» »

vprasanje o ramu

vprasanje o ramu

Lizard ::

mam vprasanje: v pc-ju mam 64 sdrama(ne vem, ce 100 133 mhz), pa zelim dokupit se 64 zraven. zanima me, ce bo delala stvarca tud v primeru, ce bo en 100 en pa 133 al morata biti ista...in ali bi lahko kupil ddr?al ne mors mesat kombinacije obeh dveh?je to odvisno od maticne? in...kje za vraga najti podatke kaksen ram mas8-O

Gwanaroth ::

Torej, sedaj imas 64MB SDRAM neznanih MHz-ov.. in da, lahko dokupis se 64MB BiloKakoHitrega SDRAM-a.. delalo ti bo po zmogljivosti plosce..

Zal pa ne mores mesat DDR ter SDRAMov.. sam se nisem videl taksne plosce..
Obstajajo plosce, ki podpirajo SDRAM ter DDR RAM, a seveda z izbiro.. ali SDRAM ali DDR.. ne pa omogocajo hkratne uporabe.. tako, da dvomim, da imas ti ravno taksno, ki bi to omogocala..

Kar se pa tice podatkov o RAMu.. hitrost rama ti verjetno pise v BIOSu.. morda tudi na samem ramu..

LP.
Lights often keep secret hypnosis..

matic35 ::

Po mojih izkušnjah zadeva ne deluje. Uporabil sem 64MB 100 MHz in 128MB 133 MHz, pa ni šlo skupaj. Ko sem namestil oba RAMa z enako nazivno frekvenco, pa je lepo potegnilo. Raje preveri kakšen RAM imaš (največkrat piše nekaj takega kot PC100 ali PC133...) in dokupi enakega, ali pa poskusi z različnimi in potem povej še nam, da bomo tudi mi pametni...

Groovy ::

kupi SDR in ne DDR...

Frekvenca ni važna! Taka kot je frekvenca za celoten sistem, s tako bosta tudi oba delovala oba. Če bo pač večja od 100, potem bo tisti (če sploh je 100MHz) nekoliko navit.

Thats all
I am the captain of my soul


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131827 (1743) Fizikalko
»

Kateri ram?

Oddelek: Strojna oprema
10951 (812) Wox
»

Katero grafiko

Oddelek: Kaj kupiti
381742 (1094) (sic)
»

računalnik zmrzne po pol ure (3min v igrah)! zakaj?

Oddelek: Strojna oprema
181556 (1297) blue96
»

Ram >>> V čem je razlika???

Oddelek: Pomoč in nasveti
53509 (846) NiggerBob

Več podobnih tem