» »

Avto ojačevalc+boxi

Avto ojačevalc+boxi

Lio ::

Na omar mi ležijo eni stari zvočniki, od enga starga glasbenega centra. Zvočniki so zlo vredu, lep zvok, bassi da kr gledaš. Zvočniki so 120W. Za ojačevalc ne mislem dat 100k, ker bi si to zrihtu bl tko za štos(mam že SW. HOME Theatre 5.1). Zanima me če bi delal z 2x 120W avtomobilskmu ojačevalcem. Ker avtomobilski ojač. so precej cenej, kupu bi še en 13,8V napajalc in stvar bi pomoje mogla delat-a bi to šlo.


Hvala za odgovore.

glinik ::

Na avtoakustika strani so na te fore čisto nori.Tam jih povprašaj.:)

www.avtoakustika.com

Lp

KraP ::

sam doma poganjam z(2x150) 300w avto ojacevalcem sub za home theatre ki ima 4ohm 350w avto subwoofer za pogon imam 12v 25A trafo-toroidni+grec in nek kondic,imel sem pa tudi priklucene 8ohm zvocnike od hometheatra2x 200W in je delalo brez kakrsnega problema


LP KraP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraP ()

BREZNKAR ::

Moraš računati še usmernik+stabilizator in kmalu si pri 60ksit... Saj ti en sposoben ojač. požre čez 30A in več....Trafo in kondenzatorji te bodo stali ok. 20k sit in več..Dobra stabilizacija ni odveč(brnenje, šumi), čeprav je tudi vse odvisno od kvalitete razsmernika ojačevalca... .....
Sam imam doma sistem z avtoojačevalcema... Subwoofer poganjam 250w rms sin ojačevalcem zadnja kanala 2x50w rms sin, sprednji sistem stolp-komponene 2x40 rms sin. Btw Imam usmernik14,5V, 50A, visoka stabilizacija, 1x0,250F 2x100F izh. kondenzatorji za sunke, no ja še zmeraj je premalo toka...>:D

jest10 ::

Ma ja od kje ti pa to? Ali ti kupuješ samo pri conradu?:D :D
Recimo 300W transformator stane okoli 6jurjeu, usmerniški mostič in kondenzatorji pa vse skupaj 2jurja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22929517 (12510) N4m31355
»

kaj se zgodi...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222511 (2013) DimmniBurek
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265153 (4750) jRk0
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312739 (2407) _Dejan_
»

elektroniki kje ste!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
294481 (3881) footprint

Več podobnih tem