» »

Dvd rom prepoznan kot scsi???

Dvd rom prepoznan kot scsi???

mato22 ::

Danes prižgem računalnik in vidm, da mi dvd ne dela. Pa pogledam v control panel in vidm, da je prepoznan kot SCSI.
Pol sem mal iskal po Slo-tech-u in najdu da ma s tem veze Alcohol 120%. Alcohol sem odištaliral in odinštaliral SCSI driverje.
Zdaj pa je problem, ker dvd-ja sploh več ne zazna. Kako naj ga inštaliram, če ga računalnik ne prepozna???

mato22 ::

V glavnem, zdej sem inštaliral nazaj Alcohol 120% in DVD spet prepozna kot SCSI. Ne vem kako ga naj naštimam nazaj na normalno delovanje.
Če kdo ve, prosim za odgovore, ker rabim dvd-rom. Vidim pa XMASSCSI controler inštaliran, čaprav nimam noben SCSI naprave??????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

krucymucy ::

v device managerju izbrisi vse kontrolerje ... ja tudi IDE in resetiraj
izbrisi pa tudi enoto ter naj jo windowsi najdejo pri ponovnem zagonu

mato22 ::

Sem probal izbrisat vse kontrolerje, pa mi še vedno ko pride v winse prepozna dvd kot SCSI. Vidm tudi, da takoj na začetku, ko prižgem računalnik, kjer mi prepozna naprave, je tam, kjer bi moral biti dvd-rom, prazen prostor.
Kaj naj še probam????

mato22 ::

Spet sem odinštairal Alcohol 120% in potem zbrisal vse IDE kontrolerje, sedaj spet sploh ne prepozna DVD-roma. Tudi v biosu ga ni.
Tako, da sedaj DVD-rom sploh ne obstaja, ker je izgleda program alcohol 120% nekaj spremenil in je moj dvd-rom sedaj neuporaben, v bistvu, kot da ne obstaja in tudi če je prepoznan kot SCSI, ni prepoznan kot TOSHIBA ampak nekaj drugega, se ne spomnim ampak sta dve črki.
Tako da sedaj sploh ne vem ali je še možno usposobiti dvd-rom ali ne, in kako sploh lahko en program, kot je Alcohol 120% tako uniči zadevo!!!!???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

speed machine ::

Da bi ti alcohol neki čaru po winsih je možno, da bi ti ga pa še bios ne prepoznal, potem pa je nekaj drugega narobe. Jz vidim razlago v tem, da ti je nekaj flashalo tvoj DVD-rom.

mato22 ::

Pa kako hudiča se lahko nekaj samo od sebe fleša???
Ne vem kaj naj še probam. Nazadnje ko sem probaval, mi je dvd-rom prepoznalo kot disk drive????????? Tako da je sedaj zraven diskov in je prepoznan kot disk drive.
Zares čudno tole.

Pomoč je še vedno dobrodošla.

mato22 ::

Zdej sem še nekaj pogruntal in sicer to, da tudi če nimam dvd-ja priklopljenega, mi vseeno pod ide prepozna SCSI napravo. Se pravi da je verjetno tisto virtualna naprava, ki jo inštalira Alcohol 120%?????
In iz tega lahko samo sklepam, da je DVD enostavno crknil, ali se morda motim????
Ker bios niti slučajno ne spozna da je na IDE priklopljen DVD-rom.

boštjan ::

Se pravi da je verjetno tisto virtualna naprava, ki jo inštalira Alcohol 120%?????

jp,ker jaz mam cdr win naložen in isto mam eno virtualno napravo kot SCSI.,pa vidna je tudi v win exploreru. DVD-ROM pa priključi še v keri drugi mašini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvd-rom ne peče, drugače je OK

Oddelek: Pomoč in nasveti
11968 (854) potepuh
»

prenos slik iz fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
243225 (2802) barca
»

DVD pekac, dela ne sploh (sony dvdrw dru-530a)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5863 (805) BaRtMaN
»

TEAC W540E in 800Mb Cd

Oddelek: Strojna oprema
71028 (948) jest10
»

Dvd-rom, ki v mojem računalniku ne obstaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9738 (680) ERGY

Več podobnih tem