» »

Pritrditev ventov na radiator...

Pritrditev ventov na radiator...

Primoz78 ::

A mi lahko kdo poslje kake slike kako mate to urejeno, ker moram dobit idejo, da si naredim kak nosilec ali kaj podobnega za pritrditev ventov ( 2 X 120 mm Titan ) na radiator od yugeca....

hvala za pomoc ;)

Lp Primoz

Vesoljc ::

veš kaj je piramida? veš kaj je prisekana piramida? no, to rabiš 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Primoz78 ::

:)) saj neki takega sem mel v mislih :)...sam kako pritrdit to priseko piramide na radiator...ker ga nebi rad poskodoval...

Lp Primoz

Vesoljc ::

improviziraj nee...

lahko ga prilimaš, zavežeš, zašaraufaš, pa še kej bi se najdl...
če bo obojestranska zadevca, je najboljš, da ga nekako "zvežeš"...
na piramidi nardiš štiri nogce (na kotih):
\------/
|     |
|     |
/------\

tko nekak ;)
eno piramido na vsako stran, pa povežeš nogice z recimo elastiko, vezico, špago, zajlo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vesoljc ()

mazy ::

js sm pa mislo v plexi nardit lukne (4×80) in dat gor vente. radiator je kadetov. bomo vidl kak bo

Vesoljc ::

je priporočljivo, če vent ni tik ob radiatorju, ampak malce stran...
seveda ob straneh naj bo zadihtan
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

mazy ::

sj sm mislo jih dat mal stran 2-4cm. tist ob straneh pa ne zastomp zadihtat. misliš ko daš vente na neki plati proč da zadihtaš plac med plato in radiatorjem da ne uhaja zrak vent in da ventilatorji pol sam potiskajo zrak skozi radiator?

Nejc Pintar ::

mislim da je bols da zadihtas, saj tako povecas pritisk zraka na ventilator, pomisli kje bolj piha z enakimi vetrnicami, wh. v vetrovniku ali izven njega

burkiburke ::

Thorn, tukaj imaš slikce kako sem si to jaz naredil, ampak za 1x120mm vent. Lahko kaj podobnega narediš za 2x120.

Primoz78 ::

Thx za link Burkiburke...neki takega sem mel v mislih ja :)) iz koga si pa naredil nosilec? mislim kak materijal....

Lp Primoz

burkiburke ::

Iz aluminija sem izrezal zaželene oblike in dal enemu mojstru na varjenje.

Primoz78 ::

Aha...sam to me je zanimalo, ker sam sem mislil iz nerjavecega jekla naredit...thx za info :)) . Z kom si pa tko lepo spuliral radiator? Mislim med rebri, ker zuni mi ga je fejst uspelo ocistit sam med rebri pa res ne...:\ sem probal ze vse mozno, od cistila za WC, varikine, kisa, cilita,...pa je se vedno na eni strani vodni kamen gor 8-O . Rad bi dal radiator pobarvat ( na eni firmi ki dela radiatorje mi ga bodo z barvo za radiatorje ), pa nebi rad da bi se mi potem luscil ta kamen dol...

Lp Primoz

mloncar ::

jst ti pa priporočam, de narediš adapter iz 0,55mm debele bakrene pločevine!

prvič: zelo lepo zgleda bakren adapter

drugič: bakreno pločevino je lahko rezat, oblikovat, itd.

tretjič: varjenje aluminija je zelo drago (to ti lahko burki potrdi.. ..takoj te bo koštal ene dva jurja, de ti tist adapter zašvasa). trdo spjkanje bakra je veliko cenejše!




si probal BREF (za wc školke), jst sm namoču v raztopino brefa in vode mojo lado.. ..radiator se skoraj sveti :D )
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Primoz78 ::

Thx za odgovor :)) , bref sem tudi probal ( tisti ki je kao bi-activ ) sem mocu od 15h pa do danes zjutri pa ni slo stran...saj ni hudga ane, sam na eni strani so rebra zamazana z vodnim kamnom pa ne gre dol na noben nacin...sem mislil probat z peroksidom + solna kislina probat, tako mi je reku en elektricist ( se rabi za vezja baje )...sam se bojim da mi ga cist razje...

Lp Primoz

boštjan ::

probaj še kakšno čistilo proti vodnemu kamnu,recimo cilit

Primoz78 ::

bostjan...thx za nasvet...ma sem tud to probal...Cilit in se eno italijansko - Viacal....nic ni pomagalo :O ...Bom poklical enega serviserja avtomobilskih hladilnikov ce se mu kaj sanja kako spravit stran to rec....

Lp Primoz

boštjan ::

hey,kaj pa stari dobri ARF,še vedno dobro UNI čistilo

Primoz78 ::

Hmmm nikol slisal za ARF :8) bom pocekiral ce se ga da dobit kje v blizini...

Lp Primoz

boštjan ::

ARF je v vsaki samopostrežbi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569502 (37571) lufy
»

Radiator 1x120 ali 2x120

Oddelek: Kaj kupiti
91079 (945) d3k0
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353057 (2468) MasterMiG
»

Pobarvati radoiator da ali ne ?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121684 (1469) VASkO
»

Nakup radiatorja za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221790 (1579) mloncar

Več podobnih tem