» »

Izgubljena particija - nujno!

Izgubljena particija - nujno!

Thrivial ::

Malo sem premikal mrezno kartico, ker nisem dobil pinga od soseda in je racunalnik zamrznil. Resetiram kisto in ko se zbudi, nimam vec particije D oziroma Diska D, kot ji Okna ljubkovalno recejo. Windows Commander in ostali programi je sploh nimajo, medtem ko pod 'My Computer' particijo sicer vidim, a mi ob kliku nanj napise, da disk ni formatiran in vprasa, ce zelim formatirati.

Kaksne so mozne diagnoze? Obstaja kaksen software za resitev? Ta particija je zame zivljenjskega pomena, ker imam notri vse delo, maile, faks... in namenoma sem jo locil od particije kjer so vsi programi in kjer se lahko marsikdaj kaj zbrklja.

Izredno velika hvala za vsak uporaben nasvet!

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Lith ::

Symantec Norton Utilities ima noter en Disk Doctor, kar je izgubljeno, malo preišče in ponudi možnost povračila

DarwiN ::

Obstajata dve vrsti programov za te zadeve, eni na obstoječi particiji preiščejo disk ,ti pokažejo datoteke ki so bile zbrisane in jih lahko dobiš nazaj.
Vsekakor probaj najprej po tej poti z programom Get_Data_BackNTFS ali Get_Data_BackFAT32 (odvisno od dat.sistema).Z tem programom dobiš nazaj kompletno datoteko,torej tudi ime datoteke.!!

Druga vrsta programov ,ki pa po opisu tvojga problema ustreza tebi pa preišče vsak sektor posebej na nekem disku neglede na to ali particija obstaja ali ne. Probal sem nešteto programov in najbolj sta mi pomagala sledeča dva : Easy Recovery Professional v.6.0 , Recover.My.Files.v2.12 .
Zaženi enga od teh dveh , označi particijo, postopek traja približno eno uro.
Je pa še slaba stran , pred pregledom diska izbereš npr. naj program išče vse datoteke z določeno končnico (predvidevam npr. da hočeš .doc dokumente).Verjetno se bo zgodilo da ti program ne bo obnovil imena datoteke ampak samo datoteko in velikost datoteke.
Imena bodo zgledala pa približno tako - recovered_file1.doc , recovered_file2.doc .,itd.
Ni pa seveda nobene garancije da boš dobil vse datoteke nazaj,če boš jih sploh dobil...

Jaz nisem našel boljšega programa, mogoče ti bo kateri drug znal boljše pomagat .

Izak ::

Pravkar sm si rešil podatke iz diska katerega sm po nesreči formatiru do 2%. Dobil sm nazaj vse datoteke, imena, vse... Razen šumniki se malo jebajo. Še moj favorit: get data back for ntfs. Super stvarca...

Spajky ::

PC Inspektor 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostopanje do diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
201519 (884) Mendos
»

Neshranjen dokument [Office]

Oddelek: Pomoč in nasveti
93065 (2918) DeeCoy
»

obnovitev zbrisane particije?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51289 (1204) Nejko23
»

E: je izginil kdo bi vedel kam???

Oddelek: Pomoč in nasveti
221699 (1380) Keyser Soze
»

Nedokončan zapis indeksa particije. HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8933 (831) Alex-

Več podobnih tem