» »

Slovenski Word XP sux

Slovenski Word XP sux

Han ::

Ni važno, ali je nameščen katerikoli popravek, slovenski Word XP se po spodaj opisanem postopku dosledno sesuje. In to samo slovenski, medtem ko angleška različica deluje normalno.

Recimo, da je na strani nekaj znakov, ki bi jih želel zamenjati. Označim znak ali zaporedje znakov (z miško ali tipkovnico), pritisnem Ctrl+C, nato Ctrl+H, vnesem nove znake v "Zamenjaj z" ter kliknem na "Zamenjaj vse". PUF - papa Word.

Počasi res začenjam sumit, da naši vrli prevajalci poleg prevajanja izvajajo še druge nečedne spremembe v programih. Že slovenski Windows 98 se je veliko bolj sesuval kot angleški, slovenski LIP za Windows XP Professional grdo pokvari funkcionalnost Outlook Expressa, ipd.

Najbolj žalostno pri vsem tem je, da Micro$oft tudi po prijavi napak le teh ne odpravi, tudi po več kot letu dni od prijave. ;((
  • spremenil: Han ()

Mercier ::

Isto tu.

pivmik ::

To se je dogajalo tudi v Wordu v Office 2000.
Vem da v slovenskem, ne vem pa če tudi v angleški verziji.

Jaz že od 2000 sem se navadil pazljivo uporabljat Replace v Wordu :)

Sicer pa imaš zastonjski OpenOffice, ki je tudi v slovenščini.
LP, Gregor GRE^

Han ::

Tako je, tudi slovenski Word 2000 ima popolnoma isto napako.

Mislim, da je to čista svinjarija, kar se gredo pri slovenskem Microsoftu, ko takole ignorirajo napake v funkcijah, ki se uporabljajo zelo pogosto! Drugače povedano, zgrožen sem, da so napako sami izdelali, saj le ta v angleški različici ni prisotna!!!

Slovenski Office 2000 je bil nared julija 1999. V skoraj 5 letih torej niso odpravili napake, pri tem pa kasirajo mastne denarce za defekten izdelek. Obup! ;(( ;( :| :( Očitno bo res treba vodilnim na firmah pojasniti, da zapravljajo milijone za nedelujočo programsko opremo...

Skoraj si upam stavit, da je napaka prisotna tudi v slovenskem Officu 2003.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

BigWhale ::

Khm, takole bom rekel...

Prevajanje NI zgolj samo prevajanje ampak je treba popravit tudi kako vrstico kode v programu.

Druga stvar pa je, da je MS tako velik stvor, da bi lahko take mehanizme ze vgradil, da bi prevajanje lahko bilo samo prevajanje...

Han ::

Sem klical na M$ podporo... Za napako vedo že zelo dolgo, popravka pa ni in ga tudi ne bo. Kako je z Wordom 2003 mi niso znali povedat. Skratka, čista žalost. :( :( :(

CaqKa ::

moderator bi lahko malo naslov popravil.

freserovski ::

hmm, kako to, da se meni ni nikoli sesulo ko sem to naredil?:\

ps. imam word 2002 (xp) z sp2...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

govorijo o slovenski verziji worda

freserovski ::

tudi jaz 8-)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Han ::

Če narediš točno tako kot sem napisal, se Word vedno sesuje.

freserovski ::

hmm, pa res, zdaj sem odprl en 30 stranski dokument, pa se je sesulo, prej sem pa naredil to samo z enostranskim :\ . Hja, včasih res zelo uporabna funkcija pa tako zataji :\
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Han ::

Lahko tudi na prazen list napišeš 12, označiš 1, pritisneš Ctrl+C, nato Ctrl+H, v Zamenjaj z nekaj naklofaš (recimo številko 2), stisneš Zamenjaj vse in slovenski Word 2000/2002 je adijo. ;((

Buggy ::

Ja res je, zelo zalostno da gre kaj takega sploh v produkcijo, kaj sele da se stvar ignorira, namrec to je ena izmed funkcijonalnosti, ki se pogosto uporablja.

LuckyMato ::

Uporabi opcijo zamenjaj ne zamenjaj vse, takrat word se ne sesuje. Je pa res to maltretiranje, če imš dosti zamenjav v dokumentu, da boš za vskega posebej potrjeval ;(

freserovski ::

jp, jaz sem prvič naredil tako, da sem kliknil zamenjaj iz menija, pa se ni sesulo. Zgleda, da so z bližnjicami problemi
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

pivmik ::

Če hočeš imet popravljeno kupi naslednjo verzijo Offica in se skesi še za 100k SIT.
Zato pa so bugi, da Microsoft mastno služi na njih.
Najboljše da bi naredili perfekten program že s prvo verzijo, pol bi že propadli.


To je kapitalistično mišljenje majkrosofta.
LP, Gregor GRE^

*TV* ::

meni dela funkcija normalno. mam Office 2000 SLO gori pa winXP sp1. Sem odprl en dokument z 50 listi in precej pogosto besedo zamenjal in se ni sesul.

ocitno je problem se kje drugje

Han ::

Nisi postopal tako kot sem napisal...

pirat ::

Sem imel popolnoma iste probleme na W2K mašini in Office 2000. Sesuvanje Worda v tem primeru ne boš odpravil z nameščenimi service packi za Windowse, pomaga pa (100% preverjeno) namestitev popravkov za office. Sam imam nameščen SP3 za office in zadeva sedaj 100% deluje.
lp, pirat

Han ::

Sem preveril in res - že SR-1 za Office 2000 odpravi napako! Za Word 2000 priznam, da zadnjič nisem nameščal popravkov, medtem ko sem za XP oziroma 2002 različico namestil prav vse izdane popravke in se je Word kljub temu sesul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Darko ::

Danes sem malce preverjal to napako na Officu XP s SP2. Ne sesuje se vedno ampak le, kadar označiš določen del teksta in mu zamenjaš znake, ko pa javi, da je napravil xx zamenjav in ko vpraša, če želiš pregledati še ostali del Worda pa mu to potrdiš, se sesuje sicer pa ne. Vsekakor malce bolje kot Office 2000, kjer se je sesul vedno, kadar si dal zamenjati celoten izbor. Morda so še kakšni drugi ukazi, ki tudi sesujejo program ampak zaenkrat sem se navadil na to in pač pazim. Res pa je neugodno, ker se lahko hitro spozabiš. Na srečo dokument obnovi in vsaj ne gre celotno delo v nič, kot pred leti, ko mi je po dveh urah pisanja v CHI-Writerju čistilka iztaknila vtičnico.

LP Darko

Han ::

Microsoft Office XP Service Pack 3 napako odpravlja.

V slovenskem Officu 2000 so napako odpravili s prvim servisnim paketom...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako uporaba MS rešitev povzroča konkretno poslovno škodo

Oddelek: Loža
472549 (1616) ahac
»

Word 2000 se 'krešne'

Oddelek: Pomoč in nasveti
5897 (835) pirat
»

Kupujem OFFICE

Oddelek: Programska oprema
372237 (1678) LIPSI
»

Word štala

Oddelek: Programska oprema
171036 (866) MTB
»

Office XP in proofing tool

Oddelek: Programska oprema
102037 (1907) andrej

Več podobnih tem