» »

Vse slike se malo raztegnejo pri LCD Samsung 22" wide???

Vse slike se malo raztegnejo pri LCD Samsung 22" wide???

Robertos19 ::

Uporabljam resolucijo 1024x628 in opažam da se vsaka slika ki se prikaže malo raztegne probal sem dat na najvišjo resolucijo s tem se zadeva popravi slike postanejo originalne ampak se potem vse drugo pomanjša z ikonami in besedami pod mapami miška pa na največji hitrosti kljub temu ne drsi hitro po zaslonu , morda koga moti ta problem in bi mi lahko pomagal?

hvala lepa

Highlag ::

Ikone lahko nastaviš večje. Desni klik na namizje properties pa malo prebrskaj. F1 dela čudeže. Uporabljati LCD z neprivzeto resolucijo ekrana je pa metanje denarja in oči skozi okno..... Nastavi privzeto resolucijo ekrana in se igraj z nastavitvami oken, tako da boš imel podnapise in ikonice primerno velike.
Never trust a computer you can't throw out a window

steev ::

Ko sem 5 let nazaj kupil 17" lcd, sem ga najprej fural na 1024 X 768. Potem mi je frenda rekel, da ce imam lcs moram furat original resolucijo, da bo sliko najbolj jasna in to. Ko sem dal 1280 X 1024, so se vse ikone pomanjšale, ampak slika je bila ostrejsa. Po enem tednu se navadis in vse je bilo okej. Ko sem za sceno dal 1024 X 768 zopet, se mi je vse zdelo veliko.

Sedaj pa imam tega samsunga in mi niti na kraj pameti ne pride da ne furam 1680 X 1050. Kar nastavi, se bos navadil ne velikost. Če pa že ne, si pa lahko povečaš ikone in ostalo.
:|

Coinbird ::

Kot je zgoraj napisano se windows da lepo prilagodit za udobno delo pri višjih resolucijah, težava nastane predvsem pri igrah, ki ne podpirajo widescreen resolucij, ker se ti slika umetno raztegne. To je pač davek pri wide screen monitorjih, ker razmerje ni več 4:3, 5:4 temveč 16:10.
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

steev ::

Samo večina do dve leti stare igrice podpira 16:10. Drugace se pa dajo configi spreminjat.
:|

Zheegec ::

Kaj imate vsi zanič oči? Meni se zdi 1680x1050 na 17" ekranu super, doma imam takšno ločljivost na 20", na 22" se mi zdi pa že vse preveliko...
Drugače si povečaj hitrost miške v nadzorni plošči in pa velikost črk v nastavitvah monitorja, ločljivosti pa nikakor ne spreminjaj - imej jo na 1680x1050 pri 60Hz!!

če že uporabljaš nižje ločljivosti uporabi 1440x900 ali 1280x800, to so 16:10 ločljivosti.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

steev ::

1680x1050 na 17"


??? :\
:|

Zheegec ::

Prenosnik... 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri monitor imate in kakšno razmerje slike?

Oddelek: Strojna oprema
492684 (2028) Damiani
»

Visoka resolucija + velik display = misija nemogoče?

Oddelek: Strojna oprema
353551 (2592) Matev
»

Nova anketa: kakšno je razmerje stranic vašega monitorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
678335 (5565) strictom
»

Prosim pomoč-nakup 22 LCD!

Oddelek: Kaj kupiti
272533 (1584) msedem
»

Vaše mnjenje ali je 1440x900 prevelika resolucija za 14¨ prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
142413 (2092) Witboy

Več podobnih tem