» »

geforce al procesor

geforce al procesor

nytro ::

Ej folk kva menite o 3d prophetu 2mx 400 32mb?
Namreč meni se zdi nekam počasen in razmišljam o nakupu nove gafične kartice al pa procesorja trenutno mam celerona 800@1066.Kva vi mislte da se mi bolj splača zamenat,kartico al procesor seveda za gladko delovanje iger,ker nevem kolk bi se mi sploh poznalo na hitrosti če bi dal samo eno bolši grafično kartico notr.

tejo ::

Procesor je OK. Dej povej, katero grafično imaš zdaj v compu.

nytro ::

Ja nevem še kva bi kupu. Kejšno geforce 2 pro 64mb al kej tazga.svetujte mi mal kva se mi splača

nytro ::

Aja vzej mam not pa kot sm že omenu 3d prophet 2mx 400 32mb,pa mam opčutk da ni neč hitrejši kot prejšnji voodoo3 čeprav je grafika dosti boljša sam jest nažalost rabm tut hitrost.

BigHugo ::

Kje rabiš hitrost, v 2D ali 3D grafiki. Jaz imam podobno konfiguracijo, pa dela kot bomba. Povej, kako plato imaš in koliko Rama.

LP BigHugo
LP BigHugo

tejo ::

Jest mam GeForce 256, D800 (nenavit!), 448 MB rama, pa mi vse igre pri nastavitvah "do konca" in ločljivosti 1152*864 dobesedno "leti"!
Ko sem imel Voodoo 3 pa mi je na "low" nastavitvah tako delalo!

nytro ::

plato mam advance 9 rama mam pa 2x128po 133 mhz in en star 32 mb ram 66mhz.
A procesor nej bi bil dost močn al kako
zdej ja lohk je tud plata slaba ane.
ej kva je to za ena GeForce 256 pa kolk stane.

Cosmo ::

To mas ti nekaj za nastavitvami narobe...pri taki konfiguraciji bi ti stvar mogla letet 100 na uro.

Geforce 256 je pa predhodnik Geforcea 2, hiter je pa priblizno tak kot Geforce 2 MX.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

nytro ::

Pa kje bi blo to pol narobe z nastavitvami
a bi blo mogoče kaj spremenit v biosu.

BustA ::

jao, un 32MB rama hitro ven vrži ker ti ne pomaga čist nič, ravno obratno -> znižuje ti frekvenco novega rama s 133 na 66 kar ni dobro
Devide Et Impera

malinavc ::

tejo: ne bluzi!!!

mam d800@1000 (133FSB) pa radeona 64DDR(200GPU,400Memory) pa morm priznat de ne letijo vse igrce pri najbolš nastavitvi čist gladko...tak da...no sam eni itak ne vejo kaj pomeni da igrca lepo teče...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

BigHugo ::

Prvič: plata ti podpira samo AGP 2X
Drugič: naloži si nove Viine 4 in 1 driverje
Tretjič: naloži najnovejše Detonator driverje za grafiko

Pol bi pa moralo sekat ali pa ne (imaš smolo z hroščavim Viinim čipsetom).

LP BigHugo

P.S.: Grafika in procesor sta kar vredu.
LP BigHugo

jRk0 ::

Hmm.Kaj ce bi dal ven onih 32mb rama, ker so dosti pocasnejsi od onih drugih in kolko vem, se vsi rami orentirajo po hitrosti najslabsega.

Procesor pa graficna sta za danasnje igre cisto dovolj.
You fuck up once, you loose two teeth.

tejo ::

Nimam pojma, zakaj vsem igre slabo tečejo.

Recimo mojima frendoma, ki imajo Celeron 2, vsem igre štekajo kot ne vem kaj. Aja, eden od njih imam kartico ATI Expert 2000, drugi pa GeForce 2 MX 400, oba pa imata C633. Če povem še količino ram-a: 128 MB in 196 MB!

Meni pa dela vse tekoče, kot sem že povedal.

Mogoče bi dodal še to, da vem, kaj pomeni, da igra lepo teče!
Meni to pomeni, da daš vse nastavitve do konca (razen 32bit barve), najvišjo ločljivost, ki jo prenese monitor in mora igra laufat lepo gladko, ne sme laufat nekako počasi ali se na čase zataknit. :D

nytro: svetujem, da kupiš nov procesor, ki naj bo AMD ali pa kakšen P3

nytro ::

ej še eno uprašanje kva je edn mislu s tem k je reku nej naložm nove viine 4 (kva je to)?
pa kok se pozna če ti dela grafika s 2x AGP
al pa 4x AGP.

BigHugo ::

nytro: poglej na Qdi-jevi strani in si vse prečitaj. Link

LP BigHugo
LP BigHugo

Shadowman-x ::

!!!!!Absolutno zabriši ven star 32 MB modul rama!!!!!
Sam sem imel Abit BE6-II plato in en modul 128 MB PC 133 ter en 64 MB PC133, pa je računalnik delal neverjetno počasi. Najprej sem mislil, da je to pač tako kot je, dokler enkart nisem slučajno vzel ven 64 MB modul rama in stvarca je pričela leteti kot zmešana. To pa je bila potem prava hitrost.
Pa še nasvet. Imel sem Celeron 633@950 in P-III 500@750. Kateri je delal hitreje, posebej v igricah. Seveda P-III !!! Kljub temu, da je bila končna frekvenca nižja pa je 256 kb L2 cache in njegova 8-pasovnost nesla 128kb cache in njegovo 4-pasovnost.

nytro ::

kako je pa s temi novejšimi verzijami ko posodabljaš bios na plati , a morš dat vse verzije ena čez drugo do zadnje al lahko une umes tud spustiš?

BigHugo ::

Samo zadnjo verzijo.

LP BigHugo
LP BigHugo

nytro ::

O zakon zdej je pa že bolše ko sem inštaliral via 4-1 driverje.

BigHugo ::

Zato pa smo tukaj, da takim kot si ti pomagamo in svetujemo.

LP BigHugo
LP BigHugo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrox Parhelia 512

Oddelek: Strojna oprema
472918 (2088) kuglvinkl
»

Ocenite konfiguracijo

Oddelek: Kaj kupiti
121269 (993) smilyxx
»

Kako pogosto se vam sesujejo Win XP

Oddelek: Programska oprema
271166 (826) matter
»

Za popi**it DobeSeDno

Oddelek: Pomoč in nasveti
11979 (772) Ziga Dolhar
»

Ker Gf2Mx ma najbolj kvalitetno sliko?

Oddelek: Zvok in slika
281258 (753) zicka

Več podobnih tem