» »

Kako kopirati HDD na HDD

Kako kopirati HDD na HDD

hanzeljn ::

kakšne načine uporabljate, ko se vam star HDD zafila, kupite novega in potem presnamete podatke nanj ? Poskusil sem z enostavnim "copy & paste", pa se je zabilo, zablokiralo. Tudi Norton Commander v DOS-u ni opravil nič bolje. Ukaz "diskcopy" pa je itak nikoli ni bil namenjen za hard-diske.
Torej - kako kopirati kompleten HDD na novega ?
Hvala za odgovor.

boštjan ::

pomaga sprotno arhiviranje na CD/DVD medije

Apple ::

Poskusi z Ghostom... Skloniraš disk...


LP, M

Spajky ::

Če je to Win98 npr., pripraviš novi disk (ev.particioniraš/sformatiraš in narediš prvo aktivno in bootable sistem particijo z boot disketo in Fdiskom) in ga daš kot drugi disk zraven prvega. Zaženeš Winse in v start menu/run vpišeš: xcopy c:\*.* d:\ /E /S /H /R /Y /C /K in stisneš Enter. Počakaš da konča! (za ostale ev.particije pa poglej črke pogonov z drugim diskom vštekanim in poti tistih particij pač ko misliš klonirat s particije na particijo popravi v tisti ukazni vrstici...) Ko konča, samo zamenjaš disk in mora delat, jumper na kloniranem seveda prevekslaj na master! Thats all! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hanzeljn ::

zgleda, da je Ghost res še najboljša rešitev

Klemenn ::

hm, da ti zablokira ko daš copy/paste

jz sem prek mreže 100mbit prenašal ene 20gb podatkov (p2p ;) ) pa mi je čist bp dokončalo, sm pustu sem namir eno urco al kolk že
:\

Beernarrd ::

Jast sem te zadeve delal z MaxBlastom od maxtorja. Dela ko urca. Skopira vse tkao, da sploh ne veš da si zamenjal disk. Z navadnimi kopiranji so bile vedno težave s kakšnimn fajlom, ki se ga ne da brat (.psw naprimer), tu pa ni bilo problema. DL brezplačen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716455 (9947) opeter
»

Kloniranje HDD -> SSD

Oddelek: Strojna oprema
212520 (1956) solatko
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621227 (13936) MrStein
»

Kloniranje trdih diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
171482 (1054) KuhaR
»

Kopiranje disk to disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121492 (1279) Kriko

Več podobnih tem