» »

RHCE

RHCE

hruske ::

Okej.. zanima me kako je s tečaji in preverjanji oz. certifikati kot so MCSE, ampak za linux. Koliko jih sploh obstaja? Je kdo tu, ki je kakega opravil ali vsaj poskusal?
  • spremenilo: hruske ()

Gandalfar ::

poglej si stare teme o RHCE

ToniT ::

svejk ::

jaz se mucim na rhce.

Phoebus ::

5 mesecev, 110 ur + 20 brezplačnih ur konzultacij, vaj, e-učenja
760.000 SIT + DDV.

Torej 912.000,00 SITov. Komur ne plača firma se ne splača it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

svejk ::

hm mene je prislo 775k sitkov, pa se mi zdi kar ql program. se bols bi pa bilo, ce bi mi kaj firma doplacala.

hruske ::

Kojk je pa kej zahtevno? Ker program na housing.si "se zdi" dokaj lahkoten. Videz vara?

svejk ::

lahko povem, da sem se pred vpisom kar pozanimal in obstajata se dve firmi s podobnim izobrazevenjem. Pri nobeni me program ni preprical, bi me prej cena. :)
kar se tice programa ga lahko pohvalim, ker priznam da pred tem o linuxu nisem mel pojama. danes je zadeva bistveno drugacna. bos pa mogel sam preverit, ker ne zelim komu delati reklami ali proti reklame.

Phoebus ::

Tako bom reku...za nekoga ki z linuxom že "zna delat" je za tolk dnarja da gre še 1x skozi konzolo in vse te stvari PREdrag.
A obstaja možnost samo izpitov (seveda tako da veš kaj te čaka?)

svejk ::

mislim, da gres lahko tudi samo na izpit. ja mas prov ce bi se meni kaj sanjalo o linuxu sigurno ne bi sel, tako pa sem dobil kar precej osnov, da vsaj vem kje kaj iskat.

hruske ::

Samo izpit:
1 dan, 6 ur
112.000 SIT + DDV.

tukaj

To je potem ubistvu še dokaj sprejemljivo... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

BigWhale ::

Meni osebno se zdi naravnost bedasto, da moram dat 120 jurjev (komurkoli) da mi pove koliko znam... ;)

Phoebus ::

bigwhale ja res je velik dnarja to da samo poveš kaj že znaš ampak je pa le papir ki ga bojo enkrat rajše videli kot "on je pa res dober" od kolega.
Sicer pa kolkor vidim ti RHCE ne da tistega "pravega" znanja, tako da nevem če je to lahko pogoj za bit OK admin. Ker serverske stvari ki so omenjene zgledajo malo bežno in na hitro.

BigWhale ::

Noben certifikat ne naredi dobrega sysadmina. To naredijo leta izkusenj.

Debata se pa lahko tukaj neha. Ker o tem se prepirat je trapasto. Deset kilometrov knjig ne pokrije enega leta 'on field' dela.

cryptozaver ::

Uf, kar naporen tale studij! Brez izkusenj v LX-u nimas tam kaj pocet. Kaksen namig mogoce o poteku izpita ;) (lahko tudi ZS).

Poldi112 ::

Meni se zdi to prekleto drago. A je MS kaj cenejsi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

cryptozaver ::

MCSA stane nekaj okol 600KSIT MCSE podobno RHCE. Preveri na housing-u. Kar lep zalogaj za posameznika, a vseeno mislim da dobra investicija.

Gandalfar ::

Investicija v kaj? :)

BigWhale ::

A to, da sem imel doma en zajeten kup certifikatov od brainbencha kaj pomeni? ;)

CCfly ::

Samo če uporabljaš peč na drva. Pogojno šteje tudi roštilj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Ziga Dolhar ::

BigWhale, a to si jih dobu še takrat, ko so bli [papirni printi] zastonj?

Jest sem jih fasu šest, pol so pa začel zaračunavat ...

... očitno se mi ni splačalo.
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Ja. Takrat sem jih dobil, da sem polimal eno steno dimenzije 2x2.5 metra in naredil tak egocentricni wallpaper. Potem sem slikal zadevo in potrgal dol. Vsi tisti printi so pa najbrz romali v smeti. Za sliko pa se ne spomnim vec kje je. Nekje se mogoce.

:))

Ziga Dolhar ::

Jest jih mam oukvirjene nad delovno mizo.

Vedno bolj me 'ma, de bi jih lepo pospravu v omaro.

Takisto bi lahko naredil s temle plakatom na drugi strani, ki me 2. 12. 1996 vabi v OŠ Bistrica, na Pokal Slovenije v RnR in Plesne karaoke, z gosti večera Čuki in Rok&Bandom ...

--

2005: Staramo se.
https://dolhar.si/

64202 ::

Kaj pa mislijo z 'debugging'? apache-ja? :)
I am NaN, I am a free man!

mainman ::

S tem mislijo, da dobiš mašino na kateri ne deluje apache pa moraš stvar popraviti tako, da bo delovala.

BigWhale ::

sam to v bistvu ni debugging.... no vsaj zame ne... no, mogoce.

