» »

Optika, težave

Optika, težave

Queen ::

Pozdravljeni,

V bloku imamo optiko in imamo napeljan kabel direktno iz stene, brez modema.Na starem računalniku je normalno deloval internet. Zdaj sem si kupila novega in imam enake nastavitve (da se IP naslov avtomatsko dodeli) ampak internet ne deluje! Klicala sem na triero oz. telemach in pravijo, da je težava moja. Enak problem, sem imela, ko sem kupila wireless route in zadeva ni funkcionirala?

Kaj naj naredim?
Hvala

ModriN96 ::

pokličš še1x in poveš da nimaš pojma o internetu in ti bo un k je zato tm plačan...lepo pomagu korak po koraku. če pa ne bo šlo z lepa pa uporab kkšno grozilno besedo in se bojo zlo kmal usral in ti pomagal ;)

duff ::

kaj nima telemach zaklenjeno z MAC adresso? Če si zamenjala računalnik, bi morali oni popraviti MAC. Ne vem pa, če je to na optiki. Na navadnem kabelskem internetu je.

treker ::

tale hec z zaklenjeno MAC adresso je FAIL.. vsaj v naših koncih (Turnšek, Elstik (softnet)), lepo ugasneš njihov modem, prklopiš nov računalnik/router, in ponovno vse prižgeš. Mora delat :D

Spajky ::

Telemach nima več zaklenjeno na Mac mrežne kartice, je pa zato zaklenjeno na Mac njihovega ruterčka/modema ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Queen ::

treker je izjavil:

tale hec z zaklenjeno MAC adresso je FAIL.. vsaj v naših koncih (Turnšek, Elstik (softnet)), lepo ugasneš njihov modem, prklopiš nov računalnik/router, in ponovno vse prižgeš. Mora delat :D


problem je, da ni modema in da je kabel napeljan direktno iz stene.

fosil ::

problem je, da ni modema in da je kabel napeljan direktno iz stene.

In kam je vtaknjen ta kabel?
Tako je!

ST-777 ::

Queen je izjavil:

problem je, da ni modema in da je kabel napeljan direktno iz stene.

Optična povezava potrebuje optično dozo in modem. Nekje v stanovanju sta ti dve napravi, čeprav je, kot praviš, kabel napeljan direktno iz stene.

Notranjo postavitev elementov v stanovanjski enoti, si lahko ogledaš tukaj:
http://www.siol.net/opticno_omrezje.aspx

moj_nick ::

Modem bi lahko bil nad vhodnimi vrati, zraven omarice z varovalkami.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
396136 (4966) MadMax
»

Problem s povezovanjem na net

Oddelek: Omrežja in internet
5847 (787) wtf?!
»

router

Oddelek: Kaj kupiti
241291 (910) Super_Budalo
»

internet ne dela pa da se je*em

Oddelek: Omrežja in internet
141736 (1381) Jakka
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193601 (3285) Azrael

Več podobnih tem