» »

Wireless lan problem z povezavo !!!

Wireless lan problem z povezavo !!!

dejcoo ::

Lp.

Imam wireless router Planet WRT-405 in bi rad gor priklopil soseda, ki je oddaljen od mene 3 hiše cca. 80m in ima notebooka zato imam problem kako vzpostavit povezavo. Ker nikjer pri nas ne dobim PCMCA wireless mrežne za notebooka na katero bi šla priklopit zunanja antena(če kdo ve kje se jo da dobit prosim naj pove) sem nameraval vzpostavit linijo preko access pointa MSI-AP11B in to tako da bi dal AP na podstrešje pri sosedu in prek kabla in navadne mrežne povezal notebook. Probaval sem že svašta ampak se mi AP in router sploh ne najdeta, ker pa vem da se na tem forumu spoznate na wireless linije bi prosil če bi mi kdo povedal če je z tem AP sploh to možno. Prosil bi še za nasvet kako najenostavneje povezat ta notebook z omrežjem (obvezna zunanja antena) sam sem že razmišljal da bi kupil eno PCMCA wireles kartico z fiksno anteno in bi jo predelal oz. odprl in direkt prispajkal kabl za zunanjo anteno. Ali bi to šlo, ima kdo kakšne izkušnje s tem.

Hvala Lp

matter ::

Najprej se povežta bližje da vidta če sploh dela vse vredu.
Lahk k teb prinese AP pa se na AP povežeš.
Pol pa probi z antenama. Usmerjevalno nardiš iz piksne za male pare. Dela pa ko urca

dejcoo ::

Sem že probal od blizu pa ni povezave. antene pa že imam takšne kot praviš (samo pri uporabnikih) in zadeva mi dela res OK najdaljšo povezavo imam sedaj na približno 800m (imam povezanih 6 sosedov) in je signal 100/67. Na ruterju pa imam tudi doma narejeno 360" dipole anteno.

matter ::

JA pol se neki ne klapata :(
Probi obema FW zamenat al pa kake dodatne bonbončke ugasnt (Dlink ma recimo 8x al pa G mode)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžična povezava HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
272869 (1714) c00L3r
»

wi-fi podaljšanje dometa ?

Oddelek: Omrežja in internet
296950 (6150) blackbfm
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
333029 (2237) pujsek_
»

Ali bo deloval wireless lan če...

Oddelek: Omrežja in internet
51452 (1287) pujsek_
»

wireless mreža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10412656 (9210) pujsek_

Več podobnih tem