» »

internet ne dela pa da se je*em

internet ne dela pa da se je*em

DrSergioDJ ::

situacija:

morem met router, ker so doma 3-je pcji.

In zdej, ne morem hostat ene spile, ni vazno. Pac hocem nazaj prklopit samo moj PC direkt na modem od telemacha (ex linka).

Odklopim kabl iz routerja in ga dam v mrezno, drugi konec v modem, nastavim VSE rocno in zadeva noce vec delat tako kot je delala preden sem dodal router.

NIKAKOR ne morem do internet dostopa na ta nacin.

Kabl nej bi bil vredu, glede na to da ga uporabljam drugace za router-> moj pc vezavo.

Kaj bi lahko da fak blo, ker sm zgubu ze vse zivce!

:'(
...

Lith ::

da mora mogoče bit X-over kabel ?

DrSergioDJ ::

um, sm sprobal se kabl, ki je trenutno povezan od modema do routerja, isto tema.
...

ali3n ::

"Kablaši" imajo načeloma zaklenjen dostop na MAC adresso (vsaka mrezna kartica ma drugacnega- podobno kot serijska stevilka) - > sporoči operaterji da imas po novem ruter (da preberejo MAC), fordwaraj pripadajoče porte na specifičen komp (tam kjer hostaš) - in bi moral delat....:8)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DrSergioDJ ::

ali3n:

ma najraje bi naredu to kar hocem - odklopu router in se direkt nazaj na mrezno prklopu.

why o why to ne gre?

morda zato, ker so mi vmes (sicer če me spomin ne vara to že prej ni delalo) neki štimal po modemu ker je povezava crknila, pa se je zdej na router "zaklenu" modem??
...

Lith ::

ker ne poznam nič o kabel modemih, bom samo bleknil :
kaj niso mogoče tudi kaki proggyji za nastavljanje teh modemov, tako kot npr. routerje prek WWW clienta ?
pa ga potem nastaviš na nov comp./eth. kartico ?
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

CaqKa ::

preklopi kabl iz ruterja v mrežno.. nakar pa od štroma izklopi in nazaj vklopi KABELSKI modem. s tem se bo modem na novo inicializiral in dobil novo MAC adresso ki bo tokrat od ethernet karte namesto od ruterja.
aja.. pa nekateri pravijo da imajo med modemom in mrežno drugačn kabl kot med ruterjem in mrežno... mislim da je od modema do mrežne direktni od ruterja do mrežne pa crossover.

lp

Klemenn ::

u fac, jz tut next week router dobim, upam da ne bom meu takih težav, mam pa adsl :\

2nemesis ::

>"Kablaši" imajo načeloma zaklenjen dostop na MAC adresso

Poglej na routerju če imaš slučajno opcijo za nastavljanje MAC adrese. Vpišeš adreso svoje mrežne kartice in prelisičiš modem.

Jakka ::

Jaj jaj.

Kabelski modem je zaklenjen na mac adresso mrežne kartice. V routerju moraš nastavit tapravo mac adresso, da ti dela internet. Kabelski modem je _vedno_ zaklenjen na mac adresso.
Kabelski modem (Thomson) in mrežna kartica sta lahko povezava tako z crossover kot navadnim utp kablom. utp kabel je tak kot za povezavo med računalniki v mreži.

Pri tebi je zgleda problem v mac adressi mrežne kartice, ki jo maš v tem računalniku, s katerim bi se rad direkt povezal.
Mogoče pa nisi pobrisal nastavitev mrežne kartice? Tm ne smeš met napisanega nobenega IP-ja nobenega dns serverja, nič.

Če ma mrežna kartica pravilno mac adresso bi mogl 100% delat z vsakim utp kablom.

Povej če ti je ratal.

p.s.: mac adresso na ketero je zaklenjen modem ti lahko spremeni samo isp.

p.p.s: še vedno lohk pokličeš isp in ti on pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

CaqKa ::

jaz sem pri trieri in imam modem terayoj tj110.
modem se sam zaklene na MAC adreso dokler mu štroma vun ne potegnem... potem ko ga spet vklopiš pa se zaklene spet na drugo mac adresso ki mu jo pač dam (torej ali ruter ali pa ena od mrežnih) in v bistvu ne verjamem da je pri drugih drugače...
ker potem bi tukaj moralo bit dosti več tem, s točno tem problemom.
pomojem se mac adresa na katero je zaklenjen modem "resetira" z odklopom štroma, in da jo ne spreminja isp.

perci ::

pomojem se mac adresa na katero je zaklenjen modem "resetira" z odklopom štroma, in da jo ne spreminja isp.

Pa se kako se motiš. Pri TeletuTM 100% ne mores tako spremeniti zaklenjenosti na MAC adreso. Jup, vsakič treba TM klicat.

CaqKa ::

jazst sem tko srečn da nisem v lj... vsaj enkrat za spremembo :>

DrSergioDJ ::

smo uspel odpret ta prave porte, tko da se da hostat..

vseeno hvala za info ;)
...

Jakka ::

:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika, težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
81558 (1307) moj_nick
»

Telemach - kakovost?

Oddelek: Omrežja in internet
242366 (1828) PARTyZAN
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202861 (2617) boych
»

kabelnet in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
122048 (1899) AngelOfDeath
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193597 (3281) Azrael

Več podobnih tem