» »

Katero graficno za 80-90k?

Katero graficno za 80-90k?

rmx ::

Kaksen pameten predlog prosim;)
Predvsem jo rabim za IGRE>:D kot so BF1942, DOOM3, HL2, UT2004...

hvala, lp

ghostkop ::

9800Pro 74k......Mlacom

boštjan ::

9800Pro 74k......Mlacom

tako je,razen če se izogibaš mlacoma

Zheegec ::

Tako je!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ghostkop ::

pa če ga majo na zalogi

Caligula ::

Prav tako!

kuglvinkl ::

Večina tako GPU kot plaform izdelovalcev meče iz roadmapa AGP ven. Tko da ne vem kaj sanjate. Oz. še boljš. Just do it. Bom kupil od tebe septembra po smešni ceni, ko boš ugotovil, da je ne moreš zatlačit v PCI-EXp (sicer pa, IMO je čas, da se zmenmo, kako bomo poimenoval novo vodilo :) ).
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Kungl: NVidia očitno predlaga PCX 8-)
Škoda da je PCI-X že zasedena :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Hja, glede na to, da je PCI-X skorajda izključno domena serverjev oz. tega razreda, sem za PCX (samo, to je format zapisa slike, ... who cares .:) )
Your focus determines your reallity

rmx ::

Kuglvinkl: prosil bi za obrazlozilo ker na graficne se res ne spoznam:| , drugace, kaj bi pa ti predlagal?

lp

kuglvinkl ::

Zdej, ne vem kaj v mojih postil nisi štekal. Hotu sem ti pa rečt, da ej neumnost dat tolk keša za grafično karto, ker bodo že na začetku poletja dobavljive plate, ki ne bodo imele več AGP slota oz. AGP se poslavlja.

Če bi me že fino tiščalo v denarnici bi razmislil, o 5900XT + zelo pomembno vprašanje je, kakšen sistem imaš sedaj.
Your focus determines your reallity

rmx ::

Lastim si P4 2.6GHz, 2x512DDR, + nezadovoljiva r9600pro

kuglvinkl ::

nezadovoljiva r9600pro

Kaj razumeš pod nezadovoljiva? Ti šteka na 1600×1200?
Your focus determines your reallity

ganzi ::

Torej AGP se poslavlja pa me zanima a bodo pol k bodo nove platke prišle kej padle cene tem grafičnim k bodo še na AGP?
Upam...;)
LP

DjTonic ::

Hm glede tega PCI-Expres razlike ne bodo očitne, spomnite se kako je bilo oz še je med AGP 4X ter 8X. Tole je zopet nekoliko marketinško obarvana fora, ki seveda večjim firmam, ki so v vlogi Hardware Makerjev prinaša dobiček. Nove prihajajoče matične bodo kakopak že opremljene z novim PCX priključkom, a vendarle še bodo vedno kompatibilne z AGP karticami vsaj še nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

kuglvinkl ::

Nove prihajajoče matične bodo kakopak že opremljene z novim PCX priključkom, a vendarle še bodo vedno kompatibilne z AGP karticami vsaj še nekaj let.

Hočeš rečt, da bodo imele plate oba slota? Nope, Intel in SiS sta dala to ven iz planov.


Torej AGP se poslavlja pa me zanima a bodo pol k bodo nove platke prišle kej padle cene tem grafičnim k bodo še na AGP?

Zdej, high end kart na tem vodilu ne bo več, zadnja sta NV40 in R420 in konec. Padle bodo samo cene na second hand trgu, ker novih ne bood več delal.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Prepričani smo lahko, da neka rešitev sigurno bo. Ali različne izvedenke chipsetov oz kak konverter za grafični port, kamor bomo vtaknili AGP grafikuljo. AGP grafikulje še ne bodo tako hitro preminile :).

kuglvinkl ::

SiS' P4 chipset roadmap is very similar to Intel's in that none of their flagship chipsets this year will feature AGP support; SiS is moving very aggressively to PCI Express for graphics. This leaves VIA as the only chipset vendor providing a dual AGP/PCI Express solution for the Pentium 4.

