» »

Administrator; izpiti

Administrator; izpiti

Microsoft ::

Prebral sem neko staro temo in sem videl, da govorite o nekih izpitih. Kratic pa se ne spomnem.

Zanima, kaj ti testi sploh so, kako in kje jih upravljate, od kje znanje za to in kakšna je vsebina?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

mare_ ::

MCSE pa te fore?

Microsoft ::

Ja, ravno to me zanima!;)

Dej rposim napiši še kaj več o tem. Me zanima vsebina, za kere OS se to dela, kje se to dela, težvanost,...

Skratka, čim več o tem.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tr0n ::

Kontaktiraj Andreja.

http://www.budja.com/

On ima precej izkusenj na tem podrocju.

Phoebus ::

Jimi daj ti raje vprašaj kolk stanejo ta jajca da si boš prej premislil :D S tečajem vred prideš nekje na 900k.

Microsoft ::

Phoebus, si hotu rečt, da tečaj in potem izpiti skupaj stanejo 900kSIT ali je to cena za samo en izpit?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

_WilL_ ::

Cena, ki jo navajate (900k sit), je za cel paket za MCSE (tečaji + izpiti in še to vse nekje izven slovenije).
Sam izpit stane slabih 30k sit. MCSE pa je 7 takih izpitov.
Za učanje pa imaš dve izbiri, knjige in se naučiš sam (komplet knjig nekje 80k sit) ali pa hodiš na tečaje, kjer te naučijo v roku enega tedna. Vendar priporočajo, da prideš na tečaje z določenim predznanjem.
Je pa zelo lepo in lažje, če imaš interes za te izpite oz. snov in ti ni tuja.
Imam opravljen en izpit, tako da ne bo kdo rekel da govorim na pamet.

Še to, vse pa poteka v angleščini.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

_WilL_, drgač jst sm se nekako bolj ogrel za ono varianto, da bi se učil s pomočjo knjig. Eden izmed razlogov je definitivno cena.;) Pa če je v knjigah vse lepo razloženo v ang., pol mislim, da ne bi smelo biti kakšnih velikih problemov.8-)

Sam izpit stane slabih 30k sit. MCSE pa je 7 takih izpitov.
Kaj potem pomeni, da za celoten MSCE plačaš minimalno 210kSIT (samo za opravljanje izpitov)?! To se meni malo hudo zdi...
Aja, pa kje si delal ta izpit?

Pa če mogoče veš, katere certifikate na trgu nabolj iščejo? Pa na kakšen način si prišel do znanja?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_WilL_ ::

Ja pravilno si zastopil, glede cene izpitov, če jih greš delat 7 jih 7 plačaš. Kajti MCSE naziv dobiš, ko opraviš uspešno vseh 7 izpitov iz MCSE paketa.
Jaz sem izpit delal na Avtenti.
Znanje pa nabiral prevsem v praksi (kakšno leto), prebral knjigo, na spletni strani: http://www.mcsebraindumps.com/ dobil nakaj skupkov vprašanj, jih preštudiral in naredil izpit.

Zgornjo stran ti priporočam, če se boš odločil, hkrati pa za začetek poglej na Microsoftovo stran in poišči malo infota o MCSE oz. o MCP, da boš imel vsaj prestavo kako vse skupaj poteka.

Če te še kaj zanima pa vprašaj.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Gandalfar ::

S tvojo informacijsko pismenostjo pomojem, da ne bos dalec prisel .. premalo samoiniciativnosti... IMHO

Microsoft ::

_WilL_, vprašanja se bodo vedno našla.:D

Napisal si, da si delal izpit na Avtenti. Kako potem to izgleda? So to vprašanja kar preko neta ali se moreš tam fizično pojavt?

Potem bi lahko sklepal, da je okvirna cena za pridobitev nekega certifikate nekje 200kSIT. So mogoče kej kakšne izjeme? Predvsem me zanima za MCSA.
Pa na katerem OS si to delal?

Si knjigo, za katero praviš, da si jo prebral, naročil kar iz njihove ponudbe? Jaz sem malo posurfal, pa sem vilde, da imajo v prodaji nekaj knjig za učenje. Če takole pogledam, da stane knjiga nekje 10kSIT (če se prav preračunal:\), kar se mi ne zdi veliko.

Za www stran pa hvala, bom prečekiral.;)


by Miha

p.s.:Gandalfar, če je tistole, kar si napisal, namenjeno meni; Ker sem trenutno "na" ISDNju, norim ob počasnosti. Pa še slišal sem, da ma nek sosed ADSL, tak da čisto norim, ko vem, da bi lahka mel jst to že doma.
Ker zdej je treba šparat z impulzi, pa strani se strahotno počasi odpirajo. Sem bil navajen na 2kBit kabel, zdej pa na temle ISDNju čepim...:(
No, če bi mel bolj konkreten internet, bi lahko zbral več informacij.;)
Hm, sm sploh zadel bstvo?:D
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_WilL_ ::

Moraš pridet na Avtero, potem pa rešuješ izpit na računalniku.
Delal sem na Win2k.
Knjigo pa sem dobil v firmi za katero sem delal izpit, tako, da mene ni izpit stal parav nič oz. še zaslužil sem z njim.

