» »

Problem z ABITKO BE6-II in RAMI-i pomoč zaželjena!

Problem z ABITKO BE6-II in RAMI-i pomoč zaželjena!

Kekec ::

Imam ABIT-ovo osnovno ploščo in sicer model BE6-II, res da je ze stara nekaj casa ampak dela dobro, do pred kratkim sem imel noter 128 MB SDRAM PC100, prejšni teden pa sem kupil še 1× 128 MB SDRAM pc133 in 1×256 MB SDRAM pc133 in ko vse tri dam noter mi skupaj pokaže da ima le 348 MB RAM-a čeprav bi ga naj bilo 512 MB. BIOS sem updejtu z ta zadnjo verzijo ki je bila na voljo, tko da mi ni nič jasno, ko sem dal noter samo 1× 256 MB mi on pokaze da je samo 128MB????
Ali ima kdo kaj pojma o podobnem problemu, pa vse ideje in nasveti lepo zaželjeni!!!
tnx!

Lime ::

Z mašino vred pojdi tja, kjer si kupil RAM in poskusi vstaviti še kakšno drugo ploščico.
Izgleda, da se RAM noče prilagoditi na 100MHz.
Morda ti tudi plata ne spozna 256MB modula.

Bili so že primeri, ko si 100MHz RAM 128MB vstavil v 66MHz plato in ti je kazalo le 32MB RAM.

3LeR. ::

bili so ze primeri ko si prsu reku za in placu 256 mb rama in dobu sam 128...mal poglej na cokoldako ce je res tok kokr ti je reku v trgovin... drgac je pa problem v tem ker mas razlicne rame in to dela bl X files pol ..

VASkO ::

stvar je taka

BX cipset ne podpira dolocenih gostot cipov na ploscici RAM modula, ocitno je tvoj eden izmed takih, nic ne bo pomagalo, razen to, da ga zamenjas za 128MB ali pa si preberi na abitovi strani ali knjigici od plate, kaksno gostoto cipov (oz. konfiguracijo) plata podpira in taksen RAM modul potem tudi kupi

zupi ::

Lep pozdrav, sam imam isto plato in mi lepo deluje 384 mb rama (1x 128mb +1x256mb). Sama plata podpira 256 rama na slot, to je 100%. Najbolje je da preveris ce imas res 256 mb rama not, namesto 128.
lp

bastadu ::

zupi ima prav, plata podpira 256MB rame, ker sem jo tudi sam posedoval nekaj časa... Imel sem tudi podobne probleme z rami in sem problem rešil tako, da sem poizkušal različne kombinacije ramov v slotih in sem našel eno kombinacijo, ki je prepoznala vse. Probaj malo in mogoče boš imel kaj sreče.

Kekec ::

Očitno je šlo za nekakšno nekompatibilnost, namreč ram sem zamenjal s prijateljem ki mi je dal 256 MB 133 mhz in zdaj dela ampak nevem ce je glih SDRAM v galvnme dela!
hvala vsem za pomoč!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDRAM 133-7,5 8chip in 133-8 16 Chip

Oddelek: Strojna oprema
51028 (966) tiborrr
»

So mi prodali 2x64MB namesto 2x128 MB SDRAM?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141612 (1178) vili
»

računalnik zmrzne po pol ure (3min v igrah)! zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
181553 (1294) blue96
»

RAM(ovje)

Oddelek: Kaj kupiti
5985 (875) Daishi
»

Cene POMNILNIKA!?

Oddelek: Kaj kupiti
231321 (911) SpiDEr8

Več podobnih tem