Reading through the Intel roadmaps and chipset specifications that are available, none of the 925X or 915 chipsets list an AGP interface as a part of their specification.

Iz Ananda.
Your focus determines your reallity

Myth ::

Zakaj pa pol vsi govorijo o nekem 16x AGP, ki bi naj konkuriral PCI Express slotu?
Naj me kdo popravi, ce se motim.
Ampak govorilo se je o dveh stvareh, misljeno kot tudi, da bi izdelovali dvoje plat, ene z podporo AGP , ene pa z PCI Express...
:\ :\
Objasnilo, prosim.
Pa cimprej! :))

En lp
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kuglvinkl ::

Zakaj pa pol vsi govorijo o nekem 16x AGP, ki bi naj konkuriral PCI Express slotu?

Legacy... AGP 16× ne obstaja (razen na risalnih deskah).

da bi izdelovali dvoje plat, ene z podporo AGP , ene pa z PCI Express...

Ne, beri post zgoraj.

Time to move on: BTX, DDR2, PCX, SATA.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

DDR 2 prihaja Corsair že ima narejene DDR II module s frekvenco 533Mhz in 4-4-4-12 timingi. Moduli naj bi bili dobavljivi predvidoma že naslednji mesec. Jaz sem pa na X-Bit Labsu bral, da bo več različnih izvedenk Grantsdale čipovja (ena izmed njih ne bo podpirala DDR II). Za Alderwood i925 pa ne vem točno zgleda, da se bodo osredotočili le na High End.

Mr|ce malo te je zmedlo, AGP standard je doživel vrhunec z osmico, nadgradnja je le še PCI Express x16 port. Morda ti od tu tista x16. Je pa teoretično res enkrat hitrejši od AGP-ja, v praksi pa se to zna precej zmanjšat :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Zheegec ::

in 4-4-4-12 timingi

Zato mi pa ni všeč DDR2.
Se zelo pozna da ima Intel prste vmes >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rmx ::

Dejte no fantje, alooo! Drzte se teme 10postov ste nabil offtopic...

Nezadovoljiva je ja, ko ni akcije v spilu - vse kul 100fps, ko pridem malo bolj na odprto takoj padejo na 40-60, cim mora kartica narisat vec kot 2-3 modela pri kaki igrici, use ksupi zacne stekat, kar mislm da ni prav, s tako konfiguracijo kot jo imam jaz...
O navijanju sem razmisljal, sma kaj ko se ne spoznam na to ::\

Zheegec ::

Navijanje je čisto u izi (tisto osnovno) - downloadaj si rage3D tweak (www.rage3d.com) za GPU in pojdi v BIOS za CPU :D
Moj R9100 je zaenkrat še čisto zadovoljiv :D

Daj primer igre in na kakšni resoluciji & AA & AF ti šteka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

rmx ::

Primer igre, mod za HalfLife, zelo obozevani spil v familiji CounterStrike8-) , v dolocenih mapah ki so bolj "odprte" kr zasteka use skupi za kak trenutek - trenutkov je vec:))

Ja in kaj pol ko pridem v bios, kaj tm nardim?

ghostkop ::

V glavnem, če compa dolg cajta navš menu, pol se ti splača tut 9800Pro kupt, če pa ga boš zamenu po pol leta al pa enmu pol pa raj počak, pa navij


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

agp, pci

Oddelek: Kaj kupiti
161871 (1554) Utwig
»

nov sistem - se splača najnovejše zadeve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
584009 (2483) RC14
»

Prihodnost PCI Express vodila pri grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
183719 (3719) Mr.B
»

PCI Express

Oddelek: Strojna oprema
282037 (1793) Mr.B
»

kdaj bodo prisle nove graficne kartice

Oddelek: Strojna oprema
271394 (937) kuglvinkl

Več podobnih tem