» »

Telemach - kakovost?

Telemach - kakovost?

mare_ ::

Dan!
Zanima me malo, kako ste kaj zadovoljni tisti, ki imate kabelski internet preko telemacha (predvsem v Ljubljani)? So hitrosti take, kot naj bi bile, so pogosti izpadi ... ? Vem, da se je nekaj časa nazaj telemacha držal zelo slab sloves, predvsem kar se tiče zanesljivosti delovanja, pa me zdaj, ko je bil edina možnost njihov net, zanima, kaj lahko pričakujem :)

Fizikalko ::

Precej so se popravili, odkar jih je prevzela ameriška multinacionalka. Hitrosti so vsaj tolikšne, kolikor plačaš, izpadi pa (žal) še prepogosti, npr. povprečno en do dva na mesec. Je ap res, da ne trajajo dolgo.

Mam paket 6 Mbits/s in mi res non-stop vleče s to hitrostjo, ponavadi pa hitreje.

MadMicka ::

Jaz imam tudi paket 6/768 in predvsem u/l mi dela hitreje :)

Edin kar je, 2 do 3x na teden mi povezavo prekine, potem pa moram router kar preko browserja "connection status" resetirat in zadeva spet dela. Zdi se mi, da je problem pri mojem routerju, sam ne vem, kaj bi bilo narobe. Prej na siolu je dobro delal.

hooger ::

@madmicka

A maš mac adreso klonirano, a si jo sporoču na Telemach?

MadMicka ::

mac adreso sm prepisal iz svojega netgear routerja in jo sporočil Telemachu, sicer mi zadeva itak ne bi delala.

p.s. Jaz se v osnovi na te stvari spoznam le toliko, da mi zadeve kot uporabniko za silo laufajo.

Highlag ::

Če odštejem začetne težave ob prehodu na hitrejši paket, mislim, da je bil v pol leta en izpad. Hitrosti držijo. V bistvu imam z TM že ves čas, kar ga uporabljam dobre izkušnje. Tudi. če je bilo kaj narobe (na moji strani) so relativno hitro popravili... Če bi samo še cene spustili...
Never trust a computer you can't throw out a window

hooger ::

Imaš mogoče vpisan statični ip?

mare_ ::

Ok, ql, hvala. Čeprav bi mi sicer bilo ljubše, da ne bi bilo izpadov (pa lahko zaradi mene potem tudi malo nižje hitrosti), ampak bo za preživet :) Bom pa tudi sam vzel 6Mb paket.

'FireSTORM' ::

no ljubljane ne poznam oz. ne vem kako je tam
ampak v našem koncu lahko povem...polomija

nestabilnost, nesposobnost in enostavna nesramnost ljudi...

nestabilnost - na dan mi je net padel skoraj 10x včasih celo več
in ni sem moral nič za par ur, sosedom je tudi padal ampak so hitreje prišli gor(zakaj, glej pod nesposobnost)
torej sem na netu bil 3-4 ure na dan(ko sem bil doma in nisem spal ali kaj drugega)

nesposobnost - ko so mi prišli priklapljat net, so mi za televizijo zamenjali vtičnico za kabelsko TV(logično) in so mi coax kabl v vtičnici tako stisnili da so ga precvikali, in se ni takoj internet povezal kot bi se moral, no...klical sem tja ene 20x na mesec, menjavali so mi modeme, brisali iz sistema in ponovno dodajali, vsega boga, nakar se je končno en spomnil da bi malo kable pregledal, in je ugotovil da je kabl precvikan(ni mi padlo na kraj pameti to), spet en minus zame

nesramnost - jaz in tudi ostali smo se zarad tega razburili, in kake odgovore smo dobili? pa kaj si vi mislite da ste edini z takimi problemi?, več ali manj take podobne ali enake

nakar sem rekel papa telemach in odšel na siol, kjer mi dela vse po tekočem traku
ne pravim da zdaj ti nesmeš vzet telemach ali da so za en dr**, ampak meni osebno kot mnogo mojim kolegom so se zelo zamerili in ne grem nikoli več na njih, resnično sem razočaran nad telemach
Those penguins.... They sure aint normal....

PARTyZAN ::

Pri meni v Mostah (LJ) stvar dela tako kot mora. Pingi so nizki, hitrosti taksne kot morajo bit (12mbit paket). Kdaj je bil zadnji izpad ... se sploh ne spomnim vec. Zelo redko vglavnem (1-2x na leto). Sam sem zelo zadovoljen.

Mimogrede: uporabi iskanje, saj je bilo odprtih ze veliko podobnih tem.