Bi bil debugging, ce bi napisal gdb apache
;)

64202 ::

Mogoc ti pa v server kej zivga podtaknejo: stran na www.history.navy.mil :))
I am NaN, I am a free man!

BigWhale ::

Tale je sicer ziva ampak eno tako mrtvo sem lani nasel v eni masini.

64202 ::

Sem v mlajsih letih delal v enem servisu in so prinesl komp., ki se je konstantno resetiral. Ga odpremo in kaj najdemo notri zraven graficne - leglo pajkov, tak bel kokon z ene 50 mladici! Samo so bli ze vsi mrtvi (skurjeni?:). Sicer se ne spomnim vec, ali je bil to razlog za resetiranje. Je pa to bla 486ka
I am NaN, I am a free man!

cryptozaver ::

Ima kdo

Whizlabs Red Hat RHCE Exam Simulator v4.0.0 (trial da ne bo pomote ;) )

boštjan ::

malce bi jaz tole oživel,pa bi vprašal kako je na stvari zdaj,a se splača al ne.namreč resno razmišljam o teh certifikatih.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

BigWhale ::

Ce se ti zdi, da bos imel kaj od tega, potem se ti splaca. :)

cryptozaver ::

Vlozek je 1 MIO. Ce je to pogoj da 'dobis' vsaj toliko nazaj, potem se. Certifikat je mednarodno priznan in marsikje steje. Vec kot formalna izobrazba. Ce pa rabis zase, pol pa beri ST ki je zelo dobra baza znanja in se zastonj 8-)

Poldi112 ::

Saj ni en miljon. Gres valda samo na izpit.
Sicer pa na http://www.housing.si/rh302.htm pise:

V sodelovanju z Red Hat-om za začetek leta pripraviljamo posebno ponudbo certificiranja po bistveno nižji ceni. Če torej želite pridobiti naziva RHCT ali RHCE, je spomladi pravi čas.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

cryptozaver ::

Poldi hudo dobro je it vsaj na rh300 ker RHCE je dost specificen in ti tudi dobro znanje linuxa ne zagotavlja uspeha. Literature ni za dobit niti na underground sceni. Izpit sam pa stane 200.000.

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

no jaz imam zaenkrat namen it prav na IT študij,torej za pridobit naziv IT expert,kjer je RHCE eden od petih glavnih izpitov.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

cryptozaver ::

Njet. RHCT je required za IT expert pri housingu.

b ::

Jaz sem pa svoje case naredil RHCE z 90% (+-2, ne vem tocno kolk je blo). Samo izpit, placala ga je firma, ker je rabla papirje za pokazat strankam.

Ce kaj pomaga, takrat sem se z Linuxom ukvarjal kakih 5 let, od tega recimo 2-3 resno s serverji. Ni blo tezko. Sem se pa moral naucit nekaj stvari, specificnih za redhat (recimo kako se rpm uporablja :). Za vse ostalo mi je zadoscalo splosno znanje Linuxa.

Kar me je motilo je to, da ne zahteva, da stvar naredis v redu, ampak samo toliko, da jo naredis. V RL ce si pameten naredis tako, da bo vsakemu, ki pride za tabo, jasno kaj si pocel. Tukaj pa pac moras spacat, ker je vsaj v enem delu premalo casa za vse naredit OK.

Izpit je sestavljen iz treh delov, nobenega ne smes imet pod 50%, skupno povprecje pa mora biti nad 80%, da ga naredis. Kolikor se spomnim, je preverjanje rezultatov avtomatsko (skripta preveri, ce je naloga OK opravljena).

cryptozaver ::

Sedaj je mjckeno drugac. Se vedno so trije deli a noben ne sme bit pod 70%, s tem da mora bit prvi del 80+ za nadaljevat RHCE sicer lahko nadaljujes le RHCT. Brez predznanja it na tecaj (rh133, rh253 ,rh300), ki traja ene pol leta in pricakovat da bos nardil izpit je utopicno. Dobro je vsaj kaksno leto delat s serverji na linuxu pol pa gre. Malo tricky so finte in majhne podrobnosti zaradi katerih lahko odletis. Tu, se mi zdi je prevec RedHat specifike. Za dobrega tapravega ADMINA je pa kot je ze bilo omenjeno v tem postu kljucna kilometrina :-)

deamon ::

Zanima me, če je kdo opravljal izpit RHCT/RHCE ali Novell SuSE Linux in kakšni so občutki? Ali ste za denar doblili kar ste iskali? Mene zelo mika opravljanje teh certifikatov. Ne morem se odločit kaj bi mi prišlo bol prav, redhat ali suse. Pravijo, da pri izobraževanju suse dobiš več materiala na izobraževaje. Lahko kdo to potrdi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596667 (4834) Mr.B
»

študij IT ekspert

Oddelek: Operacijski sistemi
174476 (3578) imagodei
»

Plača sistemskih administratorjev

Oddelek: Loža
283314 (2485) Vice
»

linux inženir

Oddelek: Programska oprema
321830 (1291) Bakunin
»

linux seminar

Oddelek: Operacijski sistemi
81454 (1289) ToniT

Več podobnih tem