» »

prvi XviD player za mobilne telefone!

prvi XviD player za mobilne telefone!

||_^_|| ::

kliiiiiiiik

zadeva je SUPER HUDA!!
deluje pa na s60 telefonih (nokia 7650, 6600, 3650, siemens SX1, sendo X,..)

Tero ::

Zanimiva tehnologija. 8-O Je ze kdo sprobal kako to deluje?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

ali3n ::

tole bi morala biti novica - avtor je V-i-p:


-------------------------------------------------------------------------------------
Luč sveta ugledal prvi DivX predvajalnik za mobilne telefone!

Da tehnologija nenehno drvi v višave, nam je vsem skupaj prav gotovo jasno. Ko so bili narejeni prvi primerki mobilnih telefonov z operacijskim sistemom Symbian, prav gotovo ni nihče pomislil, da se bo dalo kdaj gledat divx filme enakovredno, ko na namiznih računalnikih.

Pred kratkim je tako luč sveta ugledal prvi samostojni DivX player za mobilne telefone z operacijskim sistemom Symbian, SmartMovie imenovan. Ob nakupu "prejmete" program, ki ga pretočite in inštalirate na vaš mobilni telefon, ter program, video pretvornik, ki ga inštalirate na vaš PC. Z njim določen divx film pretvorite v mobilcu primerno "obliko". Tako narejen povprečno dolg film (recimo uro in pol) vam bo na spominski kartici mobilnega telefona vzel "borih" 20 (+- kakšno malenkost), mega. Seveda sem takoj vzel v roke svojo Nokio 6600, pretvoril Slo-Tech film "Z bicikli čez drn in strn" in zadevo predvajal na mobilcu. Glede na to, da je film seveda ustrezno manjši, je temu primerna tudi velikost. Slabe štiri minute dolg film, ki ga pogledamo na računalniku zasede nekaj čez 60 mega. Pretvorjen film za mobilni telefon, pa mi je na MMC kartici vzel reci in piši "borih" 1.1 mb, realno sliko, kako stvar izgleda na mobilcu, pa lahko vidite na sliki spodaj. Program podpira tudi podnapise (.sub, .srt, .txt) in brez težav prebavi tudi nam priljubljene šumnike.

Žal stvar ni brezplačna, preizkusna različica pa je vendarle tu!
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ali3n ()

Mediator ::

In pri kakšnem bitratu naj bi delal video brez štekanja?...pri 256 ne dela najbolš..

Dodgeviper ::

Zanima me če je kdo že sprobal ta player za na nokia 6600, ter kako mu dela.
Meni je namreč ratal player instalirat na gsmu in kodeke tudi.
Sam filma mi pa še zmerom noče predvajat, napise da manjka codec za ta format.
Zdej nevem a je treba kake posebne nastavitve naštimat, če kdo ve naj napiše postopek?

Lp

||_^_|| ::

men je verzija 1.0 delala bp, 2.0 se pa skos sesuva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tor na Androidu

Oddelek: Novice / Android
125781 (4747) Jst
»

novice na slo-tech (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
514189 (3211) hruske
»

Kaj menite o Mobitelih s Fotoaparati? In o MMS

Oddelek: Mobilne tehnologije
151922 (1577) Caligula
»

Nokia 7650

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
153107 (3107) R0K

Več podobnih tem