Dr_M ::

telemach dela ze neki casa tako kot mora. lahko recem, da zagotovo bols dela, kot siolov adsl ali T2.
izpadov ni ze zelo dolgo, se pa men mogoce 1x na mesec obesi modem. resetiram, pocakam 10 minut in dela, kot da nic ni blo.
hitrost je taka kot more bit. skratka, ne menjam ponudnika se neki casa :) oz ce bo tko delal se naprej, ga nikol ne bom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BuDi79 ::

Pri meni v Lj dela odlično, sem kar presenečen nad njihovimi tehniki... ko je prišlo enkrat do prekinitve zardi fizičnih problemov na kablu (kako jim uspe gradbincem vedno ko so v okolici kakšna gradbena dela naredit probleme na kablu... jooj) sem klical v nedeljo popoldan, v ponedeljek ob 9h je bil tehnik že pri nas.

Zelo prijazni in hitri...

Je pa res da jaz za razliko od nekaterih že od samega začetka nisem imel težav s kablom - česar za telekom nebi mogel trditi.

_Sajmon_ ::

Lj-Črnuče: s telemachom nobenih težav, dela b.p. in s kupljeno hitrostjo.

Soon ::

Lj bežigrad imam tudi paket 6/768.

Dela o.k brez pripomb
Miran

jackorsen88 ::

mene pa zanima kak sploh skonfiguriram router za telemach kabl, ker nisem dobil nobenega ip in nobenega gesla pa nič?
ker za kabelsko npr. arnes ni problema dobiš statičen ip pa tiste dns strežnike vpišeš in je to to, za siol dobiš uporabniško ime in geslo in basta.
če bi lahko kdo po vrsti razložo na hitro bi bil zelo hvaležen

hvala
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

gesla ne rabis,dela pa prek DHCP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jackorsen88 ::

ja saj sem to zaj skužo, samo jaz nimam v routerju opcije dhcp. ko vstopim v nastavitve routerja mam na izbiro samo wizard, ki pa mi da na izbiro cable, static ip .... pa še neke banane. dhcp ni. izbral sem cable in mi je dal opcijo clone MAC, samo kaj pa pol?
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Cokolesnik ::

ime routerja - proizvajalec, model... sicer ti težko konkretno pomagamo.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

jackorsen88 ::

edmax BR-6104K, v bistvu je to za mojega kolega, ki se zaj doma zaj** da bi vzpostavil povezavo. saj zaj je našo DHCP. Samo me zanima, lahko sploh on vzpostavi povezavo brez PC-ja na katerega je bila povezava prvo nareta?
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

Matri[X] ::

Klonirat oz. vnesti moras MAC naslov mrezne kartice racunalnika na katerega je bil prvotno priklopljen modem.

TyKee ::

Poklices na TM ter zahtevas spremembo MAC naslova.

Nikoli mi ne bo jasno, zakaj zapirajo na MAC naslov?
A v kontra primeru pa mi nikoli ne bo jasno, zakaj Triera zapira porte do 1024 :)
Te ze tako mora bit :)

MadMicka ::

Telemachu javiš Mac naslov, ki ga imaš napisanega na routerju.

p.s.: sori, nisi napisal, če imaš router.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

jackorsen88 ::

telemach zdaj ve MAC routerja. zaj pa jaz grem v nastavitve routerja-->zažene wizzard---> izberem cable modem-->> potem pa zahteva od mene
HOSTA NAME IN MAC ADRESSO(spodaj še opcija kloniraj MAC).. Zdaj pa kaj vpišem pod host name. Za MAC pa vpišem MAC adresso ki jo ima PC na katerem ja bil prvotno nastavljen internet?
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

zdaj že meče ven limited or no conectivity na PC, kjer je bil prvotno nastavljen internet, ko ga povežem direktt modemom, da bi pogledo MAC.
Sam šit
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

PARTyZAN ::

Ce si najprej klical na TM, da ti vpisejo MAC, ki se trenutno skusa logirat in potem kloniral MAC od tvoje mrezne kartice nisi nekako naredil nic. Klici na TM in jih vprasaj kater MAC je vpisan pri njih. Potem tega vpisi v router.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS WL-500gP V2

Oddelek: Omrežja in internet
121220 (1046) LastDON
»

Internet preko routerja dela zelo počasi, drugače pa OK

Oddelek: Omrežja in internet
71602 (1509) blackbfm
»

Nastavitev routerja, ISP Telemach preko arnesa

Oddelek: Omrežja in internet
52551 (2393) Moorhuhn
»

Triera kabel preko routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
202863 (2619) boych
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193601 (3285) Azrael

Več podobnih tem