» »

Nekaj za P2P

Nekaj za P2P

antonija ::

Gre za to, da bo tudi meni v bliznji prihodnosti omogocen sirokopasovni dostop do interneta, kar pomeni da bi rad izkoristil vse njegove prednosti (sploh kar se botanike tice:D ). Problem nastane ker je moja dosedanja skatla veliko preglasna za 24/7 delovanje, pa bi rabu nekaj kar bi sluzilo samo za dolvleko z raznimi P2P aplikacijami. Edina finta tle je ta, da mora bit cela zadeva cim tisja. Najbollje brez ventilatorjev (ce je to sploh mozno) in s TIHIM diskom (hitrost ni tko vazna). Aja, pa fajn je da dela stabilno...:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

TheJack ::

Če imaš računalnik v sobi kjer spiš, pozabi na 24/7. Že disk sam (katerikoli) je dosti glasen, da človeka moti pri spanju. Res je sicer, da marsikdo pravi, kako ga računalnik pri spanju ''nič ne moti'', ampak po mojem to ni čisto res. Človek pri spanju rabi tišino in če mu v sobi stalno nekaj brni, ima nemiren spanec in zjutraj nikakor ne bo dovolj spočit.

Moje mnenje!

Dr_M ::

neki za p2p, more bit kr soliden comp, ksn duron1600 in 512mb rama. pa seveda 160-200gb disk. ostale stvari niso tok pomembne. ce bos meu slabe od tega, bo se p2p bl bogo delu.
razni torrent klienti so pozresni u 3pm..pa se ksn emule sprada zraven.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

A pol sm obupen primer? A ni nobenih diskov ki bi bli dost tihi al pa ki bi se jih dal utisat ce jih "zapakiras" v dost izolatorja? Ker hitrost ni problem vrjetno nebi smel bit tezav s hlajenjem...
Neki sm gledu temo od racunalnika v avtu in od linka tam, sam majo vse stvari tam flash pomnilnik vgrajen, to je pa zlo draga stvar ce bi se hotu it P2P s tem... A ve kdo za ksno tisjo varianto za disk nadomestit (pa cenjso kot flash)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

ksn novejsi 5400rpm disk. mam maxtorja 60gb 5400 in je to najtisji disk kar sm jih kdaj slisu.razni seagate-i so kot metal koncert proti temu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

antonija ::

A pa bi tisti VIA skupki bli zmozni poganjat take zadeve? Sej lahk je tud kaksen drug kompjuter, sam fino bi blo da je vse na pasivno hlajenje....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

najprej se upras, ce se sploh splaca. pomoje bi se ti bl splacal obstojeo masino porihtat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TheJack ::

Za P2P ne vem kake mašine ne rabiš. eMule ima memory usage tam okoli 20 MB, ABC (BT client) pa tudi tam nekje. Po moje bi shajal tudi s 128 MB rama (WinXP) sam kaj dosti delat pa ne bi mogel na tej mašini. Nekaj časa nazaj sem laufal Mulo pa še Kazaa na nekem celeronu 600, ki je imel 128 MB rama, en blazno počasen disk in winse2000. V ozadju je bil stalno prižgan F-Secure (TO pa je požiralec sredstev!). Poleg tega sem laufal še Mozillo. Delalo sicer je, ampak reč je bla odzivna ko mrtev konj.

Še enkrat pa ti svetujem, da če se da, premakni kompjuter, ki bo prižgan 24/7 v eno drugo sobo. Zase si recimo tudi ne predstavljam ne, da bi spal v isti sobi s prižganim kompjuterjem, saj me moti že brnenje tranformatorčka od zvočnikov, tako da zadevo izklopim ponoči. Je pa res, da sem živčen človek.:D

Dr_M ::

TheJack: mam 384Mb rama in win2k (ki so manj potratni kot xp) pa umrem zravn ce kej dljam s torrentom. fora je v tem, da torrent klienti ne zapisujejo paketov takoj na disk, ampak se nalagajo najprej v pomnilnik, sele ko se cel kos nalozi, gre na disk. sicer za klienta ti kaze, da porabla 20mb, ampak zravn jih pa se usaj 100mb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TheJack ::

Jaz laufam ABC+Mula na mašini (athlon 900) z 256 MB rama. In to na XPjih. Računalnik je sicer daleč od poskočnega, ampak se kljub temu da vse normalno delati.
Če laufam ABC+Mulo na svojem kompjuterju (athlon 2000+, 512 MB rama) se pa niti opazi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Wad@ ::

Bolj kot berem take teme, bolj se mi zdi da je z mano neki narobe...ker imam kar glasen comp pa spim kot nič 4m stran. Gluh pa tudi nisem>:D
Sicer je pa res, da me moti recimo če srfam po netu brez muzike v ozadju(kar je redko). Še mene čudi pa dejstvo, da za nov comp si rihtam čim tišje kot se da...bom videl če je razlika;)

freserovski ::

mene pa zanima nekaj: Recimo, da si bi nabavil prenosnika, zvečer ko ga nebi rabil bi ga priklopil na omrežje in na njem lavfal serverje. A se to da, da bi prenosnik bil zaprt in bi vse funkcije še vedno delovale?
A mogoče to kaj škoduje, če bi bil prižgan 24/7?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

JustVi ::

Na hrup se navadiš

da se narediti tudi neslišen comp.

Najtežji problem je HD, ki bi ga bilo potrebno definitvo hladiti z vodo in obdati s protizvočno izolacijo.

zapurpenat v eno škatlo :)

rešitev je tudi ta

če ni neslišna, škatlo še dodatno izoliraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

OldSkul ::

Najbolje da imaš prenosnik, tako kot jaz in potem ga imaš v drugi sobi in snemaš na polno in lepo spiš.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS za torrente

Oddelek: Loža
233078 (1864) merilec
»

µTorrent znatno hitrejši kot Vuze

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4719667 (17596) roli
»

Sestavljam 0dB server/download box - rabim pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
383210 (1995) Macketina
»

je dobro imeti racunalnik prizgan 24ur na dan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
858496 (5719) Fizikalko
»

Koliko minimalno ram-a za Windows XP?

Oddelek: Operacijski sistemi
454631 (3727) Jan987

Več podobnih tem