» »

Kateri OS

Kateri OS

Đony ::

Zanima me kateri operacijski sistem naj inštaliram na svoj intel 533Mhz, 128Mb rama. Izbiram med win 98 ali ME. Katerega se bolj splača?

Taras_Bulba ::

98SE. Poskus kje dobit win2000.

Đony ::

A je 2000 slovenski

Azrael ::

Samo za info. Če je plata z Intel BX chipsetom (VIA nikar) in ima računalnik 10 GB disk ali večji , potem na taki mašini zelo lepo in hitro dela tudi Win XP Pro (s SP1, Slo verzija), zagon okoli 45s. Če rabiš samo za Office in surfanje, potem je Win XP lahko še boljša varianta kot 98SE, Win ME pa se raje izogni.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Đony ::

Azrael lahko bi naložu XP-je sam je premal rama in premal prostora na disku.;( ;(( :( :'(

Še kr pa ne vem ali so win 2000 slovenski?

WinsuckeR ::

Če laufajo Xpji pol bi mogl tut 2000 - ki so mimogrede veliko bolj odzivnejši.
Slovenskih še nisem vidu(tko al tko se pa vse sterejše serije winsov usuvajo kt zastavo(SLO));((

MasterMind ::

Pa jaz osebno sploh ne maram slovenskih... (pač mi je prevod glup :))

TribesMan ::

128MB RAMa je za office delo v Winsih XP popolnoma dovolj. Seveda bo treba izklopiti vizualne priboljške (teme, sence pod menuji in okni in vse ostale fancy stvari), če pa se še malo poigraš z servisi (izklopiš, kar ne rabiš) potem pa imaš čist spodobno mašino. Ob zagonu ti winsi ob taki optimizaciji požrejo okoli 70Mb pomnilnika, ker pomeni da maš še 50MB rezerve, če pa to ni dovolj za normalno office ali internet delo pa ne vem kaj hočeš. Glede diska je tako da obstajajo programi, ki znajo odinstalirat vse nepotrebne stvari iz XPjev, ter še kakšne driver database, tako da instalacijo zmanjšaš na okoli 400MB... kar pa je že popolnoma spodobno.

Lahko se igraš tudi z Win 2000 sam tle ni slovenščine... Tako za info ti povem da Win2000 delujejo z določenimi optimizacijami dokaj znosno z 32MB RAMa in P233MMX... res ni brzine ampak dela pa. Tako da če maš 128MB RAMa se ni za bat da bo premalo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Đony ::

Hvala za vse odgovore. Ne vem še kjerga bom izbral 98SE ali XP.
Najbrž kr xp-je:D :) :P

Myth ::

Xp-je sigurno. Če meni delajo na Pentium 200Mhz MMX z 128MB rama pa 20gb diskom.
Aja, pa računalnik je tud kao server. :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Mavrik ::

Jaz sem še komot špilal igre na C500, 128MB in Voodoo3 na WinXp.
The truth is rarely pure and never simple.

Myth ::

Aja, edino eno opozorilo. Preden bos hotel gor nalozit XP-je, poglej na netu za vsemi driverji. Jaz jih nimam za graficno (neka oldtimerka , ampak deluje), samo nic za to. Vseeno dela racunalnik 24/7. 8-)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Azrael ::

Brez skrbi zaradi RAMa, preverjeno Win XP dela na C366 MHz 64 MB RAM (Win nastavljen na klasični izgled) in na disku zavzame fresh inštalacija ~ 1.27 GB, zagon ~ 45s.

Pa še za Win XP in Slo pack: brez SP1 se bodo poslovenjenio Windowsi zelo kmalu sesuli, če pa imajo SP1, pa SLO verzija dela BP.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Đony ::

na disku zavzame fresh inštalacija ~ 1.27 GB8-O jest mam disk velk 2GB

Đony ::

Nujno

Tamav mi je formatirov disk (ne vem kuko mu je to uspel) zej morm zmeri zagonsko disketo od windowsov not dat pol pa hočem zagnt inštalacijsk cd pa ga ne morem kao napačno ime oz. Oznaka pogona. Kva nej nardim?

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

No na 2.1 GB Seagate disk tudi spraviš WinXP + SP1 + SLO Pack, sem poskusi in dela..., samo potem imaš samo WinXP, pa nič drugega... se pravi tebi ostane samo Win98.

Ne vem kakšne težave imaš pri inštalaciji, malo bolj podrobno napiši!

Drugače pa, če ti z zagonsko disketo od Win98 najde CD ROM ni problema, samo črka CD ROMa je za eno večja, npr. če je tvoj CD ROM D:, po uporabi zagonske diskete postane E:, ker ti zagonska disketa ustvari RAM disk, ki ima črko za fizičnimi diski in njihovimi particijami in pred optičnimi enotami. Pa še to temo poglej, Klik!

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

kr_en_tret ::

Linux debian + kde!!! :D
Nekaj v zvezi z hmm.... opicami in linuxom?

jlpktnst ::

v biosu nastavis da je cdrom prvi na boot listi (ali pa vsaj nekje omenjen), potem pa bootaš direkt s cdroma (od winsev).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

namestitev windows 98

Oddelek: Operacijski sistemi
261587 (1204) far cry
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493036 (1796) Azrael
»

[P166-64MB] Windows, ki še dela...

Oddelek: Operacijski sistemi
151325 (1108) Daedalus
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454627 (3723) Jan987
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141496 (1291) Sp|di

Več podobnih tem