» »

Prevroče

Prevroče

Kr nekdo ::

Kaj bi lahko bilo vzrok

Sistem 38 c
cpu 63 c
to kaže v biosu

Pc

1. 7 athlon
512 ddr
120 gb
navadno ohišje

A je možno da je kaj s plato al bi trebalo samo dodati malo hladilne paste?

Lp

ian wolf ::

Vzrokov je lahko več:
1. slabo prezračeno ohišje,
2. zaradi slabe paste ali sploh neuporabe paste slabo odvajanje toplote na hladilnik,
3. slab hladilnik za CPU

Rešitev je več:
1. dodaj kakšen ventilator v ohišje, vsaj na zadnji strani, da ti vleče ven topel zrak in enega spredaj, da piha svež zrak noter.
2. na novo namaži procesor s kakšno termalno pasto (zelo na tanko).
3. kupi nov hladilnik za CPU npr. z bakrenim jedrom in večjim ventilatorjem.

Primer; sam imam AMD XP 2200 (1,8 GHz) s tovarniškim hladilnikom in namazan s srebrno Titanovo pasto, na stranici ohišja sta 2 x 92 mm ventilatorja, ki jih vklapljam preko stikala. Ko sta izklopljena, je temperatura proca cca 45 stopinj, ohišja 32. Ko ju vklopim, pade temperatura CPU na 36, ohišja na 28. Razlika je očitna.

Tvoj problem je po moje slabo prezračeno ohišje in neustrezen hladilnik. In če je tvoj procesor Palomino, se verjetno bolj greje kot moj T-Bred.

LP!
Errare humanum est...

Reso ::

Za nekaj časa snemi dol eno stranico ohišja. Če bo pomagalo za kakih 10C na procu si uredi kak večji ventilator ki bo pihal ven iz ohišja.

dre ::

kbrane tudi sam sem imel oziroma še vedno imam težave s stopinjami v računalniku namreč imel sem 69 C odstranil sem stranico in zdaj imam 56 C :D vse imam isto kot ti razen jas imam 1.2 athlona :8)
-> http://www.exstro.org <-

Eddy ::

Jest pa mislim da je vzrok palomino jedro!

LP!
www.ekwaterblocks.com

mili ::

Lahko je tudi razlog plata in ker nisi nič napisal katera je težko govorit.
Sam sem prej na MSI KT ultra2R plati imel nižjo temperaturo za 10 C, kot jo imam sedaj na Gigabajtki 7N 400 pro2.Prej cpu 48-51, sedaj 58-63C. Kišta 33 C.
Zna bit keč tudi v tem. Imaš pa dokaj visoko temperaturo v kišti.

goku :) ::

Glede na razmerje temperature bi rekel, da je tvoj problem v tem, da imaš slabo zračenje! To lahko preizkusiš, kot je že rekel Reso z odstranitvijo stranice, dolgoročno pa z kakšnim ventilatorjem!!!




Oddajanje toplote računalnika

Vsaka naprava danes potrebuje energijo za delovanje, predvsem pa je treba vedeti, da nobena naprava danes ni popolna, pa naj bo še tako napredna, kar se tiče izkoriščanja energije. Skoraj vsa ta neizkoriščena energija pa zapušča napravo v obliki toplote.

Ker računalnik sestavlja več takih naprav, se seveda segreva, in ker so računalniki zaprti, v ohišje, v katerem je gibanje zraka omejeno, seveda, če ni nameščenih dodatnih ventilatorjev, se segrevajo še toliko bolj, saj ponavadi ni dobrega odvajanja toplote iz ohišja.


Da bi se izognili pregrevanju, moramo poskrbeti za zadostno zračenje ohišja. Pri tem moramo upoštevati osnovna načela gibanja toplega in hladnega zraka. Poznati moramo tudi mesta, kjer se računalnik najbolj segreva in temu prilagoditi pretok zraka. Dejstvo je, da se topel zrak dviga, hladen pa spušča, zato je potrebno dovajati hladen zrak v spodnjem delu ohišja in odvajati topel zrak na vrhu ohišja.





verjetno si tega članka nisi prebral
Navijanje je kamen modrosti

Dr_M ::

ce mate u sobi pozim 25°C potem res ne more pricakovat da bos meu cpu 30°C pri zaprti kisti.
npr men zdele kaze za cpu 28°C, je pa tbredB 1700MHz 1.5V, gor pa visi TR SK7 in zalman F1. spredi piha not en 92x92 fan zadi 2x 80x80 (+ un v napajalniku) in en 60x60. ce bi meu u sobi 25°C bi meu tut ene 35°C, tko pa samo malenkost odprem balkonska vrata in tem pade po 30°C. seveda vse to po zelo veliko obremenitvijo.
pa kista je na tleh ja. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

chucki ::

