» »

GA-7VT600 1394

GA-7VT600 1394

MI5Ek- ::

Nabavil sem si komponente in sestavil računalnik a pojavil se je problem Gigabiyteova omenjena matična se noče zagnati. Plošča dobi elektriko, ker lučka sveti nič dugega pa se ne zgodi, kot da se vrti ventilator nad procesorjem nobenega piska, nič,.... Kaj bi lahko bilo narobe? A je možno, da je plošča zanič, namreč je čisto nova.
  • spremenil: MI5Ek- ()

pingo76 ::

Resetiraj bios. Ako ne najdeš skakača (jumper-ja :D ) pa daj ven baterijo za nekaj sekund. Pa ne pozabit iztaknit električnega kabla iz napajalnika.

MI5Ek- ::

Probal a ne dela, še kaka ideja razen uveljavljanja garancije in zgubljanja časa?

boštjan ::

nesi nazaj.

delfinus ::

Sem mel omenjeno plosca in je bila pri meni zelo stabilna, sem jo pa potem zamenjal za Abit NF7-S, ker se mi je pac ponudila priloznost, da sem sel na NFroce2 brez doplacil. Torej. GA-7VT600-1394 - plata nimam jumperja, s katerim bi lahko resetiral bios. Ce ga zelis moras iztakniti baterijo in potem spojiti + in - pol na bateriji za kaksni 2 minuti. Naredi to s kaksnim izvijacem. Potem baterijo nazaj not in se spet bootne. To se je meni samo 1x naredilo, ker sem zadevo navil nekam popolnoma out of spec. Drugace pa ima Gigabyte Dual Bios, ki pa povecini premosti te tezave. No 1x mi ni :). Drugace pa kaj je lahko razlog teme. RAM, napajalnik, graficna in se kaj. Daj vse specifikacije svojega Hardwara pa ti bomo lahko bolj pomagali.

Lp, D.

bmen ::

Je čist dost da snameš baterijo in iztakneš kabel za napajanje iz omrežja - ne se matrat s "šfaufcigerjem"

bmen

kajzer ::

Ja sam z izvijačem je hitrej (par sekund), drugač pa traja dlje (kako minuto).

MI5Ek- ::

@boštjan
Sem že poslal nazaj.

@delfincek
Sem probal z resetiranjem Biosa in ni šlo. Sem pa klical v trgovino in so rekli, da jim naj pošljem nazaj, tako da sem poslal natzaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MI5Ek- ()

boštjan ::

MI5Ek-,samo za info.mi povej,si tole plato v JAE kupo?

PIK@LO ::

mi lahko date le en obstranski odgovor, ker nebi rad preveč motil. Kako se vam zdi plata
MSI 6750 K7N2-G? kako se stvar navija in je stabilna? bi jo kupil?

delfinus ::

Hej! Pojdi na MSI stran, tam je tudi forum in ti bodo verjetno se lepse kot tu odgovorili. MSI uradni Forum Klikni!

Jaffa ::

Gigabyte nima jumperov za reset biosa, ker ma dual bios...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jaffa ::

Bom drugič prej vse prebral, preden kaj napišem... Sm pol komaj opazil, da je že bilo to omenjeno... My bad...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

PIK@LO ::

hvala, bom poskusil srečo

MI5Ek- ::

boštjan: ne

MI5Ek- ::

Zadeva je zrihtana, rami so bili zanič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495423 (4884) CyberAD
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262278 (1970) Domini tm
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371907 (1482) cultko
»

Kaj sem pokvaril?

Oddelek: Navijanje
122068 (1767) podbevna
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312076 (11463) k0lar

Več podobnih tem