Knjig je več, ene so za cel sklop, večina pa za posamezen izpit, katere tudi priporočam.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

No, zdele sem šel mal na Avtenta.si, pa sem videl, kaj vse ponujajo.

Me pa zanima glede knjige. Se mogoče še spomneš naslova knjige? Pa tisto, ko si rekel, da se da kupiti nek komplet knjig. In kakšen obseg imajo te knjige?

Pa kje si dobil tiste knjige za posamezne izpite? Mogoče iz Microsoftove strani?

Jaz sem pogledal na njihov stran in sem našel toel: klik
Si mogoče tu kaj kupil? ali pa če si mel katero od teh knjig, ki so tukaj naštete?

Pa tam so nekatere knjige, ki imajo potem v oklepajih recimo tole:(70-290, 70-292,...). Kaj to pomeni?

Aja, pa kje si zvedel, koliko izpitov je potrebnih za to, da maš priznan cel certifikat?

Drgače imam pa jutri vlko stvari za opravit preko telefona. Misliš, da bi dobil kaj koristnih informacij preko telefona ali bi bilo bolje epošta? Kako si ti navezal stik znjimi?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_WilL_ ::

Knjigo sem imel eno iz osnovne zbirke za MCSE. Vem da je bola Microsoftova.
Za knjige poglej na pasadeno, jih imajo ogromno.
Tiste številke tipa xx-xxx pa je številka izpita, in če na knjigi piše ta številka, potem pokriva snov tega izpita.
Število in katere izpite moraš narediti za posamezen naziv pa dobiš na microsoftovi strani.
Glede na to pa da vse piše na microsoftovi strani in da baje "obvladaš" angleščino, najdeš vse te odgovore tam.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

No, glede tistih številk zdej vem, kako gre. Sem pogledal na njihovi strani.

Drgač je pa večji problem, da teh številk nisem "našel" v Sloveniji. Kolikor sem pogledal na stran Avtenta.si, ponujajo "samo" za 2000 in 2003 MCSE če sem prav prečekiral. Kaj pa za MCSA, kkje bi se to našlo v SLoveniji?

Tisto, da pa imajo knjige v Pasadeni, je pa vredu, ker sem se že malo ogrel, da bi jih naročil preko luže. No, bom pogledal, kake so kaj cene. Kje se bolj splača.;)

No, drgač pa glede tega, točno kater izpit je treba narediti, mi pa ni čisto jasno. No, tukaj Je www stran, pa ena tabela.
Pol pa tam piše, da je treba narediti: three core exams and one elective exam
Če jaz pol prav razumem, je dovolj, da narediš naslednje: 70-210, 70-215, 70-218 in 70-028. Je tak? Ker tak pač piše nad vsako tabelo, kaj pač zahtevajo.
Pa zanima me, zakaj je potem v tretji tabeli toliko testov, če pa piše potem na vrhu, da pa zahtevajo samo enega?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

No, sm gledu ceno za en komplet knjig. Konkretno za tale komplet:
MCSA Self-Paced Training Kit: Microsoft® Windows® 2000 Core Requirements, Exams 70-210, 70-215, 70-216, and 70-218, Second Edition

Preko amazon.com bi dal 140$, v Pasadeni pa stane 60kSIT. Se pravi, da je preko luže dvakrat ceneje.8-O No, nekaj še pride poštnina, samo dvomim, da več, kot je razlika v ceni, t.j. 30kSIT.:\

Mim grede, kako kaj ocenjujete ta komplet?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_WilL_ ::

Če obvladaš win2k Server potem ne boš zvedel nič novega, če pa nimaš blage od strešniških varjant winsev, pa so tele bukle kar malo težke.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

Hja, win2k Server ne obvladam. No, če te knjige niso primerne, kaj bi pa potem bilo primerno za začetek?

Pa še to; Če si ti imel te knjige, kako se to kaj začne? Je že sam začetek knjige na tako visokem nivoju, da moreš biti expert?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

_WilL_ ::

Odvisno od knjige, ene gredood začetka, druge ne.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

No, kaj pa rečeš na to, da bi se pač začel učiti, da bi opravil tiste izpite, kote je potrebno, za pridobitev MCSA? Ali je kaj drugega bolj iskano na tržišču? Pa mislil sem, da bi začel z 2k. Ali bi bilo bolje, da z 2k3?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Full se tud isce linux experte pa priloznosti je se ogromno, ker trg se ni prenasicen.

