» »

Mnenja o HP Compaq 6235

Mnenja o HP Compaq 6235

1
2
»

Skull_ ::

jst bi ta zaslon dost raje vzel kot 1024x768.. tale turion je pa hudo močn=) pomoje je kr vreden 290k..

Kate G ::

No, potem pa bom vzela tega :), upam samo da bo res hiter in delal bp.

Kate G ::

Pa je velika razlika v delovanju (opazna) med procesorjem torion x2 1.8 in 1gb rama ter x2 2.0 in 1gb rama?

Zheegec ::

Za filme, pisanje in tako naprej ne opaziš razlike med Celeron M 1.6GHz ter Turion64 X2 2.0GHz, kaj šele med procesorjema ki se razlikujeta po tem da ima en 10% višjo frekvenco kot drug...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kate G ::

Kaj pa je boljše : 2.0 turion x2 ali 2.2 turion ?
V čem je sploh bistvena razlika med navadnim turionom in tistim x2 ?

Zheegec ::

Kot je že bilo povedano, glavna razlika je v tem da je Turion64 X2 dvojedrni, Turion64 pa ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kate G ::

No, prihaja čas za nakup, pa se še vedno nisem čisto odločila - odločam se med tema dvema :

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=9...

in

http://www.rolan.si/index.php?str=artik...

Ram bi pri obeh še itak nadgradila, skrbi me samo zaslon.Ali je težko preživeti celi dan ob 1024x768 resoluciji? Na 17 palčnem monitorju mi to sploh ni problem, ne vem pa, kako zgleda 1024 x 768 resolucija na 15 palčnem - ali je to sorazmerno z velikostjo monitorja (večji je monitor, večje so ikone kljub enaki resoluciji in manjši je monitor manjše so ikone kljub enaki resoluciji -ali je sorazmerno?).Upam da ve kdo kaj mislim.In ali so barve na zaslonu kaj slabše ob manjši resoluciji? Ker se zelo nagibam k nakupu tistega iz bofa (predvsem zaradi cene) pa me skrbi da bi ga imela potem le za kratek čas ker na takem zaslonu ne bi mogla delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Kate G ()

Skull_ ::

em.. kupovat prenosnik s to resolucijo večinoma vsi odsvetujejo zaradi majhne delovne površine, ne zaradi razlogov ki te mučijo v zgornjem postu. pri 15 palčnem monitorju s to resolucijo bodo ikone kr normalno velike, nebo nč kej čudnega zarad tega.. zanima me če veš kaj pomeni delovna površina? ker 'navadna površina' monitorja se pač kaže v velikosti diagonale in razmerju stranic, velikost delovne površine pa določa rasolucija (ker pike so pri različnih zaslonih lahko različno velike)

sej mene tud nič ne 'moti' resolucija 1024x768 na zdejšnjem prastarem 17 palčnem crtju, ker sm pač nanjo navajen, ampak je pa dost bl udobno delat na kakšni večji resoluciji, ker pač 'več vidiš'..

Skull_ ::

aja in barve nimajo nobene veze z resolucijo..

ja če imamo dva monitorja z enako resolucijo, vendar je en recimo 17' en pa 15' bo imel 15' manjše ikone, zaradi tega ker ima tudi manjše pike (ker jih je treba enako število kot v 17' zbasat v 15' =)

Kate G ::

To sem mislila, najlepša ti hvala 8-)
Mi je kar odleglo, bom vzela tistega v Bofu :) (sicer zaradi denarne stiske najverjetneje ne bi vzela nobenega).

fosil ::

Zdele majo v jaetu akcijo, isti model koker v bofu samo brez winsev in za 24 jurjev cenejši.
klik
Kar pa se resolucije tiče, je to stvar okusa, resulucija 1400x1050 na 15" monitorju je zame obupna. In sicer zato ker je na takem ekranu vse zelo majhno in če delaš kaj resnega oči zelo trpijo. Tako da če delaš s tekstom je boljša čim manjša resolucija, če delaš z grafiko pa boljša čim večja.
Tako je!

Kate G ::

Vem za tega v Jae,a ne dajejo tam na obroke (hitri kredit na 24 mesecev).Sploh pa so v tisti trgovini precej neodgovorni in netočni in imam z njimi slabe izkušnje.Pa še Xpje rabim orginalne.

Kate G ::

Kako je pa z grafično kartico - zakaj je pomembna? Ali je boljša intergirana ali ne? Ali ima kakšno vlogo pri movie makerju(pri delu s filmi)?

KandazaR ::

Kate G kaj pa tale prenosnik.
Sicer je dražji ima pa zato boljši zaslon več rama in pa 100GB diska. Tako da se ti splača primakniti tistih 30k in kupiti ta prenosnik.
Glede resolucije pa je 1024x768 bol tako. Če delaš v wordu, excelu in pa podobnih pisarniških programih je razlika opazna.
Grafična je boljša če ni integrirana samo potem kuri več baterije. Ati 1150 je sicer integrirana je pa kar dobra grafična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Kate G ::

Ram bom pri tistem iz BOFA še itak nadgradila, tako da bom mela skupaj 1000-1512 mb rama.Ne rabim velik disk ker filme sproti brišem, tako da rabim samo nekje 40gb diska, več ne in mi je brez veze samo za zaslon (ko bom itak uporabljala 1024 x 768 resolucijo vedno) dat 30k več (ima pa slabši procesor tale 30k dražji).Za 30k si raje garancijo še podaljašam :) pa ram nabavim dodatni pa sem na istem, samo z boljšim procesorjem.

