» »

Windows shutdown

Windows shutdown

Robocop1 ::

Pozdravljeni!
Zanima me natančna sintaksa in uporaba ukaza "shutdown" za Windows XP v ukazni vrstici (kako se izklopi oddaljeni računalnik). Poskusil sem že vse možne varjante z tem ukazom, vendar se oddaljeni računalnik ne izklopi, ali pa meni izpiše, da nimam dostopa.
Do oddaljenega računalnika pa lahko brez problema dostopam preko mape "Moja omrežna mesta", tako da se mi ne zdi, da bi bilo kaj narobe z dostopom.
A zna kdo razložit, kako se ta stvar pripravi k delu?
BTW ... preizkusil sem tudi sintakso, iz Microsoftove domače shrani, vendar brez useha.

jan01 ::

Ti dostopaš le do share map! Rabiš se povezat prek remote desktopa

Robocop1 ::

Tudi Remote Desktop dela, kot je treba. Problem nastane le pri izklopu oddaljenega računalnika z ukazom "shutdown -r \\ime_racunalnika", pa ne vem zakaj.
Isto stvar sem poskusil tudi pri kolegu, ampak stvar ni nič boljša, zato mislim da je potrebno prej nastaviti kakšne nastavitve (kot na primer za remote desktop). A ma še kdo kakšen predlog?

Camalotz ::

Nisi admin?
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

darkolord ::

Izklopiš ga kvečjemu s:

shutdown -s -m \\ime_racunalnika -t 0

Robocop1 ::

Imam skrbniški račun (skrbnik računalnika) in to zadošča, da izkopim oddaljeni računalnik. Kot "administrator" sploh ne rabim biti prijavljen, sem sicer že probal, ampak vseeno ni delalo.
Glede ukazov in njihovih parametrov, sem pa tudi že vse uporabil. V najboljšem primeru mi le izpiše da "nimam dostopa" - ali nekaj v tem smislu, čeprav je vse OK. To stvar sem uporabil že na vsaj 5-ih različnih računalnikih, pa ne dela.

Če je komu ta stvar uspela, bi lepo prosil, če bi vsaj približno opisal kaj moram narediti in kakšna je prava sintaksa ukaza.

Tomas 33 ::

Mislim, da mora biti vklopljem Messenger service, da bo delalo. Po inštalaciji sp2 je po default izklopljen.

gokky ::

Za začetek izključi firewall in preveri, če deluje RPC service.

darkolord ::

Če ti ne rata, poskusi še s PsShutdown

nightbird ::

se opravičujem, da obujam zastarelo temo ampak vseeno.

na daljavo bi želel ugašati računalnik in mi ne uspe na noben način, ki sem ga sprobal. torej na obeh računalnikih je win7 starter. najlažje se mi je zdelo z uporabo cmd-ja in shutdown komande. vendar mi vedno napiše access denied 5. verjetno je treba kaj kje nastaviti ampak ne vem kaj.

probal sem tudi z emco remote shutdown programom in mi računalnika ne najde v omrežju. to se je zgodilo po drugi inštalaciji. po prvi mi ga je sicer našel vendar spet nisem mel dostopa.

a obstaja kaj lažjega za takšen namen? kaj takega se verjetno da tudi preko remote desktopa ne? vendar se preko tega tudi ne morem povezati. ne vem, očitno moram kakšne stvari enablati. prosim, da mi nekdo pomaga in mi pove katere stvari so to- hvala že v naprej :D

kaj nihče nima nobenega komentarja?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Remote Desktop

Oddelek: Omrežja in internet
202932 (2329) Yacksy
»

Remote shutdown - dostop zavrnjen 5

Oddelek: Pomoč in nasveti
111042 (837) JogurtJagoda
»

Software za prižiganje in ugašanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
183089 (2248) clemense
»

WINXP oddaljen reboot ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
91107 (963) ABX
»

Kako bi povezal dva rac z remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
201666 (1347) mh8759a

Več podobnih tem