_WilL_ ::

Takole bom rekel, če nimaš nikogar da bi ti to plačal potem se ti ne splača to delat, če pa ti v firmi to ponujajo pa pojdi.
Vendar ne misli, da boš v enam ali dveh mesecih, kar vse osvojil.
Če že misliš začet pa začni delat za 2003 verzijo.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

No, mislim, da imam z družino tako razmerje, da financiranje ne bo problem. Imam pa na zalogi 300kSIT, vsako leto pa je priliv nekje 100kSIT. No, ni vlko, samo nekaj pa je.;)

Glede tega, da bom v enem mescu že kr glavni, si ne delam utvar. Rad bi se naučil, to je vse.8-)

Mam tule še eno mogoče celo banalno vprašanje. Ko sem na tejle strani, izberem tam spodaj amazon.com, in mi ponudi tole knjigo.

Malo sem "zaskrbljen", ker naslovnici nista enaki. Ker če pri prvi povezavi izberem quantumbooks, mi pa ponudi knjigo, katere naslovnica je ista, samo pa niSE verzija. Hm, sej nevem, kako naj vprašam, samo ai gre res za isto knjigo, ki ji MS priporoča za opravljanje zpita 70-210?

Gandalfar, tudi na linux sem pomislil. Predvsem za to, ker sem že velikokrat slišal to ali ono o tem operacijskem, vendar pa ne znam nič o njem. Zato sem se tudi odločil, da če ne drugega, da ga samo osnovno spoznam, da ne bom kdaj kje "zmrznal", če bo govora o linuxu. Konec tedna, če bo vse po sreči, dobim RadHat 8.0. Bomo vidl, kak je ta OS.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_WilL_ ::

Preglej številke knjige (isbn).
Tole je itak knjiga za samo en izpit.

Eno vprašanje: Ali si že kdaj sploh videl kakšno server varjanto winsow?
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

Ne.:O

Ko se bodo spet začela predavanja (okol 20. februarja), bom dobil OSje, tak da bom verjetno takrat prvič ugledal to čudo.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

|CyGNUS-x ::

Če boš naredil izpite ali karkoli že delaš kapo dol. Toliko vprašanj, da se sprašujem, če morda hodiš v 5. razred devetletke?

LP

Microsoft ::

|CyGNUS-x, si mogoče hotel rečt, da vsi, ki so opravili 5. razred OŠ, pa to že VSE, kar sem jaz vprašal, znajo?
Al mogoče to, da če sem starejši, se pa ne smem s tem ukvarjat?
Al mogoče to, da vse česar ne veš, da se ne moreš naučit?
Al mogoče to, da se rodiš z znanjem, in da ga z leti ne moreš dopolnit?

Če si ti tako nesamozavesten, da te stvari, ki jih ne znaš, tako odbijejo, da se jih potemn ne lotiš, je tvoj problem. Ne pa moj.;) 8-) :D

Moj namen tele teme je, da bi jst (pa še kdo, če ga to zaniam) zbral čim več informacij kaj, kako, kje, zakaj, koliko,... o izpitih pod MS licenco. That is all.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

> Če boš naredil izpite ali karkoli že delaš kapo dol. Toliko vprašanj, da se
> sprašujem, če morda hodiš v 5. razred devetletke?

MCSE ni noben bavbav... Ne rabis bit genij, da naredis zadevo...

Res ne..

|CyGNUS-x ::

Narobe ste me razumeli. To se ne nanaša na MSCE, to se nanaša na vse oz. veliko večino tvojih postov na tem forumu. Uglavnem vprašanja so takšna, da ne vem ali si prvič videl računalnik ali kaj? Ne pa da študiraš FRi. Če želiš ti lahko to dokažem tvoje smešne poste. Vse bi rad naredu in kr skačeš od zadeve do zadeve nobene ne narediš do konca. Kr vse tk tk. Rad bi programiral v vseh jezikih, delall izpit o Linux in podobno.

Kar pa se moje samozavesti tiče je pa čisto v redu, le tvoja je preveč na psu. Zakaj ne vprašaš profesorja, kaj rabiš za izpit? Verjetno nimaš zadosti samozavesti in se tukaj skrivaš za nicku, da te noben ne pozna. Toliko o moji samozavesti oz. tvoji.

Lp
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Microsoft ::

|CyGNUS-x, no pol sma se pa čisto narobe razumela.

Kot prvo, ne študiram FRI. Me pa zelo zaniam. Glede tega, da bi pa veliko stvrai rad počel. Gre bolj za to, da hočem dobiti nek osnovne informacije o neki stvari, potem se pa odločim, ali bom to počel ali ne. Čist simpl.

