» »

neželjene mape pod shared?!

neželjene mape pod shared?!

leppard ::

Imamo mrezo 4 rac., in po mojim sharom sta tudi dve mapci ki jih nebi zelel tam, vendar jih ne znam/zmorem unsherat?!
lp

aja se slikca:
So 80's!

leppard ::

No te dva fajla sta iz nadzorne plosce in sta se kar sama dala pod share..
So 80's!

leppard ::

Hm a se nobenmu ne svita nic..:O
So 80's!

ABX ::

Ne lepit teh neumnih slik, ki nobenemu ni jasno nič.

V command prompt napiši ukaz
NET SHARE

Napiši kaj ti pove pc!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

leppard ::

Hm..ta korak sem ze sam probal in vse ukaze ki obstajajo pod NET HELP sem dal skozi tak da.. ti dve mapi iz nadzorne plosce tam nista vidni..

Ps.mislim da slika ni neumna, ampak dopolni moje vprasanje da je lazje razviden problem..
So 80's!

BigWhale ::

Pa lahko pises v ti dve mapi? In dostopas do njih? Nastavi pravice na share-u. Pa bo problem resen.

leppard ::

V te dve mapi se ne da kar tako pisat, ker sta to mapi iz nadzorne plosce, v bistvu sploh nista 'pravi mapi' saj jih ne najde iskalec ce das isci Tiskalniki.. Dostopam lahko do njih in 'dodam novi tiskalnik' lahko pa mi isto tako kdo iz mreze zbrise 'moj tiskalnik' ali doda kaksno novo opravilo v 'razporejena opravila'..
V mrezi so se trije racunalniki, 2 masta XP-je in imasta isti mapi pod share...98 pa nima..
To bi verjetno vedel kaj vec povedat kaksen programer od Microsofta..0:)
Jezi pa me, ker zgleda enostavno sam se ocitno ne da sfiksirat:\
So 80's!

Mercier ::

Če je res, da ti lahko vsak v mreži šari po printerjih in sheduled taskih, potem se sekiraš zaradi napačnih stvari. To lahko le počnejo le člani administrators grupe (če nisi pohekal kaj). Ti ti pa itak lahko delajo kar hočejo po računalniku.

Lahko pa recimo onemogočiš, da bi računalnik brskal te stvari. Pridobiš mogoče kakšno sekundo, ampak nič na varnosti. klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

leppard ::

Saša, kaj naj recem, kdor pozna link pac pozna link8-)
Naredu sm tisto in zdaj ni vec tistga sranja pod share hehe
Pa mrezo mamo 4 v studenstkem domu skup tak da nimamo nobenga administratorja ali operatorja
Se enkrat ti hvala!
So 80's!

Mercier ::

In če greš na drugo mašino pa napišeš "\\my_133t_box_\c$\windows\tasks"?

leppard ::

napise da ne najde poti.. kaj si mislil s tem? .. pa sm ze prej probal-ne da se z drugega rac. dodat novega opravila ali tiskalnika;tak da sm naredu sam en lepotni popravek.
So 80's!

Mercier ::

OK, sori. Napiši "\\ime_računalnika\c$" (brez narekovajev in ime_računalnika spremeni v dejansko ime svojega računalnika)

Če si lahko dostopal do share-a sheduled tasks mape z drugega računalnika, ti to ne bo všeč sploh. Enostavno pomeni, da na drugem računalniku delaš z računom, ki je v administratorski skupini na tvojem računalniku.

pivmik ::

mislim da je dovoj bit logiran z enakim uporabniškim imenom ki je na tvojem računalniku pod administratorji.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows shutdown

Oddelek: Programska oprema
91310 (905) nightbird
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132037 (1917) nejcek74
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192324 (2025) mazupan
»

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161926 (1727) Microsoft
»

kako določit printer na LPT2 v W2K?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121435 (1323) ToniT

Več podobnih tem