» »

Kateri ram?

Kateri ram?

demokedes ::

Pozdravljeni,
Poglejte imam ene par računalnikov na katerih so naloženi windows 98, pa bi jih rad nadgradil na windows 2000. Malo pa me skrbi zahteve glede windows 2000. Te mašine majo, okol 500MHz (kar ni problem), ter 64 rama (to pa zna biti malo). In jest bi rad imel vsaj 128mb rama.
Sam zdej se pa pojavi problem, in sicer, kakšen ram imajo noter, kako to nadgradit? Da bi dal v vsako mašino še 64 rama, bo zelo težko dobit, ker se tok malih ramov sploh več ne dobi, sploh pa je problem kompatibilnosti, ker verjetno so v teh mašinah 100MHz rami. In jest sem mel v glavi, da bi recimo, iz dveh mašin pobral 64 mb, rama, pa dal v eno in bi mel v eni 128MB rama, v drugibi pa kupil en modul po 128 mb rama. Samo zdej me pa zanima, če so bli prej notr recimo 100mh rami, pa dam jest notr samo en 128mb modul ram z recimo 133mhz, abo to pol delal?

Pa še to me zanima, če se da softwersko pogledat, kater ram je trenutno v kišti.

Za vaše odgovore se vam že vnaprej zahvaljujejm.


lp

ROk

VASkO ::

delalo bo tako, kot si si zamislil

softwersko lahko pogledas z AIDA32, Sandro ali CPU-Z, ki prebere SPD RAMa, to pa je tudi vse

demokedes ::

Torej, lahko v katerikoli računalnik, ki podpira SDRAM, vstavimo SDRAM ne glede na hitrost delovanje samega rama. Govorim za primer, da vstavimo samo en modul.

lp

Rok

Dr_M ::

s 128mb rami nebi smel biu nikakrsen problem. ce je men delu 128mb pc133 modul na plati z TX chipsetom, pol bo tut teb na novejsi plati :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

VASkO ::

glej, ce je modul za 133mhz narejen, bo ti pa ja tudi na manj kot 133mhz delal. kapišo?

obratno pa ni mus da dela

demokedes ::

No jest sem zdej to nabavu. In dela vse tko kot bi moralo, razen na eni mašini. Če dam noter dva stara modula po &% Mb, mi najde skupaj 128 MB. Če dam pa enega novega s 128 Mb in hitrostjo 133 MHz, mi jih sistem prepozna le 64 MB.
Al ima kdo, kako idejo, kaj bi to lahko bilo.



Že vnaprej se vam najlepše zhvaljujem za vaše odgovre ter vas najlepše pozdravljam.


lp

Rok

Wox ::

Ja. Plata pač ne podpira dvostranskih RAM-ov (čipi na obeh straneh PCB-ja). Vem da majo plate z BX chipsetom ta problem. Rabiš RAM, ki ima čipe le na eni strani in ne na obeh.

PrimozR ::

Sam dejte mi povedat nekej. Sošolka ma še sd rame (mislm da 266) pa je kupla še eno ploščico 256 Mb pa je dala za to 15k. No Name (taki so moji 400 MHz okol 9k). Baje to zato, ker se jih teži dobi. So upravičeno tolk dražji??

Dr_M ::

ce sdr sdram po so kvecjemu pc133. in ja, so drazji ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Viharnik:
Ravno obratno! Dvostranski 100% delajo povsot, enostranski pa ne.

Wox ::

Aha. Pol pa je tako. Sej nisem bil glih siguren, ker tega je že nekaj let nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne prepozna nekaj rama

Oddelek: Strojna oprema
131296 (1131) Senzacionale
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131822 (1738) Fizikalko
»

Kateri Windowsi?!

Oddelek: Operacijski sistemi
171229 (1011) Gandalfar
»

Problem z ABITKO BE6-II in RAMI-i pomoč zaželjena!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61232 (1141) Kekec
»

geforce al procesor

Oddelek: Kaj kupiti
201369 (1124) BigHugo

Več podobnih tem