Drgač na šoli men ni problem nobenega vprašat in se ne skrivam, sam trenutno imam počitnice in sm 100km od šole. Si pa preko mejla dopisujem z eni prof, sam gre o drugi zadevi. Če je treba, lahka tudi koga osebno poiščem. To sem tudi storil, ko sem hotel zvedeti kaj več o DSP procesorjih. In ja, tega se nisem lotil.

De skačem od teme do teme, je pač stvar v tem, da me več stvari zaniam, in bi rad zvedel o njih kaj več. Če mi niso všeč, se jih pač ne lotim. Blagor tistem, ki je našel stvar, ki ga je tako navdušila, da se je odločil, da bo to delal do konca živlenja. Jaz je še nisem. No, mogoče pa sem jo pravkar.:D Bomo videli.

Drgače pa nisme vedel, da profesorji vejo, kaj vse rabim oz. kako se pripravit na MS izpite. Bom vprašal, ko se začne šola.;)
Sem pa raje to spraševal tukaj, ker sem že zasledil nekaj na to temo in sem hotel še samo nekaj dodatnih informacij. Pa tudi malo bolj lepo je, če tečnarim na nekem forumu, kot pa neke profesorju.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Me pa še neki malega zanima. Recimo, nad tabelo piše Elective Exams (1 Exam Required), pod tabelo pa se potem nahaja recimo enih 10 različnih izpitov. Vsak od teh izpitov pa se razlikuje.
Samo a je tako, da če katerega koli od teh opraviš, si stvar naredil (predpostavljam, da imaš narete vse potrebne Core Exams)?

Pa še nekaj. Ali je kaka razlika med opravljanje Core in Elective testov? A oba delaš na PCju?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_WilL_ ::

Pod Elective Exams izbereš tistega oz. tiste, ki tebi odgovarjajo.

VSI izpiti potekajo na računalnikih.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

_WilL_, še eno vprašanje, mogoče banalno, ampak vseeno. Hočem se prepričati, to je vse.

Pogledal sem, kaj vse moreš narediti za Win 2k in Win 2k3 Server MCSA. Pri obeh je ena tabela enaka. V obeh sta izpita 70-210 in 70-270, obvezno pa je opraviti saj enega.
Drži potem, da če jaz naredim recimo 70-210, da se lahko potem odločim, ali bom z izpiti nadaljeval za pridobitev 2k ali 2k3 Server? Pač, da ti en izpit velja na "obeh koncih"?

Pa še glede ISBN. Sem pogledal in je zadna "številka" X...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

_WilL_ ::

Da.

Drugače pa nad to tabelo to piše.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _WilL_ ()

Microsoft ::

Kako je pa glede tega, da bi naj imel neke izkušnje. Razumel sem v tej smeri, da bi naj MCSA kandidat imel 6-12 mesecev izkušnje z razno raznimi sistemi.

Ka zdej to pomen, da če nimaš teh izkušenj, da ne moreš dobiti MCSA?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

_WilL_ ::

Lahko greš delat izpit tudi brez izkušenj (samo bukle), vendar imaš veliko manj šans da narediš.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Microsoft ::

Zdele sm resval en test, pa mam en problem. Namrec, so vprasanja, kjer mores kako stvar oznacit. Sam men nikoli ne uposteva tega, kar oznacim. Recimo, zdele sem resil en 40 vprasanj in mi je kar desetino vprasanj oznacilo kot nepravline, ceprav so bili prav. ://

Slika:
 http://zeta.download.sloweb.net/15jlkv_Bleem.JPG

http://zeta.download.sloweb.net/15jlkv_Bleem.JPG



Zanima me, ce je potem na tistih testih treba tudi kaj tazga oznacevati in kako se prav oznaci?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Kaj ne moreš večkrat poskusit kliknit? Pa probi kliknit morda ne tam, kjer je "label" vrstice, ampak kjer je izpisana vrednost ...
https://dolhar.si/

Microsoft ::

Mah, sm ze porbu tud tam, kjer stevilka fali al pa tam, ko je tist rdec kvadrat. Enkrat je blo treba sam IP oznact, pa je blo tudi narobe...
No, do zdej mi je se vedno stelo, kamor koli sm dal tist krizec, da je narobe. :/ž


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potrdila o znanju racunalnistva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596666 (4833) Mr.B
»

Recovery console

Oddelek: Operacijski sistemi
241807 (1533) hruske
»

Je kdo delal tečaj iz MCSA in MCSE na Microsoftu?

Oddelek: Operacijski sistemi
222345 (2035) fruti
»

Support za Win2k MCAS/MCSE sam do junija?

Oddelek: Loža
151216 (1019) darian
»

MCP & MCSE izpiti

Oddelek: Operacijski sistemi
203491 (3320) andrej

Več podobnih tem