» »

LG LCD 19" L1910B nakup ?

LG LCD 19" L1910B nakup ?

PI ::

Prosim za objektivno mnenje.

Hvala

Lp B

Caligula ::

Pojdi najprej v zivo pogledat, ce ti vse ustreza.

PA vsaj do sedaj so meli LGji eno majhno lsibkost-zelo temno sliko-sploh v igrah.
Skratka odvisno od tega zakaj bi ga uporabljal, od cene,..

PI ::

Hvala.
Sem ga že videl, slika se mi še kar zdi vredu, cena je pa tudi kar ugodna.

Lp B

Caligula ::

Reci, ce ti lahko pozenejo kak benchmark ali igor ali video-po moznosti divx,..

Pa ostane ti se, da gres pogledat se kakega Samsunga,.. pol pa je to ze to.
Ce si zadovoljen ga kupi.
Ce bo kaj narobe ga lahko zamenjas, garancije pa tudi niso kratke.

Lahko vprasam kaksna je cena?

PI ::

Cena je 151.000.

Lp B

nicjasno ::

Osebno se mi zdi slika na tem monitorju ogabna, vsaj na vga prikljucku. CTX p22e ima za moje pojme najboljso sliko izmed 19" monitorjev.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Caligula ::

Povej mu vec. Mene tudi malo zanima. Kaj te je motilo?
Kje si ga gledal?

V kakem Harveyu je na monitorjih slika nereprezentativna, ker majo na splitterju vse monitorje,.. je mozno, da je blo kaj takega, kjer si gledal ti?

PI ::

Podatke o slabi sliki imam za 17" in 18" modele (na win2000). Za ta model pa nisem nikjer
zasledil konkretnejših iformacij. V trgovini so mi ga priklopli (VGA), sprobali DVD, zdaj pa
se bo treba odločit !

Lp B

Caligula ::

DVD je malo nereprezentativna zadeva. DVD povsod super zgleda. Nesi s sabo kak DIVX. DIVX vedno malo matra LCDje, ker so kocikice htro vidne. Cena je za 19 incev ugodna pa ce ti je slika vsec kar vzami.

emkey ::

@nicjasno
Si mislil CTX P922E, ane? Lahko poveš, kje bi se ga dalo videt v ''obratovanju''? Si sprobal kaj filme/igre na njem oz. kako je z odzivnim časom...
Pa tale CTX mi deluje kot neka xy firma :D nikoli slišal zanjo.

Kaj pa morda kakšen Philips 19''? Imajo kar nekaj modelov...

Caligula ::

CTX ma cisto spodobne monitorje. Firma tukaj ni vse.

Zaslone itak izdelujeta v glavnem Samsung pa LG.
Pa tudi to ne pomeni, da pol kaki Takvanci ne naredijo boljsega monitorja kot Samsung pa LG.

Skratka firma ni tok vazna. Mogoce ma Samsung malo vec kredibilnosti kot LG samo naceloma tud kaki Liteoni, Benqi, CTXi,.. niso slabi.

Pr LCDjih gre bolj za posamezne modele kot firme.
Kaka generacija al pa model zaudarja, pol je kaka ful kul,.. in to vse znotri ene blagovne znamke.

Vsak k kupuje more pac fajn preucit trenutno ponudbo, cene, teste in mnenja, ker tuki pac ni tok simply, da bi si reku, ta je pa zihr dobr, ker je od te pa te firme.

emkey ::

No, saj nisem rekel, da je CTX firma zanič ;) pač ni tako znano ime (vsaj meni ne), nič drugega.

Sicer pa je tale CTX 19'' kar obetaven. Edino pivot mu manjka, pa morda vgrajen napajalec ter priložen DVI kabel. Sem zahteven :8)

Cena je okrog 190k sit, kar ni ravno blazno poceni...
Samo še teh 25ms me zanima kako se obnese...

Caligula ::

Pa pri novih monitorjih je ghosting stvar preteklosti. Sicer pa probaj. Nesi kak film s sabo,..

emkey ::

CTX LCDje sem našel edinole pri Gambitu ter pri Izid computers. Testiranje pri njih skorajda ni izvedljivo. Bi moral težit tam, pol ne bo grafe z DVIjem, pol ne bo kabla, nobene igre ne bodo imeli, ... :\

Pa en neobetajoč komentar sem našel, pa ravno ko sem se ogrel, da bi ga kupil...
''Speakers and USB ports enhance an otherwise run-of-the-mill LCD.''
http://pcworld.shopping.yahoo.com/yahoo/article/0,aid,113160,00.asp

Na toti strani hvalijo 19'' LCD Dell Ultrasharp 1901FP.

Caligula ::

JAh malo je treba pazit kaj v tujini priporocajo, ker ma velik vpliv na to price/performance ratio pa mors gledat, ce je tak model tudi pri nas poceni,... ker kaki nasi uvozniki pac hudo podrejo ta razmerja in pol ni reprezentativno.

Dell je pri nas drag. V tujini ne.

A je kak Samsung 19'' poceni v kaki akciji zdaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung 193P ALI Samsung 193P+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1329750 (6446) Person
»

CRT ali LCD do 100 jurjev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655457 (4350) boštjan
»

LCD

Oddelek: Kaj kupiti
312029 (1317) osmi
»

Boljši LCD zaslon - 19"

Oddelek: Kaj kupiti
291875 (1214) djgegy
»

Iskušnje z LCD monitorji

Oddelek: Strojna oprema
121249 (977) Realman

Več podobnih tem