Ne vem no, spet sem zmedena ali tega ali tega hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Kate G ()

JohnyB ::

jest sm gledov isti prenosnik v D in pride 888 EUR oz cca 113.000 SIT

<b>Hp NX6325 EY350EA TL52/1GB Prenosni Računalnik</b>

občutno ceneje .... če te seveda ne mot da moreš nalep črke na tipkovnico ...

je pa res da ti "rabiš" original XP ki so pa tle D in ne ANG/SLO .....

pač ne vem od kod našim trgovcem take cene .....
Apple iMac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohnyB ()

Kate G ::

To pa je poceni 8-O
Jaz rabim še na obroke, tako da iz tujine ne pride v poštev :'(

[MYTiX] ::

A se da dokupt slovensko al pa angleško tipkovnico? Kolko bi me stala?
Pa je kdo že naročal iz De v Slo? V kateri trgovini?
podpis

mmmato ::

Ehm, 888 evrov po mojih izračunih nanese 213 ksit

Smorny ::

je pa res da ti "rabiš" original XP ki so pa tle D in ne ANG/SLO .....


Pri naročili HPja iz nemčije, sem imel pri prvem bootu možnost izbire jezika windowsew med nemškim in angleškim. Toliko, za informacijo.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

JohnyB ::

tiskarski škrat .. ;) je ja 213k kar je še vedno pocen ane .....

glede WinSUX ne vem in mi je vseen če jih NI !
Apple iMac

zagarb ::

Živijo.

Včeraj sem v Mimovrste kupil prenosnik HP nx6325 in že takoj naletel na nekaj težav:
- prenosnik mi je do danes že večrat zmrznil; pojavi se modra slika brez besedila z temnejšimi modrimi navpičnimi črtami (sumim pregrevanje, ker sem imel prenosnik na kupu listov, vendar se mi je enkrat to zgodilo tudi na mizi)
- prenosnik nima Recovery particije, zato ne morem narediti rezervne kopije sistema kakor je opisano v navodilih
- prenosnik mi ob predvajanju DVD filma v DVD pogonu vsake 2 sekundi ustavi sliko...to se zgodi samo če je AC napajanje izklopljeno, če ga vklopim ustavljanja ni več

Kaj svetujete?

Aja, še to: prenosnik je s Turion 64 X2 2GHz TL-60 procesorjem, 1GB RAM, 80GB disk.

Lp, Borut

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zagarb ()

perci ::

očitno so ta laptop že nekomu prodali in ga je vrnil - vrni ga

SMatej ::

Verjetno so na Mimovrste "spet" na lastno pest vgrajevali ram, poglej HP product code in potem primerjaj kaj so ti oni prodali. V vsakem primeru ga vrni v 8ih dneh in zahtevaj denar, če boš čakal na servis, se zna zgoditi, da boš čakal 45 dni, in ker so ram vgradili sami, napaka ne bo odpravljena, ker tak poseg načeloma ni dovoljen (seveda v garancijskem roku).
Mogoče se motim, a blue screeni se večinoma pri laptopih pojaljajo, pri neoriginalnih in ne testiranih ramih. Trenutno ima Viking krepke probleme s kompatibilnostjo.
Govorim iz izkušenj, namreč delam v tregovini, kjer na teden prodam vsaj 5-10 laptopov. trenutno dajem raje kingstonove rame (original so hynix), je veliko manj problemov.
Drugače se pa trenutno najbolj prodaja HP nx6235 YEY343EA. Sempron 3500 in free dos cca 180 kilo.

Notesnik je res najbolj primeren za domače uporabnike ki kupujejo price / preformance.
Dobro pri zgornjem je, da ima samo en slot RAM-a zaseden, tako da se da dodati še kakega.

Aja še to notesnik, ki je kupljen v tujini z Windowsi, in ko naložite SLO jezik, windowsi pravno ne veljajo!!!! Kot opozorilo vsem ki kupujete uradno za potrebe v podjetju. BSA vas takoj kaznuje..
Tipkovnico se da zamenjat, ponavadi jo imajo vsi servisi na zalogi stane pa tam 10-15 tisoč sit.

Smorny ::

Zakaj ne bi veljali? Mui je mogoče legalno dobiti, serijska ostane enaka... Kaj za boga bi BSA tukaj gušila?
Če bi mi starši dajali denar, mi ga ne bi bil problem zapravljat, ko pa ga je treba služiti sam, pa pošteno premislih, kje boš kupil, da dobiš največ za svoj denar.
Omenil si (SMatej), da se proda največ prenosnikov s free dosom. Nekako ne verjamem, da jih večina laufa linuxe.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

JohnyB ::

SMatej

dej mi povej kje si zasledu 512 MB ram 667Mhz k bo BP delov v tem prenosniku

pač tud jest se nagibam v nakup tega k je res OK zadeva za ta denar

thnx
Apple iMac

cbelica ::

Danes sem dobil iz D tega HP-ja:) , pa me zanima, tako na hitro (paketa se nisem sel iskat); a je kaka 'fora' pri prvem polnjenju baterije? (mislim, tako kot pri mob. telefonih, prvo polnjenje nekih 14 ali 16h...)?

Thx

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP nx6325 vs. nx7400

Oddelek: Strojna oprema
232353 (1952) ant
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655883 (4613) sw0rdfish
»

Kateri HP prenosnik mi svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
81123 (1066) Shadowman-x
»

15.4" vs 15"

Oddelek: Kaj kupiti
171468 (1119) billy
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363056 (1864) Rešpetlin

Več podobnih tem