» »

linux ne najde diskov

linux ne najde diskov

iro ::

ištaliral sem si linuv rh 9 in mi ne ne najde diskov ,ampak samo cd-rom in disketnik kje je problem?

Gandalfar ::

pomojem je problem v tretjem kablu z leve ce gledas od spodaj navzgor maticno plosco...


daj malo bolj se potrudi pri opisu svojega sistema

iro ::

abit kx7 plošča ,athlon,gf4 titanium,ibm disk c-linux d- filmi (ntfs)
zanima me če linux avtomatsko orepozna diske ker najdem sam cd in disketnik,oziroma kaj je treba nardit

CCfly ::

Predvidevam da si hotel reči, da ti najde vse, samo d diska od Windowsov ne vidi. No ta disk lahko vidiš le če imaš v jedru (ali pa kot modul od jedra) podporo za NTFS datotečni sistem.

naredi to v lupini prijavljen kot root:
mount -t ntfs /dev/hdb1 /mnt/hd
ce ti disk pripne v ta direktorij (upam da ga sploh imas narejenega) lahko z njega beres, pisati pa nanj ne bos mogel. Za to gre zahvala pomanjkanju dokumentacije s strani nekega podjetja, ki ima v vlasti NTFS.

Ce ti je to delovalo si lahko na namizje das ikono z diskom, da se ti ne bo treba muciti.

PS: tisti /dev/hdb1 je lahko tvoj disk, ni pa nujno. Listo particij dobis tako (ponovno kot root):
fdisk /dev/hdb
pritisni p
pritisni q

PS2: Pa to ni res. Ze 3x sem se zmotu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Gandalfar ::

CCfly: redhat nima zraven nfts modula

http://linux-ntfs.sourceforge.net/

CCfly ::

No evo, hitro instaliraj paketek.

iro ::

Katera je dobra knjiga za RH ki jo lahk kdobim v CTK-ju da si sam pogledam vse kar linux nudi

CCfly ::

Hehe, tole bo pa se zanimivo. Ce ti lahko predlagam najlepsi nacin, da se kaj naucis o Linux-u, je da ga uporabljas. Ce imas kaksne probleme pisi na forum ali pa malo pogooglaj. Drugace pa imas veliko dokumentacije v direktoriju /usr/doc (glej HOWTO in mini-HOWTO).
Imas se naslednje zadeve:
info ukaz
man ukaz
whatis ukaz
apropos beseda_za_iskanje
npr.: apropos audio

dr.J ::

> ištaliral sem si linuv rh 9 in mi ne ne najde diskov ,
> ampak samo cd-rom in disketnik kje je problem?

če ne najde diskov, ga ponavadi tudi inštaliraš malce težko...

za RH9 je obilica dobrega in obveznega branja tule:
https://www.redhat.com/docs/manuals/lin...

lahko pogledaš še na njihovo mail listo.

Imagination ::

Če imaš sata disk mislim da ne bo delovalo!
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Skrat ::

@Imagination: kdo to pravi? :\
Free software is a matter of liberty, not price.

MasterMind ::

Na NTFS particje se da pisat. VENDAR POZOR!!! Ko boš pisu gor lahk rečš pa pa particja... (ker s tem uničiš particijo...).

Imagination ::

Škrat: en sata disk, inštalacija Fedore/RH 9/Sus! Gre ali ne gre?
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

moj_nick ::

Nič jamrat, vse se da. ;)
110111001001010001010000

Imagination ::

Link?
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Skrat ::

Imagination: men je Debian (bf24) delal b.p. -- brez posebnih driverjev (tko kot win), dal not CD in zinstaliral... :D

Je pa res da so nekateri (aka. Sulc) meli probleme s sato pod linuxom (je spraseval tukaj), a je potem zadevo resil s Fedoro, s kernelom 2.6. Je pa res, da je mel on en cuden kontroler :\
Free software is a matter of liberty, not price.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zunanji USB disk na Suse

Oddelek: Operacijski sistemi
121311 (1184) kriko1
»

Prehod iz kernel-2.4.26 na 2.6.10 in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181332 (1191) Shaman
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331792 (1245) moj_nick
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395569 (4164) TICKO
»

Prenos datotek med NTFS in ext3 z Red Hat 9.0

Oddelek: Operacijski sistemi
11869 (797) R33D3M33R

Več podobnih tem