» »

Program s katerim lahko sestavis hisko?

Program s katerim lahko sestavis hisko?

Buggy ::

Zdravo!

Morda, kdo pozna kaksen dober program s katerim lahko delas razne projekte (hise) in si potem ogledas svoje delo v 3D pogledu. Program bi moral prav tako biti zmozen vecetazne konstrukcije in povezave med njimi (ne samo tloris enega prostora). Morda tudi knjiznico elementov (mize, omare, sedezne, slike, aparati.....) Skratka, lahko kdo kaj svetuje, rad bi si malo sestavil (po nacrtu) svojo sanjsko hisico in ze v naprej malo prognoziral sibke clene :)

Probal sem z 3D home Arhitectom, pa je bil tisti 3D preview zelo okorn...kaksna alternativa?

Hvala

pingo76 ::

ArchiCAD (koliko stane je pa že drugo vprašanje:D )

Smorny ::

Archi cad je za študentsko rabo in učenje zastonj! Kot laiku ti ne bo kaj dosti pomagalo. Sploh pa ne vem, kaj so zate šibki členi?
Zdaj, en arhitekt bo študiral prostor, skozi bivanjsko tematiko in estetiko; potem študija osvetljenosti, uporaba prostorov čez cel dan, vpliv prostora na počutje, razmerja med prostori...
Medem, ko mi gradbinci analiziramo nosilnost elementov, gradbeno fiziko (prehod toplote, pare itd.), standardne dimenzije človeka, koraka... ma milijon je stvari, ki bi lahko bile za posameznika šibki člen.
Povej, kaj konkretno te muči, pa ti mogoče lahko kdo pomaga, ker če bi to lahko delal vsak gradbincev in arhitektov ne bi bilo >:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Smorny ::

btw: lahko zaženeš google in iščeš pod tematiko montažne oz. tipske hiše. Mogoče boš kje našel kak enostaven program, v katerem lahko sestavljaš elemente in si sestaviš lastno hišico.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Buggy ::

Smorny: Hvala glede tvojega odgovora. Ves, v stvar bi se spustil cisto ljubiteljsko in bi vec ali manj rad imel malo vpliva in s tem moznosti kombiniranja, pri tem kaj konkretno bi res rad pri hiski - namrec ideja da novo idejo itd.... Kar pa se tice sibkih clenov - nic specificno. Splosni problemi. Kje imeti okno, da ne bo sosed videl direkt v kuhinjo, istocasno pa bi rad z njim ujel lep rdeckast soncni zahod :). Kako razporediti prostore (pri montazni hisi je opcija manjsih korekcij predelnih sten), da bo podmladek cim manj umazal lepo preprogo, ki bo sla iz veze preko jedilnice do dnevne sobe in iz tam do terase...take malenkosti, saj ves. Torej program, ki bi mi pustil malo sanjati in se ob tem nebi prevec naprezal - pa se zeno bi lahko impresioniral s kaksnim uspesno resenim problemom ali zamislijo :)
Torej kaksni predlogi dobrodosli, sem upal, da kdo tukaj kaj pozna te vrste programov in bi mi lahko kaj svetoval.

Smorny ::

Ideje lahko iščeš v knjižnicah ali specializiranih tujih revijah, ki pa so načeloma drage ko žafran. Npr:
- Architect's bulletin : international magazine for theory of
architecture
-HausBau
...
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava tlorisa

Oddelek: Loža
162710 (2319) Machete
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13244948 (27094) Aston_11
»

Shranjevanje gesel

Oddelek: Informacijska varnost
172670 (2130) BlueRunner
»

Zna kdo delat z Chief Architect?

Oddelek: Programska oprema
162188 (1954) Fatboyslim
»

Tlorisi his

Oddelek: Loža
157195 (6896) Sodom

Več podobnih tem