In pol trpis ozebline samo zarad tega da je proc. hladn? :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dr_M ::

niti ne. mam spodi en str zvocnik pa mam noge gor, tko da me nc ne zebe sploh. hladen zrak je pa itak samo na tleh, vrata so pa itak sam ene 4-5cm odprta.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

goku :) ::

Če maš 25 stopinj v sobi raje malce radiatorje zapri in boš tako lahko imel zaprta tudi balkonska vrata|O
Navijanje je kamen modrosti

Eddy ::

Hja saj bi še kaj povedal, pa mi je GOKU :) vzel besede direkt z jezika... oziroma izpod prstov ;)
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

Groovy ::

jaaaaaaaa, najbolj da se tut jaz premaknem kompletno na balkon, da bom mel lahko balkonska vrata zaprta....:P :D
Pridte me pogledat, danes ponoči bom CoD špilal na balkonu v dvojnih dolgih gatah, pa 3 bunde, itd...

Raje bolje poskrbim za hladen procesor z dobim coolerjem in prezračeno kišto, kot pa da....
No ja, vsak ma svoj okus! :P
Ampak to je samo moje mnenje...

Pozdrav iz prijetne topline izpred ekrana 8-)

Aja, drugače se pa popolnoma strinjam z ian Wolfom.... da ne bo lih off topic, kot je tema zašla ;)

jao jao :D
I am the captain of my soul

Dr_M ::

sicer vidm da se zelo zabavate na moj racun, ampak jest kle sedim v kratki majci in v kratkih hlacah, cpu ma pod obremenitvijo 29°C. :) pa radiator tut ni prevec vroc.rahlo topel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

goku :) ::

Pol maš pa zihr še kakšno pečko kje pržgano, da maš 25 stopinj.


cpu ma pod obremenitvijo 29°C.


Kok si ti en nakladač:\ :\. Imam Chieftecha z 5 ventilatorji za prezračevanje pa imam v ohišju temperaturo 28 stopinj. Če imaš ti proc polno obremenjen pa samo 29 stopinj. Potem prodam vse skupi in kupin tisto kar imaš ti.

Kakšen sistem imaš. Jst ga grem kar kupit
Navijanje je kamen modrosti

Dr_M ::

goku: ko bos ti tok casa posvetil hlajenju svoje kiste kot sm jest, potem se pa oglasi.jest sm se s tem zacel ukvarjat ze leta 97, kdaj pa ti???
pa kaj ce mas unga grdga chiefteka...i dont give a shit.



The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

goku :) ::

Ja res je, da se s tem ukvarjaš dlje kot jst!

Kaj si naredil, da imaš v ohišju nižjo temperaturo kot v sobi?? Če ni seveda skrivnost!
Navijanje je kamen modrosti

Dr_M ::

kdo pa je reku da je tem nizja kot u sobi? u sobi je med 20 in 22°C, cpu pa med 28 in 31°C. fora je v tem, da je hladen zrav vedno na tleh, ker je bolj gost, comp pa mam pravtako na tleh, tako da sprednji fan not pobira samo hladen zrak, ki je pa samo nekje do visine 30cm nad tlemi, nad tem pa je normalno toplo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Shark-357 ::

jaz bi mal vprašal za napotke men se blazno greje plata (41-42 stopinj)s tem da imam odlično porevetreno ohišje pata je Epox8rda+ ma rebra na mosfetih +5X5 cm vent pol mam na NB in SB zalmanova rebra + 4X4 vent na obeh pa še vedno taka temp :\ ohišje je pa tkole prevetreno dva zalmana 8X8 spredaj pihata notr eden na stranici piha noter eden zadaj piha ven +napajalc piha ven

Zgodovina sprememb…

goku :) ::

Dr_M tudi moje ohišje je na tleh pa vseeno nimam tako nizke temperature:'( Imam dva ventilatorja, ki pihata notri in 2 ki pihata ven + en na stranici. Bom poizkusil obesiti še kakšen vent na plato,grafo...

Očitno je Chieftech veliko slabši od navadnega ohišja:D
Navijanje je kamen modrosti

WinsuckeR ::

Kok je maximum za AMD AthloneXP1700+ - mislm do kok še normaln dela procesor?

(Ps: Enkrat sem pozabu pumpo prklopt pa sm meu 138"C in je še kr normalm delal:|)

krucymucy ::

v sobi imam 25 stopinj ker mi pase ... za proc me pa ne briga kolk jih ma, as long as it's stable ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617184 (5593) solatko
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322539 (21131) Glugy
»

Hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304805 (4279) Seljak
»

Menjava ventilatorjev na ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313551 (3155) Architect
»

Ali je dovolj hladno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5834 (714) bodom

Več podobnih tem