» »

IRC bot -- C

IRC bot -- C

kihc ::

Odličil sem mal naučit o botih za IRC narejanih v C-ju vendar na googlu nisem našel ravno veliko (kakšnih tutorialov), pač pa je tukaj en bot kateremu je priložena tudi koda.

Fora je v tem, da bot (v .exe obliki) deluje, ko pa poizkušam kompajlat source, vrže ven kup napak. Probal sem že tri različne programe, povsod je rezultat isti.

Torej sedaj pa bi nekoga, ki se na to malo bolj spozna lepo prosil, če bi ugotovil zakaj se tole noče kompajlat.

PS. Če morda pozna kakšno drugo fino povezavo kako nardit bota in podobno bi bil zelo hvaležen. Aja, zaenkrat uporabljam winXP.

Aja, sem pa še čisti C nOOb. :8)
x

Tilen ::

mogoce pa bi raje windrope uporabo :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kihc ::

Ja windrop je ql sam jaz bi rad svojga naredu. :D

Saj sem delal v mIRCu, tam gre čist na izzy, sam je mIRC prepočasen za obrambo pred kakimi War boti, ki so narejeni v C-ju in podobnem ...
x

Tilen ::

:)

lp, TIlen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BigWhale ::

Zadeva se ne prevede zato, ker....

... *BigW se globoko zazre b kristalno kroglo* ...

Hm... matr ena razpoka je notri... Moram nest na servis... sorry... Drgac bi ti lahko povedal... Hm, sam mal..


# /etc/init.d/psychicd start
bash: /etc/init.d/psychicd: No such file or directory


Hm, nimam instaliran... no, res.. sorry...

Groovy ::

LOL...:P [

ahhh... le kok bi blo postov, če bi "vsak" user povedu, da ne ve!! :\ ;((

P.S. jst tut ne vem ;)
I am the captain of my soul

BigWhale ::

> ahhh... le kok bi blo postov, če bi "vsak" user
povedu, da ne ve!!

Ves kolk manj tem bi bilo, ce bi tisti, ki ne znajo opisati problema ne postal...

kihc ::

Problem - dobim bota - .exe file in zraven source, ki naj bi ga po vsaki logiki odprl z kompajlerjem in skompajlav.
Potem naj bi dobil isti file kot je priložen ampak ga pač ne???

No ker ste tukaj taki mački, jaz pa ubogi začetnik ki se mu niti približno ne sanja kaj pomeni:

>> Error NONAME00.CPP 252: Call to undefined function 'Sleep' in function main(int,char * *)

No? Najprej sem pomislil na to, da imam pač "out-off-date" kompajler, sprobal tri različne -- povsod isto.

No BigWhale, kako naj po tvoje drugače razložim svoj problem????
:\
x

slawc ::

Funkcija Sleep ti manjka, vkljuci kaksen header ali pa napisi sam. Zakaj se mucis, imej ta EXE, ki je zraven pa mirna bosna.
Mislis, da bo kaj bolje delovalo, ce bos prevedel sam? Motis se (ce bi vedel kaj je narobe, mogoce).

:\
LP, Slawc

kihc ::

@slawc, sej to je problem, neki sm že probaval popravljat, samo brez uspeha ker se na to pač ne spoznam. :8)

Zakaj sploh rabim tole? Zgleda, da sem v prvem postu bolj nerazumljivo napisal...
fora je v temu da bi si rad tega bota prilagodil, pač da bi delal tisto kar jaz hočem ne kar hoče avtor.
Ker sam bota z nule pač ne znam spisat, sem mislil da bi dobil enega že narejenega potem pa mu samo spreminjal in dodajal stvari, samo tega pa ne morem narediti, če niti izvirnik kot kaže ne dela.
x

slawc ::

kaj bi pa rad? abusal? :D

poglej... poisci si eggdrop bota, tudi za windowse je: windrop. Za prilagajanje kaj naj dela pa ne rabis prevajanja. Ker zna poganjati skripte, ga lahko prilagodis svojim potrebam precej lazje kot da saris po izvorni kodi. Poleg tega zanj obstaja toliko ze napisanih skript... da jih je ze prevec. Nekdo je ze dal link(egghelp) za vse to.
LP, Slawc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6661220 (9293) kremsnitka
»

systemctl zagon programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
51069 (1030) korenje3
»

Debian server VS. Gentoo server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
584830 (3999) Nerdor
»

irc-bot

Oddelek: Omrežja in internet
141609 (1487) perci
»

postevitev Eggdropa

Oddelek: Omrežja in internet
181556 (1250) Tody

Več podobnih tem