» »

TT Silent Boost

TT Silent Boost

eDDi ::

sem šel kupiti ta venti hladilnk za CPU in nič kaj bolje.. prej je bil pa nek titanov... se mi pa zdi da je ta na CPU-ju najbl glasen.. grrr.. pa 5400 sem dal zanj...zdej pa sploh ne vem več kje naj se lotim...

Prosim za kakoršnkoli nasvet.

LP; Edi

Shark-357 ::

hmmmm čudn ker jaz ga mam pa se navit proc mam pa hladi odlično .......
pa 21 decibelov je ornk mal tko da dvomim da se ta vent dere :\

a maš prevetreno kišto???

Zgodovina sprememb…

frenk ::

eddi: če je pa 21dBA zate velik pol pa...povej kakšne imaš temperature v kišti, kater procesor imaš in koliko je navit...upam da si hladilnik pravilno namontiral:)

Law_Enforcer ::

Mogoče že TItana nisi slišal in je krivec za glasnost tvoje kište vent na grafiki ali napajalcu?

rkb2 ::

Ali pa je 21dB in "silent" bolj zavajanje kupcev ;( ;( ;( .

eDDi ::

ni nobenih drugih modofikacij na kišti, niti ni navit procesor...... vse je originale.... temperatura je pa okol 49 stopinj

probal sem pa tako, da sem odklopil vent z proca za trenutek, pa je bil smrtna tišina... sveda sem si rekel, da rabim nekaj tihega.. in se pač to nabavil..

kaj pomeni prevetrena kišta?

a so mogoče krive tiste luknjice na stranici od ohišje?

Hvala vsem za odgovore...

LP, Edi

kajzer ::

Za tvojo visoko temp. je kriva slaba prevetritev kište, ker nimaš nobenega dodatnega venta gor. Topel zrak se ti sam meša noter, zato maš tako visoko temp. Sam vent od napajalnika bi ne more odvajat vse toplote (od proca, diska, grafične, ramov, plate) se ti ne zdi?

KrazyIvan ::

Dobra rešitev je en vent na stranici, ki piha direktno na hladilnik.Tako imam jaz 120mm fan na 5v, ki je neslišen in občutno zniža temperature proca. Z silent boostom mi na min. load temp niha 30-33 stopinjami ob 100% load pa naraste do 42 stopinj max.Proc je pa amd barton 2500+@2100mhz.Tko da hladi zelo dobro, kar se pa tišine tiče je pa tako tako ni 21 dB ni pa glasen......Tako da sposobnosti tega hladilnika so zelo dobre za ta denar sam če meša topel zrak ne more bit noben hladilnik učinkovit.
Lp

steev ::

Dej za neki časa stranico dol, pa pol prever tempraturo. Če bo občutno nižja, si nabav par vento, pa jih namontiri.
:|

frenk ::

kišta more bit nujno prevetrena, sicer ti tudi sp97 ne pomaga...ventilator je pa za moje pojme skoraj neslišen...upam da nisi pričakoval glasnosti kakšnega p166:D

kuglvinkl ::

kišta more bit nujno prevetrena,

Ja, in če pogledaš BTX, niti ni tolk glupa zadeva. ATX je bil ipak planiran za 30W. :)
Your focus determines your reallity

eDDi ::

ups, narobe sem gledal.. temp procesorja je od33-36 stopinj, plate je pa okol 49stopinj...

kkšne so pa normalne temperature?

a če dodam ventilator nekam na ohišje, lahko temu na procesorju znižam obrate?

Hvala za odgovore...

LP, Edi

m.i.h.a. ::

Ah ne, temp proca je ziher višja od temp plate še posebaj če hladiš zračno, ker navsezadnje hladiš s tistim zrakom, kateri je v kišti in ta ni hladen. Jaz imam na enem compu silent boost, pa sem imel tudi 53°C ob full load, ampak ko sem namestil na zadnjo stranico (tam nad kartice) vent, temperatura ne grev višje od 40°C. Stori tudi ti to, verjemi da bo pomagalo, ker samo vent naprocu in tisti v napajalcu ki vleče ven nista zadosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382994 (1766) rejven
»

sempron 3000+ temperatura

Oddelek: Strojna oprema
121040 (881) sirotka
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241934 (1393) js
»

Barton 2600 temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171613 (1295) Brilko
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402148 (1465) G@MER

Več podobnih tem