» »

486 mi krajsa zivljenje

486 mi krajsa zivljenje

ADF ::

Prijateljica je dobila 486 in me prosila ce ji ga usposobim. Naletel sem na absurden problem. ki me je cisto potrl: Ko prizgem racunalnik, je vse v redu, pride do nalaganja win95 in napise "Starting Windows 95", pokaze splash screen in javi "Type the name of the comand interpreter".

Sistem je v celoti na disku, saj na drugem racunalniku dela. Probal sem celo z tremi razlicnimi diski in je vedno isto - tudi ce dam sistem od 98 gor. Command.com je na disku, on pa javlja, naj mu pokazem pot do njega.

Ta 486-ka ima ISA kontroler za diske in ne morem probat zagnat z diskete, ker ima dva disketarja in priredi a:\ vedno 5.25" disketniku, za katerega nimam Boot diskete. Medtem ko je v BIOS-u Boot Sequence samo a:, C: ali C:, a:.

Ko sem dobil racunalnik, je delal, potem pa sem formatiral disk in v BIOS-u nastavil "Load BIOS Defaults". Takrat sem verjetno nekaj spremenil, pa ne vem kaj.

miranpozar ::

Za tisto o command interpreterju je lahko kriv stari IDE kontroler, ki imajo ponavadi tezave z velikimi diski nad 512MB. Probaj disk formatirat z Disk Managerjem.
Kar se pa disketnikov tice, pa probaj v BIOSu poiskat funkcijo "swap floppy drives" ali kaj podobnega, pa bo zamenjal crke pogonov.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

ADF ::

Imam dva diska in eden je 280 MB, pa dela iste probleme, tako da kapaciteta ni problem. Kje naj dobim Disk Manager?
Ce bi bil disk napacno formatiran, potem mi nebi napisal "Starting windows 95" in pokazal splash screena, saj te podatke vendar prebere z diska.

Swap floppy drives opcije ni. Niti kaj podobnega temu. To je prestara stvar.
Edino kontroler ima stiri jumperje, ki pa sem jih nekaj prestavljal ampak ni sprememb. Rabil bi navodila ampak so verjetno ze razkrojena.
3.5" disketnik deluje samo ce je v BIOSu nastavljen pod B:.

Igor ::

hmm problem z diskam je zanimiv kot si ze sam reku to rata ko ne najde command.coma, resitve za to nebi vedu
glede disketarjev je pa tkole, na starih compih crke ne mors zamenjat ampak mors fizicno prestavt disketarja na kablu, oz odklopi veliki disketar (ki je tko al tko neuporaben) pa pusti samo malega not, nastavi ga v biosu na 1,44 in viola ...

Cr00k ::

ce ti krajse zivljenje..jo raj stran vrz..pa jih kup kej druzga...se ves..da se zivljenje na da placat..:))..

der_Alte ::

Stvar disi po napacnem shell= ukazu v config.sys. Poglej, ce je napacen, ali pa vpisi
shell=c:\win\command\command.com /p
Pac vpisi celo pot do command.com.

ADF ::

Config.sys ni potreben pri boot-u. Sem pa naredil ta fajl, vpisal pot do commad.com, pa brez sprememb.
Floppyju tudi ni resitve, ne glede kaj storim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

instaliranje windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141934 (1772) Cokolesnik
»

direktno v windows

Oddelek: Programiranje
71292 (1133) jure1873
»

Win XP pa dos špili

Oddelek: Pomoč in nasveti
191152 (931) chucki
»

Sistem je blokiran!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131189 (1018) Space Surfer
»

bios down

Oddelek: Pomoč in nasveti
91048 (920) jfk

Več podobnih tem