» »

phpbb šumniki

phpbb šumniki

Blisk ::

Nekaj sem bral o nastavitvah Šumnikov v phpbb in je bilo rečeno, da NI dobro, če je nastavljena kodna tabela windows-1250!
Zato sem v Apache in v php.ini nastavil kodno tabelo iso-8895-2
Vendar to ne deluje, šumnikov mi forum ne prikaže, pokaže jih samo če je kodna tabela windows-1250. Imam pa strežnik RH 9, PHP 4 in apache 2

Druga zadeva me pa zanima, kako nastaviš pravilno branje datuma na phpbb, ker pri inštalaciji nekega MODa, mi je napisal datum 1.january 1970, očitno je nekaj narobe nastavljeno na strežniku, kje in kaj pa ne vem?

glavic ::

..\language\lang_english\lang_main.php

$lang['ENCODING'] = 'windows-1250';
spremen na željeni lang..
Musselli bizi

pivmik ::

v php in apacheju nazaj nastavi na DEFAULT.
In naredi samo to kar ti je rekel glavic
LP, Gregor GRE^

Blisk ::

Ok apache lahko dam na default, php pa ne vem, kaj je bilo, mislim, da celo windows-1250
lang main pa že imam na iso-88950-2
pa zadeva ne deluje, takoj ko spremenim php.ini na karkoli drugega kot windows-1250 šumniki ne delajo.

pivmik ::

Ko pišeš v lang datoteko ne smeš pisat ČŠŽčšž ampak Č??čąľ
Torej zamenjaj znake:
Č Š Ž č š ž
v
Č ? ? č ą ľ

EDIT: Ok, zgleda da ta forum ne prebavi iso-8895-2 znakov Š in Ž, poglej v source kodo kake slovenske strani in najdi te dva šumnika.
In potem uporabi kodno tabelo: iso-8895-2

V PHP in Apache je default iso-8895-1
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Blisk ::

OK, to nekako deluje!
Zanima me sedaj, če kdo ve, kako se nastavi datum, da ga phpbb razume pravilno, ker mi je pri instalaciji MODa vrgel ven datum 1. january 1970, ker se mi zdi, da mi določene zadeve zaradi tega ne dleujejo!

Rumko ::

a lohka povem jst svojo resitev? :))

pr apache dodas v conf fajl tole ...
[Directory "/pot/do/foruma"]
AddDefaultCharset windows-1250
[/Directory]


pa vse "[" pa "]" zamenji z znakom za manjse od pa znakom za vecje od

kje je tist za vstavljat kodo alpa kej tazga? :/

stesh ::

Zanima me kako se spremeni datum pridružitve v phpBB. Zdej je recimo tako: Pridružen/-a: Sob Jan 2006 18:08. Js bi mel pa Pridružen/a: Jan 12, 2006. Hvala.

Tody ::

Že registriranim boš težko spremenil razen če boš šel v bazo to popravljat na roke. Za novoregistrirane pa v CP pod mainconfig

tomysux ::

Pozdravljen,

obliko datuma spremeniš v Administracijski plošči pod Nastavitve in sicer Oblika datuma. Oblike zapisa najdeš na http://www.php.net/date

LP tomysux

stesh ::

Tist spremeniš trenuten čas. Mene zanima to:Pridružen/-a: Sob Jan 2006 18:08. Namest sobota bi dal številko ker sobota mi nč ne pomen. Rajš bi vidu da je 11 Jan 2006.

Tody ::

Preberi si še ENKRAT kar je že zapisano v bazi NE ponavljam NE moreš spremenit razen če greš ročno popravljat VSE vnose, poleg tega moreš popravljat tudi svoj profil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] charter set windows-1250

Oddelek: Programiranje
282776 (2776) Blisk
»

Opera 8.02 Problem ! ! ! Raztegnjenost strani

Oddelek: Programska oprema
6882 (817) kriko1
»

problem s šumniki v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
141935 (1739) plavko61
»

Kako iz windows-1250 v iso-8859-2 ?

Oddelek: Izdelava spletišč
172676 (2418) tomysux
»

php in šumniki

Oddelek: Programiranje
201643 (1457) lordgreg

Več podobnih tem