo.com || www.tajskiboks.com

bogy ::

" Najlažje je človeka napadat, kot pa mu pomagat..."to velja predvsem zate. Na moj "prosm???" si me napadel in ponižal kot da bi ti nevemkaj strašnega naredil in to samo zato, ker sem ti povedal da si nerazumljivo napisal(meni se tako zdi). Glede "moje pomoči"-da naj bi ti jaz opisal problem si pa itak povedal, da kdo se spozna nazadeve ve o čem ti govoriš. Sooooo......???? Meni se zdi da si bil užaljen, ker sem se zoperstavil tvojemu vprašanju in se je TVOJ EGO zdel prizadet. Ampak..., saj vemo da imaš ti VEDNO VSE prav. zako pač je. Kot je Dostojevski dejal: Poznamo ovce in poznamo voditelje(v tem primeru tebe)
Jest sem pod to temo končal.
Lep pozdrav vsem, še posebno tistim ki skrbite za ta forum in to stran, ki je resnično imenitna!!! (neglede na to ali se dobi odgovor po enem ali dveh dneh (v forumu)):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bogy ()

Matek ::

1. Če sta soseda, se dobita pa si v živo povejta kaj mislita en o drugem, ker forum temu ni namenjen.

2. Sicer pa HUGO_BOSS, strinjam se da tvoj post sploh ni razumljiv. Daj preberi še 1x kaj si napisal no. Če hočeš dobiti odgovor na vprašanje, opiši problem malo bolj obširno in nasploh napiši kaj te muči in kaj bi rad dosegel, ker iz trenutno podanega se tudi sklepati ne da najbolje...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

HUGO_BOSS ::

MadManMato tist ki ima ta prenosik in se sooča s tem problemom bo vedu o čem govorim,
ker ni kaj pisati dolgo in na široko, tko je...

kako nej bol otročje napišem ne vem... lohk pa probam :D

resolucija 1024x768 - namizje vidim v celoti
resolucija > 1024x768 - namizje je večje od ekrana

P.S. poznam jih še par(3) k majo tak prenosnik in so takoj vedl o čem govorim,
tko da lepš vam ne znam povedat, žal...

no... pa lep dan še naprej :D
www.seatclub-slo.com || www.tajskiboks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

gusar ::

o vidva. evo zarad vaju sm se prjavu da vama napisem da sta smotana
mi se pa poznamo. sam zihr ne vesta kdo sm. Da komentiram:
Hugo tole je povsem nerazumljiv. Tole lahko razumes samo ti ker ves kaj si hotu povedat. strinjam se z bogyjem v dost stvareh tud z tem da mors met vedno vse prov.
Bogy teb pa nebi blo treba tko razlagat na veliko in bluzit. dajta mer pa pejta vsak svoje delat hugo ti pa se enkrat napis da ti lahko clovek pomaga

HUGO_BOSS ::

heh... a zdej se kr vsi poznamo al kaj :\

skratka... preber zgornji post, jst drugač ne znam napisat,
pol sem pa pač tok zabit... jeba :\
www.seatclub-slo.com || www.tajskiboks.com

Zgodovina sprememb…

TylerDurden ::

LCD monitorji imajo samo eno resolucijo, ki je pri tebi 1024x768. Očitno pa samplanje ostalih resolucij na nx 9005 ne deluje najboljše.

Priporočam ti, da bodi malce manj aroganten.
Let\'s make some soap ...

HUGO_BOSS ::

ja...
pa je kaka varianta da "usposobiš" še kako večjo resolucijo?

Ker recimo malo boljši model, po izgledu popolnoma identičen,
nekak dvomim da ma kej drugačen zaslon, je pa res da ma drugo
grafično...

no skratka, zdi se mi da je to bolj softwarsko omejen, ne pa hardwarsko
pa me zanima vaše mnenje, kaj si vi mislte, pa če mogoče kdo na forumu
ma ta prenosnik, pa je že poskušu rešt to...
www.seatclub-slo.com || www.tajskiboks.com

Mercier ::

Nekateri LCDji ne interpolirajo, pokažejo, ali večjo, ali manjšo sliko. Dvomim da je kdo zaradi tega driverje hekal.

HUGO_BOSS ::

ja... tega se tud jst bojim :(

sam pride večja resulicija kr prow...
sploh če delaš recimo v AutoCad-u ipd.
www.seatclub-slo.com || www.tajskiboks.com

Mercier ::

V tolažbo: če bi slika bila interpolirana, bi bila bistveno slabša.

Darko ::

No očitno meni, ki imam kompaka to vprašanje ni tako nerazumljivo. Očitno ima zaslon ločljivost le 1024*768, kot večina 15 palčnih zaslonov LCD. Interpolacija na več ni možna in tudi nesmiselna. Če pa nastaviš namizje na večjo ločljivost, pa se moraš premikati po razpoložljivem prostoru. Vem, da nekateri prenosniki ponujajo 1400*1050 vendar Compaq očitno ne sodi mednje. Dejstvo je, da večja ločljivost pomeni mnogo več točk na zaslonu, kar bistveno podraži izdelavo.

LP Darko

P.S. Ali tako izgleda primeren odgovor? Ostali pa naj raje molčijo, saj: Kdor molči, daje vtis, da je pameten.

morphling1 ::

Nobenemu LCD-ju ne moreš poviševat resolucije, jasno. Imaš fiksno število tranzistorjev, v tvojem primeru točno 1024*768*3. To število tranzistorjev ne moreš prepričat, da pokaže višjo resolucijo. Ko ti zdaj dvigneš resolucijo, le ta v bistvu ostane enaka, namizje se pa virtualno poveča in zato dobiš scrolanje namizja do novih mej nastavljene resolucije. Zadeva je čisti HW problem in nobeni driverji ter hacki ti ga ne bodo rešili. Če hočeš višjo resolucijo boš moral kupit notesnik s temu primerno matriko in povečanim številom tranzistorjev, kar seveda potegne za seboj višjo ceno. Zakaj misliš da ni namiznih 19" LCDjev s 1600*1200 res ? Ker bi bila cena praktično enaka oz celo višja, kot enak 20 ali 21 display, ki to resolucijo začneta podpirat.

ps. da se gresta dva soseda besedne dvoboje na forumu je pa višek patetike.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

gkovac ::

Šele zdele sem videl tole temo... fanta hormone malo pomirita. To je prvo opozorilo.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Tomi ::

Prosim, če se držite teme.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916213 (7174) Seb4
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353413 (2454) Matev
»

Vse slike se malo raztegnejo pri LCD Samsung 22" wide???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71222 (989) Zheegec
»

laptop z ločljivostjo 1400*1050

Oddelek: Kaj kupiti
61036 (907) OldSkul
»

Mnenja o HP Compaq 6235 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
766338 (4507) cbelica

Več podobnih tem